Audience

Masky:

Alfonso Gola

Kostýmy:

Lina Nerli Taviani

Na Ferreriho ide o dost netradicny film o Vatikane a cernoprdelnickej hierarchii tam. No iste, jo, jo aj vatikanske cernoprdelniky maju hierarchiu. Ugo Tognazzi /Klec Blaznu/ mal predsa len kvalitne filmy, nielen tolko precenovanu Klec Blaznu . 74 %(28.5.2019)

Kafkovská situace i atmosféra - výborný film s výbornými herci.(27.10.2012)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(3.1.2006)

Dost lineární a poněkud suchý Ferreri. Občas mi unikaly dějové zvraty (hlavní hrdina je uvězněn v klauzuře podivného řádu, aby v následující scéně bez vysvětlení povečeřel u své milé a pak se v následující scéně dohádal s řádovým představeným o tom, zda se tedy smí anebo nesmí volně pohybovat...). Každopádně to o co v Audienci jde, bude každému jasné po dvaceti minutách - Kafka. Všichni pánové (tedy až na titulního Janazziho, kterého by mohl dobře zahrát kdekterý Menzel) jsou ve svých rolích natolik skvostní (a Claudia mě taky bavila), že by to bylo na čtyři hvězdy, kdyby... Ale myslím, že v našich heretických krajinách zůstane mystérium jemné papežské blasfémie se svými detaily poněkud nepochopitelné.(17.7.2012)