poster

Mezičas (festivalový název)

 • Itálie

  L' Intervallo

 • Německo

  Ein Tag in Neapel

 • USA

  The Interval

Drama

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2012, 90 min

Kamera:

Luca Bigazzi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  To jsou v Neapoli tak rozlehlá neobydlená místa? Asi ano. Každopádně tu máme další malý film se dvěma postavami, které čekají, co přinese budoucnost. A vlastně není špatný nápad čekat s nimi (70%).(13.7.2013)

 • vyhnalek
  ***

  Jakýsi pokus o italského "Tarkovského" ;-) Naštěstí však zdaleka nedosahuje ani průměrné délky jeho filmů, ale bohužel ani kvalit jeho průměrných filmů. Spousta lidí u tohoto filmů zmiňuje pomalé tempo, což však rozhodně nevidím jako problém, pokud si dvě postavy mají povídat, tak je pomalé tempo není nijak na škodu. Problém je však, když si scénárista vytkne za cíl sdělit publiku závažné téma, ale pak zjistí, že se toho tématu sám bojí natolik, že na konec vyzní do ztracena. Pokud chci natočit dobrý pomalý film, tak kromě dobrého scénáře, potřebuju i dobrou kameru, což je další problém tohoto snímku. Filmařům se podařilo najít výbornou fotogenickou lokaci, která jim umožnila celý film natočit na jednom místě, proto musím vytknout jak kameraman hrubě promrhal šanci natočit daleko zajímavější záběry na místě, které samo nabízí tisíce možností na tisíce nezapomenutelných záběrů.(11.7.2013)

 • GilEstel
  *

  [48. MFF KV] Moderní parafráze Romea a Julie z prostředí italské mafie na mě dojem neudělala. Značně nudný snímek postavený na dlouhém dialogu unesené teenagerky a přihlouplého mladíka, co jí má hlídat, nenabízí nic, co stojí za řeč. Nízkorozpočtový snímek bez dramatu, do kterého se nelze ponořit ani při nadlidském úsilí potápěče v Mrtvém moři. Čitelné. Po všech stránkách podprůměr. Asi největší zklamání festivalu.(22.7.2013)

 • viktor.danek
  **

  Jednoduchý experiment, jenž si svého festivalového diváka, kterému stačí ke štěstí vypnout mozek a kochat se prolézáním opuštěné fabriky a pěkným vývojem dialogů, určitě najde. V normálním kině by Mezičas neobstál. Námět je krapet vykleštěný z Trierova Dogville - krom motivu rozmazlené mafiánské holčičky a hodného vesničana, který se o ní stará, tam ale nic víc už není, jen nuda.(7.7.2013)

 • Brylin
  ***

  Komorní drama Mezičas nepádí splašeně kupředu, naopak kousek po kousku v průběhu jediného letního dne buduje intimitu ústřední dvojice. Sledujeme, jak k sobě oba dospívající Veronica a Salvatore, zprvu vězeňkyně a hlídač, postupně nacházejí cestu, avšak s nástupem noci vše náhle končí a zbývá jen spousta nezodpovězených otázek. Silné tři hvězdičky.(2.7.2013)