Reklama

Reklama

Hoisawon

Obsahy(1)

Hyeong-Do je profesionálnym zabijakom pracujúcim pre spoločnosť, ktorá vystupuje pod menom Metal Trading. Na jednej akcii spolupracuje s dvadsaťročným mužom menom Hyun-Yi, ktorého po skončení akcie musí zabiť. Hyun-Yi ho žiada o láskavosť. Hyeong-Do návštívi domov Hyun-Yia, kde stretne jeho matku Su-Yeon. Su-Yeon je bývalá speváčka, ktorú Hyeong-Do v minulosti obdivoval. Pocity viny nad jeho krvavou minulosťou ho privedie k rozhodnutiu opustiť svoju prácu. Jeho spoločnosť to vníma ako zradu a Hyeong-Do sa stáva štvancom. (ČSFD)

(více)

Recenze (33)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Úvodní scéna mi dala naději, že nepůjde jen o průměrnou střílečku, a že film bude mít i zajímavý příběh a něco navíc. Tahle moje představa se však bohužel velmi brzy rozplynula. Ne že by mě So Ji-sub nudil, ale scénář nepřichází vůbec s ničím překvapivým. Jde o ten nejklasičtější film o pomstě. Takový, jaký si asi každý korejský herec potřebuje za svoji kariéru aspoň jednou střihnout. Zejména ke konci filmu šel cítit slabší rozpočet, který se podepsal hlavně na kameře, akční choreografie byla ale i tak dobře koukatelná. 3,5* ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá akčná dráma. Má výborný príbeh o prvotriednom nájomnom zabijakovi, ktorý pracuje pre jednu vplyvnú spoločnosť a tu je zo všetkých najlepší. Po poslednej akcii sa ale zľutuje a nechá žiť svojho mladého pomocníka, čo je proti pravidlám spoločnosti a navyše sa spriatelí s jeho rodinou, keďže jeho matka je bývalá speváčka, ktorú zabijak v mladosti obdivoval a teraz sa zbližujú. Lenže spoločnosti to neunikne, vydá rozkaz všetkých odstrániť a tak musí zabijak urobiť všetko preto, aby ochránil seba a svojich priateľov. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať aj o trochu lepšie. Po vydarenom úvode, ktorý ponúkne kvalitnú akciu nájomných zabijakov sa na dosť dlhý čas pomerne výrazne zmení žáner, s čím ale nemám väčší problém. Dobre podaná je samotná organizácia a jej utajenie, k tomu nejaké to policajné vyšetrovanie, ale najväčší priestor má práve samotný vzťah medzi zabijakom a novými priateľmi, na čo si tiež nemôžem úplne sťažovať, bavilo ma to, len tu nie sú dostatočne zvládnuté motivácie viacerých postáv a tak to pôsobí pomerne umelo. Ale aj tak mi celá táto hodina sadla celkom dobre, je sa na čo pozerať a navyše sa dá tešiť na nevyhnutné vyvrcholenie, čo nesklame a záverečná tretina, kedy sa to už naplno rozbehne je aj najlepšia. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou dosť spokojný. Väčšina sa nachádza práve v tej poslednej tretine, ale aj dovtedy sa občas niečo nájde. Všetka akcia je v takom komornejšom štýle, čo mi ale vôbec nevadí, tých pár súbojov v štýle jeden na jedného je výborných, pôsobia dynamicky a surovo, bavili ma aj prestrelky, nechýba tu ani krv, takže sa je na čo pozerať. Jedine prestrelka v kanceláriách je trochu zvláštne natočená, čo čiastočne kazí jej dojem, ale inak ma akcia skutočne bavila a najviac asi situácia v aute a nasledujúci súboj. S hereckým obsadením som spokojný, charizmatický So Ji-Sub v hlavnej úlohe, pričom ma veľmi bavil v akcii, ale nesklame ani v bežných scénach a mnoho zaujímavých či už vedľajších alebo záporných postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, sklamú jedine v pár detailoch, ale celkovo sú pre potreby filmu ideálne. Takže určite sa z toho dalo získať aj viac, či už akčnejším prevedením alebo lepšie zvládnutou dramatickou rovinou, ale aj tak ma to dosť bavilo, ani akcia nesklame, a tak nemám dôvod dávať nižšie hodnotenie. 73% ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Jo tak tenhle korejskej akční kousek se PŘESNĚ hodil do mého vkusu a nálady ten den, kdy jsem ho skoukl. Scénář je pro Jižní Koreu naprosto šablonovitej a vychází již z kultovního A Bittersweet Life (2005). Tomuto skvostu se sice rovnat nemůže, ale desítkám gangsterek z této země, která je chrlí, je rozhodně jednou z nejkvalitnějších provedením akčních scén a i tou přímočarostí, kdy si divák s úsměvem polovinu stopáže libuje a pohrává s myšlenkou (" ... však on si vás všechny ten týpek nakonec stejně podá ..."). A podá ... neměli ho nasrat. Za zmínku stojí jednak špičkové osobní souboje a vychytávky při nich, kdy jsem fakt valil oči!! Souboj ve starý loděnici, souboj na dálnici (před tím v autě ...), souboj s hlavním osobním strážcem bossáka - vše na jedničku s hvězdičkou!! Korejci neumí osobní souboje tak dobře, jako jejich Hong Kongští soudruzi, ale tady se fakt vytáhli!! No a závěrečný masakr, příprava na něj až se samurajskou disciplínou a odhodláním a vystřílení firmy, kde padaj chlapi, ženský a člověk netuší, co se zrovna následující minutu odehraje, pecka!! Prostě bylo mi jasný o co jde a co dostanu. Těšil jsem se na to a dostal jsem to v nejméně dvakrát lepší akční choreografii, než jsem čekal. A v tom já si libuju !!! Po DLOUHÉ době u mě Korea 5* !!! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NIKDY JSEM SI NEDOKÁZAL PŘEDSTAVIT, ŽE JEDNOU FIRMU OPUSTÍM. ŽE SE VĚCI TAKTO VYVINULI, JE LÍTO NEJVÍC MĚ, SAMÉMU..…“ /// Všechno to začalo darovanou vizitkou… Úklidová firma. To máte všelijaký čističe a zakázky, po kterejch musí zůstat čistej nejen vzduch, ale i podlaha. Hyeong má před sebou slibnou kariéru, ale co když by chtěl vystoupit z rozjetýho vlaku? Nebo… (se to stydím napsat…), co když ho z toho vlaku … Příběh je pomalej. V poklidu ukazuje co a jak, teda pokuď zrovna nemá bejt akce, i když u tý první si říkám: ,,no to určitě“. Ovšem, že bych se nudil – to ne. Možná proto, že Ji-seob So (pičo, dobrý jméno!) je sympaťák, možná kvůli tomu lehkýmu napětí, ale nejspíš kvůli tý akci, která hlavně v tý závěrečný půlhoďce, dělá z nonšalantního příběhu lehce thrillerovou záležitost. Fakt solidní nejen ruční práce, o který prozradit víc by byl nechutnej spoiler. Možná bude lepší napsat, že jsem tady nezaznamenal žádný debilní chování a že na korejskej film stopáž 96 minut …. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se seknout s uklízením. 2.) Zjistím, že na nasranýho frajera s nožem, furt nejvíc platí bouchačka. 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příběh hit-mana v moderním korporačním světě. Company man pojednává o krutém příbuzenským vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Je to akční,klišovitá Korejská klasika, která se první hodinu tváří jako pomalá drama, ale závěrečná půl hodina je Hustéj akční Masakr, řezba jako svině ve firmě, která je perfektně natočená,krvavá a slušně napínavá. Můžu doporučit 75% ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama