Ada si žila spokojeným životem, alespoň si to tedy myslela. Vypadalo to, že s přítelem je šťastná, pořídila si dítě, plánovala dokonce svatbu... a pak do jejího života jako blesk z čistého nebe vstoupil Paul... který je ještě ke všemu spisovatel, žije sám se svou dcerou a má velmi dotěrnou matku. Navíc mu zemře otec a to přitom všechno teprve ještě ani nezačalo... Život nabírá obrátky. Bylo na čase. (Festival francouzského filmu)

Enšpígl

Naprosto nevím co tím chtěl autor říct. Nejsvětlejším bodem filmu jsou prvky černého humoru a krása hlavní představitelky, ovšem zbytek ? Komediální jako celek mě to nepřišlo, drama, romantika, životka, ne, to všechno taky ne. Tohle bylo takový nepříliš dobře spatlaný nic. Než jsem stačil mrknout, tak ty dva se už milovali, pak se tam objevovali postavy a chvíli trvalo než člověk pochopil kde se vzali a proč se vzali, někdy se ani brát nemuseli, viz mexikánskej řidič, na druhou stranu skeč s kytkou na hřbitově byl dobrej. Celej ten vztahovej vývoj hlavní hrdinky mě přišel hrozně zkratkovej, ne že by neměli ženský v hlavě bramboračku pokud jde o to co chtějí, ale tady vůbec nebyl dán prostor pro nějaký vývoj, příběh, jen tam všichni pomatěně pobíhaj jeden ke druhýmu a sypou ze sebe dialogy. ()