Krásná země

Itálie, 1977, 109 min

Luciano Salce

Giuseppe Moccia

Ennio Guarnieri

Je to teda o něco slabší než Fantozzi.(17.11.2010)

"Uuh-eeh-uaaa-aaaah !!" - "To už seš hotovej ??" - "Ne, ale klečíš mi akorát na tý zlomený noze !!" ;)(10.5.2014)

Tak tohle bylo fakt husty. Sice sem se nesmal v jedom kuse, ale tohle imho nebylo mineny jako ciste komedie, ale taky trochu jako kritika, ze si mladi a stari nerozumi. Paolo je opet paradni, jak nejprve nic nechape a pak zacne poznavat zbrane a vykrade banku (btw. jedna z nej scen filmu), ale i ostatni herci jsou v pohode. Pribeh je docela sviznej, navic prolozenej drsnejma pisnickama a krutejma hlaskama z radia. Mozna tu neni tolik komickejch scen jako v Malerech pana ucetniho, ale za to sou nektere docela drsne a hodne vtipne. Fakt jsem se skvele bavil. 5* nedam proto, ze nektere sceny se tu zbytecne opakovali a konec byl takovej divnej, ale jinak to je jeden z nej Villaggio filmu.(19.4.2006)

Tak tohle bylo po všech stránkách strašně vygradovaný. Tak naivní jako Guido je dneska snad už jen občan Český republiky, který chodí k volbám s myšlenou, že se něco změní. Z druhý strany zase ta zločinost byla ukázaná v takový míře, že zastínala i mistry oboru, politiky ČR. Nejfamoznější však zde byla role medií, která byla znázorněna rozhlasem ve kterým se říkali návody jak nejlépe udělat zápalnou láhev, kam jí ideálně mrdnout, jaký obchod je nejlepší vykrást, abych řek pravdu tahle jediná část mě přišla docela reálná, protože novinářský hon za čteností, sledovaností a poslechovostí se opravdu neštítí ničeho. Najednu stranu ulítlá bláznivá komedie ve který samozřejmě Paolo těžce tvrdí muziku, na druhou stranu jedna z možných variant budoucnosti Evropy, která doufám nenastane. Nejlepší byl stejně konec "lidi přestante se bát a pojďte ven....." .(5.8.2013)

Paolo Villaggio to je super komik z italie, kteryho mam rad fakt me dokaze tak rozesmat jako nikoho jinyho :D..... a tady ten film předvedl své :D(5.7.2010)

• - Ve scéně, kdy si Guido (Paolo Villaggio) dává kávu u vily, ve které ho napadli gepardi, napadne paní domu její trenér na sebeobranu, přičemž se během rvačky střídají záběry, kdy střrídavě má a nemá nasazenou čepici. (TheDave)