Krásná země

• slovenský

Krásna krajina

Komedie / Drama

Itálie, 1977, 109 min

Tak tohle bylo po všech stránkách strašně vygradovaný. Tak naivní jako Guido je dneska snad už jen občan Český republiky, který chodí k volbám s myšlenou, že se něco změní. Z druhý strany zase ta zločinost byla ukázaná v takový míře, že zastínala i mistry oboru, politiky ČR. Nejfamoznější však zde byla role medií, která byla znázorněna rozhlasem ve kterým se říkali návody jak nejlépe udělat zápalnou láhev, kam jí ideálně mrdnout, jaký obchod je nejlepší vykrást, abych řek pravdu tahle jediná část mě přišla docela reálná, protože novinářský hon za čteností, sledovaností a poslechovostí se opravdu neštítí ničeho. Najednu stranu ulítlá bláznivá komedie ve který samozřejmě Paolo těžce tvrdí muziku, na druhou stranu jedna z možných variant budoucnosti Evropy, která doufám nenastane. Nejlepší byl stejně konec "lidi přestante se bát a pojďte ven....." .(5.8.2013)

Krásná země nedosahuje úrovně nejlepších filmů s Fantozzim, ale na druhou stranu s přehledem převálcuje ty nejhorší se stejným hrdinou. Ještě pořád to má takové to kouzlo a šmrnc old school italské bláznivé komedie. Trochu mi to připomnělo v některých pasážích Nástrahy velkoměsta, ale ty jsou kultovní a jako celek o několik levelů výše.(10.11.2010)

Fakt supr hustá anarchie, bezpráví se vším všudy. Až do konce filmu v podstatě nic jiného nevidíte. Upozorňuji, že časem to někoho mohlo až nudit, bylo to tak trochu přitažené za vlasy, ale co od těchto druhů filmů také chcete, že? Film jako by svým nenáročným dějem zapadal do současného stavu České republiky.:-) Jinak je snímek nabitý blaznivými situacemi (letiště, policejní stanice, vykrádačky a střílečky všeho druhu, nedobytné auto s uvězněným dědkem, držení hladovky, kolo, nebo banka) a humornými gagy, které mi tu přišly opravdu vtipné.. Jedna z těch lepších a akčnějších villaggiovek navíc s krásnou a pokaždé jinou a dokonce i s lehce hanbatou Silviou Dionisiovou..(24.3.2008)

Znáte ten pocit, když je něco už moc praštěný? Tohle totiž bylo tak pošahaný, že jsem se ani zasmát nedokázal. Výborný původní dabing, dobrý nápad, ale asi to nechtělo ve všem dotahovat až do detailu. Pokud ale budete příznivěji naladěni, možná si to užijete, třeba scéna s vyloupením banky je skvělá a oběd v restauraci se taky dá pamatovat. A Silvia Dionisio svlečená.(27.11.2016)

Konečně komedie, kde Paolo Villaggio nehraje postavu čistě jen podle Fantozziho šablony. Tentokrát jeho postava není jenom Fantozzi s jiným jménem, v tomto filmu je to spíš takový naivní prosťáček, který se po letech vrací domů a zjišťuje, že se svět sakra změnil. Typické atributy Villaggiových postav, jako jsou údery do hlavy a rozkroku, zde sice nechybí, avšak není jich zde oproti jiným filmům tolik, což je vzhledem k jeho charakteru dobře. Humor tohoto snímku se totiž docela liší a film samotný má navíc určitou myšlenku, není to tentokrát jen bezduchá komedie. Je to vskutku vtipná kritika moderní společnosti, která by byla i dnes aktuální. Možná je to ta nejinteligentnější italská komedie, jakou jsem zatím s Paolem Villaggiem viděl. Původní český dabing je navíc vynikající a hlavního hrdinu zde nadaboval Václav Postránecký. "Co se to tady dělo??!" - "To víte, mládež. Študáci maj dlouhou chvíli, tak se baví." - Jak to, že se baví?? To je zábava, podpálit mi novej auťák??!" - "Ale prosim vás, vždyť jste bejval taky mladej, ne?"(12.12.2009)

• - Ve scéně, kdy si Guido (Paolo Villaggio) dává kávu u vily, ve které ho napadli gepardi, napadne paní domu její trenér na sebeobranu, přičemž se během rvačky střídají záběry, kdy střrídavě má a nemá nasazenou čepici. (TheDave)