poster

Pod Jezevčí skálou

 • Československo

  Pod Jazvečou skalou

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1978, 75 min

Režie:

Václav Gajer

Kamera:

Rudolf Milič

Hudba:

Luboš Sluka
(další profese)
 • mzss1
  **

  Tak česká klasika s Tomášem Holým. A právě toto mě nechytlo. Filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny - to se mi líbí o dost více. Tohle je celkem nezáživné, nudné a s krátkou délkou by se to stát nemělo. Potěší hlavně herecké obsazení a prostředí filmu. Nic víc. Takže u mě je to menší podprůměr. Hodnotím na 42% = **(4.12.2012)

 • Tiiso
  **

  Dětský film. Dětský film z konce sedmdesátých let minulého století. Pro znalého člověka místních poměrů je tímto řečeno vše. Největší a nejlepší co na tomto snímku existuje byl dětský herec Tomáš Holý. Film jako takový je podprůměrný a jako dětský snímek oslovoval nás co jsme v té době byli děti. Dnes se na něj podívám z nostalgie kvůli vlastnímu dětství, které je už bohužel dávno pryč. Rozhodně se na něj nedívám pro jeho kvality. Moc jich totiž nemá. Pochybuji, že dnešní děti film dokáže oslovit a tudíž tento snímek souboj s časem bohužel prohrál. Není divu, poněvadž kromě zmíněného Holého nemá celkem nic co nabídnout.(1.1.2010)

 • Hrabka
  ***

  Ty tři filmy s Tomášem Holým (Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem) jsou téměř na jedno brdo a nabídnou nám to samé. Podle mě je jejich kvalita i zajímavost klesající. Takový typický rodinný film s dětskou hvězdou, kterou jen ztěží někdo překoná. Dětské dobrodružství na několik způsobů. 60%(3.1.2008)

 • Martin741
  ****

  "Kazdy kmen ma svuj hlas" . Pre mna ako Cechoslovaka je pravou predstavitelkou detskej ceskoslovenskej kinematografie pani Vera Plivova -Simkova, ale aj tato normalizacna detska trilogia sa mi pacila. Krasna Sumava, ktora hra vo filme samostatnu ulohu + pekny pribeh o zblizovani sa dietata s dedom. Plus dobre dialogy a najma vyborna Jana Brejchova. Vaclav Gajer nemohol 8 rokov tocit film, lebo normalizacni sudruhovia mu to zatrhli kvoli filmu Katerina a jeji Deti 1970 - vratil sa az tymto dielom. Nezda sa mi ze ide o detsky film, skor taku normalizacnu oddychovku. Normalizacni sudruhovia trilogiu povolili a aj sla oficialne v kinach, lebo zobrazila taku realitu, s ktorou sudruhovia nemali problem. Mne ako decku sa to pacilo. 70 %(3.3.2015)

 • Derek
  ****

  prvy diel zo sumavskej triologie tomasa holeho. pribeh nepatri k tym najzlozitejsim a reziser gajer sa viac sustreduje na lyricno a krasy sumavskej prirody, ale holy ako maly vena ma charismu na rozdavanie a jeho chemia so starsimi hercami je neuveritelna (valach ako holeho dedo je tiez skvely). finale s "jezevcem zabijakem" ma vzdy dostane...(16.8.2014)

 • - Při točení osvobozování jezevčíka pes Tomáše Holého pokousal a on měl "šlinc" na tváři. To poté nechtěl říct svému otci, který se však o nehodě stejně dozvěděl. (Kuny27)

 • - Gustáv Valach (horár Straka) sa od roku 1968 dostal na čiernu listinu, lebo odmietol hrať kontroverznú postavu pápeža v hre "Zástupca", a preto mal režisér z jeho presadením dosť veľké problémy. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

 • - Původně snímek neměl mít další pokračování. Náhodou se však dostal do Německa, kde zaznamenal veliký ohlas a stal se velmi oblíbeným. Následovala zakázka na další díl, což nakonec vedlo ke vzniku trilogie. (rockwoman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace