Banzai

• Itálie

Banzai

Komedie

Itálie, 1997, 83 min

Paolo Vilaggio ako poisťovák musí odcestovať do kanady podpísať dáky super kšeft. Kvôli zámene leteniek však skončí v Thajsku a potom Japonsku kde si to v bordeli rozdá s najtučnejšou matrónou aká bola poruke, špekulant ho kradne o prachy, bordeldedo ho donúti hrať ruskú ruletu a zbytok filmu ho naháňajú dvaja gangsteri lebo sa mu náhodou do kufra dostane balíček s drogami. Nie je to žiadna geniálna zábava, v podstate len varí z vody, ale má slušné tempo a pár fórov ktoré ma naozaj rozosmiali. Napr. keď Vilaggio zje štipľavú papriku a ohnivým dychom následne spáli čašníka, dohadovanie sa s japonským prekladateľským automatom ( "choď do riti - ty choď do riti!" ) alebo zápasník sumo ktorý každého kto ruší jeho sústredenie vyhodí z okna. Naviac Vilaggio v jednej scéne beží v tých najgigantickejších gatiach svojho života. Mám však z istých náznakov pocit, že keby hral viac Funésovského neurotika miesto svojho klasického vyplešteného degeša, bolo by to k prospechu veci .Rozhodne sa to však dá vydržať. Plus jeden bod za animované titulky a úvodnú pesničku.(25.8.2012)

Tento film potvrzuje, že Fantozzi je nejslabší v roli účetního. Jinými slovy, tenhle snímek patří k jeho nadprůměrným. Normálně bych dal pět hvězdiček, neboť tak hodnotím každé dílo, kde se vyskytnou minimálně dva cyklisté. Ovšem teď jednu hvězdu srážím za to, že tihle kolečkáři byli poněkud obtloustlí, a další za nepřijatelné chování té Fantozzovy přítelkyně k nim, kdy si na ně dokonce dovolila zatroubit, když jeli prostředkem silnice!(29.10.2015)

• wray

Fantozzi ma uz svoje najlepsie filmy za sebou. Resp - Banzai nebol vlastne omnho horsi ako kasicke pecky s Paolom Villaggiom len - ja som zostarol. Napriek tomu - da sa to pozriet, obcas som sa aj napriek tomu (dnes uz pre mna) trapnemu humoru zasmial a - proste klasicka talianska komedia, ktora mala vzniknut o 15 az 20 rokov skor, potom by to bolo uplne v poriadku. Dnes uz vsak bohuzial iba velmi slaba spomienka na stare dobre komedie :/(27.6.2013)

Pravda poněkud slabší Villagio, ale i tak jsem si film celkem užil, humor je sice dost obehraný a Villagio se tváří více a více jako dement, ale je to prostě taková ptákovina že se jen řeknete "Co to kurva?" Čekal jsem že je rok 1997 a nemůžu čekat dalšího účetního, ale film poměrně překvapil. Čistý průměr. 10% srážím za neuvěřitelně hnusnou diskárnu.(11.3.2011)

• Fiftis

Nepochopím, prečo sa tak uhlo vo Villaggiových komédiách od klasických humorných skečov smerom k lacným fórkom. Herci sa tu správajú ako blázni a niektoré "skeče" pôsobia až trápne. Dve hviezdy dávam preto, že sa občas nejaká scéna naozaj podarila, ale bohužiaľ ... škoda, škoda. Spočiatku sa na to dá celkom fajn pozerať, má to niekoľko dobrých momentov a niečo, čo môžeme považovať za dejovú líniu. Bohužiaľ posledná tretina filmu je neskutočná výplň. Sú tu síce niektoré skvelé fóriky, ale je tu tiež dosť hluchých miest. Nie je to až tak vtipné ako skôr trápne, ale pomerne originálne gagy nie sú nikde inde k videniu a Villaggio predvádzajúci ich vo svojom neodolateľne uvoľnenom prejave, nemá v tomto ohľade hereckú konkurenciu. Extrém ja rád, ale ubrať na tej zbytočnej trápnosti by nezaškodilo.(5.10.2019)