Banzai

Banzai

Komedie

Itálie, 1997, 83 min

• kino13

Ptá se jeden mafián druhého:Nevíš jak včera zastřelili Paola?bylo to doma,nebo v práci?Ne,sejmuli ho na ulici!To je špatný s křížkem sem nepočítal-dal jsem si na tiket čistou dvojku!...Takže pokud nejste v Neapoli nebo v Bangkoku a nemáte u sebe kvalitní hašiš,tak se smát moc nebudete.Jedna hvězda za asi tak 3 vtipné scénky,hudbu a virtuální dovolenou(i když thajský přísloví praví:blbec se splete vždycky dvakrát!!)A italský výbuch nekontrolovatelné vášně to rozhodně nebyl a Sampdoria neprohrála 4:3 ale 9:1.No,ubohý malý mičumáčo asi měl skončit na začátku jako KAMIKAZE.Takže:COLOMBO NO PIACERE!!! 20%.........dodatek:BANZAI-1.Útok Banzaj-způsob pěchotního útoku japonců za druhé světové války-2.Banzai-město v Číně-3.Banzai(Lví král)-mluvící hyena,záporná fiktivní postava ve filmu Lví král a Lví král 3:Hakuna Matata.(13.12.2013)

• Tommassi3

"Ale to se dá lehce napravit, protože jak říká thajské přísloví, blbec se splete vždycky dvakrát.." Banzai !! Totiž hurá !! A já myslel, že pošťáci zvoní vždycky dvakrát.. Jenže není přísloví jako přísloví a není Columbo jako Columbo.. Tenhle je opravdu hodně slabý, ačkoli v souvislosti s Villaggiovou tvorbou Banzai nabízí kupodivu o prsa thajské ženy víc než nablblou grotesku nejhrubšího zrna, byť ani to té hrstce odkazů navzdory za moc nestojí..(24.10.2016)

• ScreamJay

Další Fantozziovka od gigaspoďárovníka Villagia. Banzai má oproti několika dalším jeho komediím slušnou výpravu a taky slušný spád, jenž se přelévá ve velmi oku lahodících prostředích exotického Thajska a Japonska. Žel výprava nezachrání všechno co se celého filmu týče. Speciální efekty opět primitivní, kamera příliš statická a k dynamickému ději nepartnerská. Dabing Stanislava Fišera opět zabírá a drží film nad vodou, ovšem Villagiova taktika čím dementnější tím lepší už neslaví toliko úspěchů. Narozdíl od Hasičů 2 nebo Zakázaných snů má tenhle film alespoň akci a pár neotřelých nápadů a slušivých kostýmů. Třeba v tom sumo oblečku to Paolovi fakt sekne, jen nedej bože aby pod tím měl tangáče a ten obleček by mu spadl. To by pak rapidně přibylo klientů na očním. Dvě hvězdičky jsou tak maximem, které lze z jámy jménem Banzai vydolovat.(28.8.2004)

Paolo Vilaggio ako poisťovák musí odcestovať do kanady podpísať dáky super kšeft. Kvôli zámene leteniek však skončí v Thajsku a potom Japonsku kde si to v bordeli rozdá s najtučnejšou matrónou aká bola poruke, špekulant ho kradne o prachy, bordeldedo ho donúti hrať ruskú ruletu a zbytok filmu ho naháňajú dvaja gangsteri lebo sa mu náhodou do kufra dostane balíček s drogami. Nie je to žiadna geniálna zábava, v podstate len varí z vody, ale má slušné tempo a pár fórov ktoré ma naozaj rozosmiali. Napr. keď Vilaggio zje štipľavú papriku a ohnivým dychom následne spáli čašníka, dohadovanie sa s japonským prekladateľským automatom ( "choď do riti - ty choď do riti!" ) alebo zápasník sumo ktorý každého kto ruší jeho sústredenie vyhodí z okna. Naviac Vilaggio v jednej scéne beží v tých najgigantickejších gatiach svojho života. Mám však z istých náznakov pocit, že keby hral viac Funésovského neurotika miesto svojho klasického vyplešteného degeša, bolo by to k prospechu veci .Rozhodne sa to však dá vydržať. Plus jeden bod za animované titulky a úvodnú pesničku.(25.8.2012)

Tento film potvrzuje, že Fantozzi je nejslabší v roli účetního. Jinými slovy, tenhle snímek patří k jeho nadprůměrným. Normálně bych dal pět hvězdiček, neboť tak hodnotím každé dílo, kde se vyskytnou minimálně dva cyklisté. Ovšem teď jednu hvězdu srážím za to, že tihle kolečkáři byli poněkud obtloustlí, a další za nepřijatelné chování té Fantozzovy přítelkyně k nim, kdy si na ně dokonce dovolila zatroubit, když jeli prostředkem silnice!(29.10.2015)