Bez minulosti (TV film)

Clear History

Komedie

USA, 2013, 96 min

• Aljak

Greg Mottola zvykol robiť dobré filmy (ako Superbad a Adventureland), no toto bol hlboký podpriemer. Hlavná postava absolútne nesympatická, presne takí excentrickí ľudia ako Rolly / Nathan mi idú neuveriteľne na nervy. A inak tomu nebolo ani v tomto filme. Až sa divím, že ako ho vo svojom okolí mali všetci radi. Mňa spoľahlivo iritoval celú hodinu a pol... No a to sa tvorcovia filmu asi pokúšali vykresliť Rollyho ako nejakú úžasne milú postavu, s ktorou by mal asi každý sympatizovať. Film ako taký nebol až tak na zahodenie, ale tá hlavná postava to ťahala výrazne dole. A aj celý ten humor, ktorý pôsobil väčšinou strašne nasilu vo mne vôbec nevyvolal dojem, že sledujem komédiu. Mottola týmto sklamal...(5.6.2014)

Nápad na drinking game ke sledování tohoto HBO filmu. Pokaždé, když si u Clear History vzpomenete na Curb Your Enthusiasm, pijete, pokaždé když vám monolog/dialog Larryho Davida v Clear History připomene Curb Your Enthusiasm, pijete, atd. Garantuji vám, že jste se nikdy předtím a ani nikdy potom nezlili do němoty tak moc jako za těchto pouhých 90 minut. 75 %(5.9.2013)

Režisér, který snad ani nečetl ten scénář. Čtyři scénáristé tady prosadili snad každičký bezvýznamný slůvko co napsali a film prakticky stojí. Příběh je dnešní průměr, ale celkové hodnocení, dnes jen 51 % není daleko od pravdy. -------RESTART---------- Larry David. Kdo podle mě byl prvním hercem který dokázal plnohodnotně nahradit postavu Woodyho Allena (Užívej si, co to jde/2009). Chvála bohu že je to one man show Larryho (pravděpodobně skoro vše co tady řekl, to napsal i sám). Prakticky se nevleze z obrazovky a perlí celkem dost. Jeho pohled na svět, styl humoru, on je asi bratr Allena (- Vy máte něco proti Čečenců? ..Larry: Děláte si legraci? Jsou jedny z mých nejoblíbenějších etnik.). Je natolik nekonfekční, že procenta nehrají takřka žádnou roli. 3/5(2.12.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Kdybych měl změnit identitu pokaždé, když se ve zprávách veřejně propírá nějaké mé špatné rozhodnutí, tak bych už ani nevěděl, jak jsem se původně jmenoval. Proto se v takové situaci pouze několikrát zhluboka nadýchnu a pustím si nějaký zábavný film, kterým Bez minulosti rozhodně není. Mně totiž celkem dost nebavilo fandit protivnému týpkovi, jehož smysl pro humor pochází z jiné galaxie, než ten můj. Něco sice zachránili jeho slavní přicmrndávači, ale většina humoru se utopila v nesnesitelných exhibicích ukecaného veterána. A na těch dvou hvězdách nezměním nic, ani kdyby mi ho vykouřili všichni členové skupiny Chicago najednou.(25.6.2014)

• kaylin

Nevím, čím to bylo, ale když jsem se na ten snímek díval, tak jsem nějak nic necítil. Prostě žádné emoce. Snad za to mohla únava. Pak jsem o tom trochu přemýšlel. Je to vlastně snímek o tom, jak si jeden chlap na celkem stará kolena zkazí život, aby to napravil za deset let tím, že to podělá ještě mnohem víc. Pořád má však přátele, kteří na něj nezapomenou. A to je tak celé. Hezké, potěší menší role hereckých hvězd, ale jinak to ve mně prostě nic moc nezanechalo.(7.12.2013)

• - Na obrazu, který po výbuchu dostane Nathan (Larry David) do rukou, je auto červené barvy. Za pár vteřin, když jej nese do vozu, je na obraze auto bílé. (Endrju)