Bez minulosti (TV film)

Clear History

Komedie

USA, 2013, 96 min

Mám rád LD, ale Clear History je až příliš okatým krmením diváků starým obsahem, vyplněním prázdného místa které zůstalo po Curb. Larry je pořád ve formě a dokáže napsat svižný scénář bez hluchých míst. Bohužel však pouze s ambicí pobavit, takže namísto břitkých společenských komentářů sledujeme šablonovitou komedii, po jejímž konci ve vás nic nezůstane.(10.11.2013)

• kaylin

Nevím, čím to bylo, ale když jsem se na ten snímek díval, tak jsem nějak nic necítil. Prostě žádné emoce. Snad za to mohla únava. Pak jsem o tom trochu přemýšlel. Je to vlastně snímek o tom, jak si jeden chlap na celkem stará kolena zkazí život, aby to napravil za deset let tím, že to podělá ještě mnohem víc. Pořád má však přátele, kteří na něj nezapomenou. A to je tak celé. Hezké, potěší menší role hereckých hvězd, ale jinak to ve mně prostě nic moc nezanechalo.(7.12.2013)

Nathan je věčnym smolařem, což samozřejmě příběh využívá. Dobrý ale je, že scénář nesklouzne do klasickýho klišoidního závěru a komický situace nijak zbytečně nepřehání (nedostává je do trapnejch poloh). A to společně s poměrně atypickym hlavnim hrdinou v seniorskym věku vytváří zajímavou podivanou i přesto, že jde "jen" o TV film (což se trochu negativně projevuje na výpravě a kulisách). Vedle dobrýho příběhu, překvapí herecký obsazení vedlejších rolí (Danny McBride, Eva Mendes nebo Liev Schreiber). Dobrá zábava na volnej večer.(17.4.2014)

Ještě větší blbec, než jsme doufali, přesně takovou postavu zde hraje Larry David. Hraje člověka, který kdysi zcela prozřetelně investoval do rozvíjející se firmy vyrábějící elektrická auta, aby se zcela neprozřetelně vzdal svého podílu těsně předtím, než by mu jeho podíl vydělal miliardu dolarů. Po deseti letech se znovu setkává s bývalým šéfem a začíná plánovat svou malou velkou pomstu. Přiznávám, že k Larrymu Davidovi, jakožto herci, jsem nikdy žádný bližší vztah nezískal, ale tenhle film mě dokázal zaujmout i pobavit a byl to příjemně strávený nedělní večer s tímto filmem. Na hru tvůrců jsem zkrátka bez problémů přistoupil a bavil jsem se. Tedy neříkám, že film byl plný fórů, u kterých jsem se nějak hlasitěji řehtal, to rozhodně ne, ale spíše to byl takový milý malý TV film, který měl své docela osobité kouzlo. A rozhodně mě potěšila herecká účast Dannyho McBridea, který zde sice nedostal příliš velký prostor pro své kreace a improvizaci, ale v rámci možnosti potěšil. Celkově jsem si tedy tento film užil a i když to není film, který by mi měl nějak natrvalo uvíznout v paměti, přesto mi nedělá problém udělit mu mírně nadprůměrné hodnocení v podobě tří hvězd.(7.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Kdybych měl změnit identitu pokaždé, když se ve zprávách veřejně propírá nějaké mé špatné rozhodnutí, tak bych už ani nevěděl, jak jsem se původně jmenoval. Proto se v takové situaci pouze několikrát zhluboka nadýchnu a pustím si nějaký zábavný film, kterým Bez minulosti rozhodně není. Mně totiž celkem dost nebavilo fandit protivnému týpkovi, jehož smysl pro humor pochází z jiné galaxie, než ten můj. Něco sice zachránili jeho slavní přicmrndávači, ale většina humoru se utopila v nesnesitelných exhibicích ukecaného veterána. A na těch dvou hvězdách nezměním nic, ani kdyby mi ho vykouřili všichni členové skupiny Chicago najednou.(25.6.2014)

• - Na obrazu, který po výbuchu dostane Nathan (Larry David) do rukou, je auto červené barvy. Za pár vteřin, když jej nese do vozu, je na obraze auto bílé. (Endrju)