poster

Drazí, zatracení přátelé

 • Itálie

  Cari fottutissimi amici

 • Slovensko

  Drahí zatratení priatelia

Komedie

Itálie, 1994, 110 min

 • B!shop
  ***

  Film mi vic nez nejaky prihody pana ucetniho pripominal sedmou rotu, coz je ale v podstate dobre, tohle je komedie zasazena do povalecny italie a ne film o hovadu s velkejma gatema. Pribeh je znacne jednoduchej - boxerskej tym snu slozenej ze samejch chudaku vyjizdi v neskutecne roztriskanym aute za obzivou a objizdej tak poute. A samozrejme jim sefuje Villaggio, kterej se nijak zbytecne nexichti, ale obcas jsou ty jeho neustaly moudra otravny. Natoceny to je prekvapive hodne slusne, ale s vtipnosti to uz dost kulha a najde se tu jen sem tam nejakej ten vtipek a kolikrat to je spis vaznejsi. Takze zadna vymleta sranda od zacatku do konce, ale i pres zbytecnou stopaz se na to docela prijemne kouka, film nikdy vylozene nenudi a obcas se zasmat da. Lepsi 3*.(18.12.2011)

 • LiVentura
  ****

  Něco jiného s Villaggiem, než jsme zvyklí.. :-)(5.5.2012)

 • Hennes
  ****

  Příjemná ač smutná komedie o poválečné Itálii a partě dobrodruhů, kteří se rozhodnou objíždět města s boxerským vystoupením. S boxem, ale nemají kromě své šéfa (Villaggio) žádné zkušenosti. Jejich vystoupení v ringu jsou opravdu povedená :-). Villaggio, zde hraje jinou roli, než-li jsou jeho ztřeštěné postavy a hraje opravdu dobře. Při své cestě narazí boxeři na amerického "černého" vojenského zběha, kolaborantku s nacisty i půvabnou dívku, která jim připraví nemilé překvapení. Poklidná a rozverná Monicelliho cesta do Florencie je příjemný snímek, který určitě nenudí.(25.2.2012)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(19.4.2006)

 • JARDAHONDA
  ***

  Krátce po II. světové válce není v Itálii moc veselo... Jak umlčet věčně se ozývající prázdný žaludek, když není ani ani na chleba? Bývalý boxer Dieci (Paolo Villaggio) dostane senzační nápad. Bude se živit boxem ! Opráší rukavice a do ringu se vrátí, jako trenér vlastního týmu. Parta odvážlivců se v rozbitém nebrzdícím autobuse vydává na cestu za obživou. Boxovat nikdo z nich neumí, a proto dostávají pěknou nakládačku, ale elán jim rozhodně nechybí. To jen stručně k obsahu této typicky Villággiovské komedie i, když už v poněkud slabším hávu. Zřejmě je to způsobené poválečnou atmosférou. Nicméně snímek hodnotím zlatým středem.(11.9.2013)