Řemeslo má zlaté dno. Ovšem jen v případě, že ho člověk umí. To se však o dvojici Paolo Villaggio a Renato Pozzeto rozhodně říct nedá. Vrhají se do práce s těmi nejlepšími úmysly, ale všude, kam vlezou, nadělají spoušť. Mají totiž obě ruce levé! Jako údržbáři v kostele moc úspěchu nemají. Jako automechanici na benzínové pumpě zničí několik aut a raději sami odcházejí. Zkoušejí také prodávat vysavače po domech. V jednom hotelu udělají takovou škodu, že tu musí rok pracovat zadarmo. Otevřou si dokonce pohřební ústav, ale po ztracení nebožtíka a zmlácení vdovy to vzdají. Nakonec dostanou nabídku pracovat jako dvojníci, netuší však, že jim jde o život. Jako vždy, když se člověk zaplete s mafií. Ještě, že jejich anděl strážný nad nimi bdí! (oficiální text distributora)

soukyd33

Tohle je vážně šílená jízda. 😄 Film vlastně nemá ani moc příběh, ale je složen z několika šílených scén. Máme tu šílenou svatbu v kostele, a další šílenosti budou následovat. Herecké výkony průměrné. Herecké obsazení dobré. Poznámka: Já osobně se smál šíleně, ale asi to není humor pro každého. Hvězdiček 4 ()

Wishkah

Záleží na stavu v jakém se na tuhle komedii koukáte. Pokud se nudíte a hledáte jen pobavení, bez větší potřeby přemýšlení, tak je tenhle groteskově epizodní filmeček to pravé. Příběh veskrze žádný a jen přímý sled gagů, v podání italských komediálních stálic. Pokud se v takovém stavu mysli nenacházíte, tak raději přepněte někam jinam ()

OG_Swifty

Fred Flinstone a účetní Fantozzi spojili na počátku 90. let síly a vznikla "bláznivá" komedie sestávající se z několika volně na sebe navazujících humorných scének. Na úvod musím podotknout, že italský humor v podobě účetního Paola Villaggia bytostně nesnáším a kabaretiér Pozzetto mě vždycky úspěšně míjel (i když Nástrahy Velkoměsta si ještě velmi matně pamatuju). Úvodní scénka se svatbou v kostele, kde dva mentálové během obřadu vykonávají rekonstrukci a tudíž všemožně svatbu sabotují, byla dost trapná. Když pak následovaly humory na benzínce, tak jsem vážně propadal beznaději a začal jsem pociťovat úzkost. Pak se objevila scéna v hotelu, kde prodávali vysavač a všude po hotelu házeli sračky (zvířecí i vlastní) na ukázku super vysavače, což pak pokračovalo dál a nakonec se to už dalo vydržet. Víceméně je to komedie založená na tom, že jsou v ní nahotinky (je jich hodně a jsou skutečně sexy) a pořád si tam někdo něco rve do prdele a kope se mezi nohy. A odpanění nevěsty během svatební cesty bylo taky vtipný. Takže nakonec to mělo několik světlých momentů, na kterých se dalo něco stavět... ()

Pierre

Série s účetním Fantozzim byla v 90.letech už nesnesitelná. Bláznivá komedie je přece jenom o dost lepší, i když má stejně primitivní styl humoru, který sedne jen malému procentu lidí a zbytek znechutí. Některé vtípky jsou opravdu neuvěřitelně trapné (až jsem se styděl), ale pár jich je povedených a nemůžu říct, že bych se nezasmál, ba naopak. Pohřební část je vážně drsná, ale suverénně nejlepší. Navíc na to není Villaggio sám, ale má skvělého parťáka Pozzetteho (v českém dabingu výborný Postráněcky se Zavřelem.) ()

TERRORDROME

Jeden z tých filmov ktoré som ako malý pozeral dokola a véháesku som ošúpal až na kosť. Nejaký dej to v podstate nemá, na začiatku vyjdu dvaja magori z čiernobielej grotesky a potom sa potĺkajú svetom skúšajúc rôzne povolania. A samozrejme že vždy všetko poserú a zdemolujú. Najprv sa ako údržbári pokúšajú dať do poriadku kostol. Pamätám sa na scénu keď Renato vytiahne podperu z lešenia a to stále stojí vo vzduchu. Zrazu prehovorí obraz Ježiša na stene - "to sa stáva, to sa stáva... Zázrak? Nie, je to len optický klam!" ...a lešenia sa v tom okamihu zrúti. Taktiež nezabudnuteľná scénka je keď sa ako podomoví obchodníci pokúšajú prezentovať nejaký čistiaci zázrak. "Máte po ruke blato alebo hovno? Nie. Nevadí, predveď im hovná Paolo! Tak toto je slepačie, toto kravské a toto, toto je moje vlastné, ľudské, dnešné". A samozrejme tá časť keď vedú pohrebnú službu. Funebrácke auto s hrkajúcou kostrou za predným sklom, narovnávanie zamrznutého jogína ( "keďže zomrel zrolovaný, tak následne potom došlo k roláži" ) a šialená vdova vešajúca sa po ľuďoch známa z Fantozziho. Ono je to samozrejme jedna veľká dementná konina plná slaboduchého humoru, kde vyťahovanie hovädzieho jazyka z dámskeho výstrihu patrí k tým inteligentnejším fórom, ale sral to pes, hlavne že je prča. "Ešte nikdy som to nerobila... neboj sa miláčik, budem veľmi nežný, vôbec nič neucítiš... DRUZG... ááááááááááá... Ha-ha-ha ()

• Ve filmu hraje též Pierfrancesco Villaggio, syn Paola Villaggia, který ztvárnil postavu stoupence klanu z Marseillaise. (Diego75)