Bláznivá komedie

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Roberto Gerardi
  • Tuax

Bláznivé to opravdu je, ale na mě asi až moc. Působí to trochu povídkově jako sled spolu přímo nesouvisejících příhod dvou hlavních aktérů. Něco bylo fajn, něco bylo stupidní a něco tak mezi tím. Jenže většina filmu mi přišla divná a nelze říci, že bych se u toho smál, vlastně nevím za jsem se vůbec zasmál, spíše jsem se nad tí pozatavoval s podivoval. Svým způsobem jsou to takoví Pat a Mat po italsku až na to, že tihle týpci mi spíše lezli na nervy a dokoukal jsem to hlavně, protože jsem chtěl vědět, co bláznivého tvůrce ještě napadlo.(14.7.2015)

Záleží na stavu v jakém se na tuhle komedii koukáte. Pokud se nudíte a hledáte jen pobavení, bez větší potřeby přemýšlení, tak je tenhle groteskově epizodní filmeček to pravé. Příběh veskrze žádný a jen přímý sled gagů, v podání italských komediálních stálic. Pokud se v takovém stavu mysli nenacházíte, tak raději přepněte někam jinam(14.7.2012)

• nudlis

Solidní debilita. Snad jen pro děti a Italy, jinak fakt nevím, co na tom bylo směšnýho. Že by ta idiocie obou hlavních postav? Nebo scénáristy? Nebo režiséra? Jinak italskou tvorbu můžu (hlavně tu starší), ale Villaggio nikdy nebyl můj favorit. Asi právě proto, že jaksi o hodně překročil míru debility, kterou ještě snesu.(4.1.2015)

Účelová defraudácia konvencií a stokrát opakované vtipu, ktorý siaha k svojim limitom. Ak Pain and gain je morbídnou stupiditkou terajších vysokoškolákov, tak Fantozziho nanajvýš priemerné gagy, reč tela a pády strojov a zariadení je 80-tkovým béčkovým vrcholom, ktorý už z dnešného hľadiska vyznieva značne škrípajúco. 3 za to, že niekedy som už nechápal podaktoré absurdity, ktoré už zvrátenejším spôsobom vari nešli vyjadriť. Lacná kamera, dej nič moc.(12.4.2016)

• kingik

Je to ze všech tří dílů asi ten nejkoukatelnější, ale směs trapných, naivních a hlavně nesměšných vtipů je tak žalostná, že i dva zkušení komici Villagio a Pozzeto se hodně herecky opakují. Chybí nějaký nosný příběh a epizodní kanonáda těch nejobyčejnějších vtípků je tak prvoplánová až se divák lajk diví a odborná kritika žasne nad tupostí dvou pánů pitvořících se před kamerou. Nechápu tak vysoké hodnocení. Super filmy tady mají sotva 50% a jak tomuhle škváru někdo může napálit plný počet hvězdiček to je záhada. Fakt úděsná komedie. 20%(4.1.2011)