Bláznivá komedie

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Roberto Gerardi
  • Negrus

Přes sedmdesát procent??? A za co??? Možná tuhle srágoru tak vysoko hodnotí ti, kdo ji znají z dřívějška a je pro ně nostalgickou vzpomínkou na dětství, ale já jsem zvládnul jen prvních 25 minut a pak jsem přepnul na florbal, páč už jsem to nedával.. Pokud hledáte komedii, u které se chcete smát ( a většinou tomu tak bývá, proč si to nepřiznat), tak tohle rozhodně nedoporučuju.. Za těch 25 minut jsem se zasmál jednou (scénka s mikrofonem ve zpovědnici), jinak ubohost, trapnost.. tohle přece nemohlo být směšné ani ve zlatých devadesátých letech.. nebrat..(12.3.2014)

• kingik

Je to ze všech tří dílů asi ten nejkoukatelnější, ale směs trapných, naivních a hlavně nesměšných vtipů je tak žalostná, že i dva zkušení komici Villagio a Pozzeto se hodně herecky opakují. Chybí nějaký nosný příběh a epizodní kanonáda těch nejobyčejnějších vtípků je tak prvoplánová až se divák lajk diví a odborná kritika žasne nad tupostí dvou pánů pitvořících se před kamerou. Nechápu tak vysoké hodnocení. Super filmy tady mají sotva 50% a jak tomuhle škváru někdo může napálit plný počet hvězdiček to je záhada. Fakt úděsná komedie. 20%(4.1.2011)

"Když nepřijde hora k Mohamedovi ... tak musí Mohamed vykopat jámu a sám do ní spadne?" Paolo s Renatem vyskočili z grotesky, zlikvidovali svatbu, benzíntátu, hotel, pozůstalé, vražedné komando a pak jim to natřel vlak klasickým čelním nárazem - zezadu. Zábavné okamžiky se přitom střídaly s těmi trapnými a mě bavily zejména drobnosti - zjištění, jak čůrá liliput, bezpečnostní práce s harpunou a Renatův způsob umývání nádobí. Jinak je to spíš zábava pro mentálně zaostalé a duševně vyšinuté jedince, což obojí tak nějak splňuju.(1.12.2016)

• MM_Ramone

Dvaja známi talianskí komici, Paolo Villaggio a Renato Pozzetto, v roku 1990 spojili svoje sily a natočili spoločný film - "Bláznivú komédiu". O dva roky neskôr to zopakovali v druhom pokračovaní a o ďaľšie dva v treťom. Jedná sa o niekoľko nesúvisiacích epizód, v ktorých sa predviedli ako nešikovní údržbári, podomoví obchodníci, pomocníci na benzínovej pumpe či ako funebráci. Chýba tomu celistvosť a vyváženosť. Niektoré scény sú vtipné, iné vyložene trapné. **(8.12.2009)

Už dávno som sa tak nezasmial, ako počas sledovania tejto komédie. Tam kde si títo dvaja komedianti robili akože svoju robotu a nehľadiac na ostatných, tam som sa skoro popukal od smiechu. Škoda len toho konca, resp. pár desiatok minút pred koncom. Ku koncu filmu sa už réžia vybrala cestou ala bežné problémy oboch protagonistov, na štýl Fantozzi I., ale to už nejako smiešne nebolo. Škoda, mohla to byť jednička....(15.4.2017)

• - Ve filmu hraje též Pierfrancesco Villaggio, syn Paola Villaggia, který ztvárnil postavu stoupence klanu z Marseillaise. (Diego75)