Reklama

Reklama

Bez hranic

(seriál)
  • Francie Crossing Lines (více)
Trailer 2
Akční / Krimi / Drama
Francie / Německo / USA, (2013–2015), 25 h 23 min (Minutáž: 41–47 min)

Hrají:

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjič (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(34)

Obsahy(1)

Mezinárodní tým evropských detektivů projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel (Marc Lavoine), vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana (Wiliam Fichtner). Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu". Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (55)

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 2.7.2014, réžia slovenského znenia (RTVS 2014) = DUŠAN KYZEK - Seriál plný dejových klišé poplatných danému žánru. Napriek tomu napínavý, zábavný a s výbornými hereckými výkonmi. Navyše jeho vizuál netrpí závanom "lacnoty" známym z kadejakých "rexovín, kobrovín či mestských tieňovín". (31.7.2014) ()

nineweh 

všechny recenze uživatele

Zezačátku nedůvěra, ale druhou polovinu první série a celou sérii druhou nakonec dávám skoro na jeden zátah. Ale: chápu, že seriál je primárně určený do evropských televizí (v dabingu) a ne zrovna nejbystřejším Američanům, ale jakožto jazykového profesionála mě neustále dostává, že všichni (VŠICHNI!!!) po celé Evropě (tj. Němci mezi sebou, Francouzi mezi sebou, Češi mezi sebou...) se baví anglicky, maximálně s příslušným přízvukem. HAHAHAHA! ()

Reklama

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Docela slušná kriminálka, která zaujme díky Fichtnerovi a Sutherlandovi. Kromě řešení případů je tady i několik vedlejších dějových linií, které se v posledních dvou dílech série dostávají do popředí. Našince potěší přítomnost českých herců (Roden, Vašut, Issová,...) a záběru z naší země. Záporák Coates, kterého znám ze SoA je perfektní. Určitě lepší než předchozí kolaborace Missing 2012. 2.série byla objednána, takže se určitě těšim. 70% ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Nuda k uzoufání, průměrná epizoda střídá epizodu špatnou. Fofr, jakým se celá jednotka pohybuje po celé Evropě je fakt směšný, chvíli jsme v Paříži, pak v Haagu, posléze ve Florencii a hup a jsme v Amsterdamu (nemám na mysli ten jejich vrtulník - ale i to by asi nebylo tak jednoduché), zřejmě tam vlaková doprava funguje nějak jinak. Pro naše herce rozhodně příležitost! Ale proč tam šaškuje můj oblíbený, charismatický, bělovlasý, postarší pán - nevím! ()

Yuriko 

všechny recenze uživatele

Pilotní dvojdíl se celkem, dal. Slibovala jsem si od toho docela dost, mělo to atmosféru, nápad a také to bylo úměrně akční. Ale další díl jsem zkoukla s úsměvem na tváři. Trapné dialogy, chyby ve scénáři, nevěrohodné herecké výkony a spousta wtf momentů. Za mě 3* jen za ty první dva díly, který celkem stály za to. Jinak je to srajda jako sviň. Tak maximálně k žehlení. ()

Galerie (320)

Zajímavosti (5)

  • Mezinárodní trestní soud, anglicky International Criminal Court, vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a potenciálně také zločiny proti míru, až budou uspokojivě definovány. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr. (artuš)
  • Crossing Lines je třetí světovou dramatickou řadou z dílny SPT Networks. První byl seriál The Firm, který odstartoval v roce 2012 a následovat bude Hannibal, který začne v polovině roku 2013. (Zdroj: AXN)
  • Film obdržel v roce 2012 dotace od Státního fondu kinematografie ČR ve výši 27 milionů Kč a v roce 2013 17,5 milionu Kč. (Zdroj: fondkinematografie.cz) (Zadrak)

Související novinky

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Reklama

Reklama