Bez hranic (TV seriál)

• Německo

Crossing Lines

Bez hraníc

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / USA, 2013 - 2015, 25 h 23 min (Minutáž: 46 min)

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjić, Elizabeth Mitchell, Stuart Martin, Naomi Battrick, Moon Dailly, Klára Issová, Kim Coates, Carrie-Anne Moss, Marc Barbé, Rossif Sutherland, Anna Stropnická, Marco Bonini, Ray Stevenson, Karel Roden, Kevin Clarke, Genevieve O'Reilly, Sophia Myles, Jane Asher, Michelle Fairley, Eddie Jemison, Florentine Lahme, Estelle Lefébure, Thomas Scharff, Steve Wall, Niamh McGrady, Jana Pallaske, Corey Johnson, Marcel Iureș, Marek Oravec, Dragomir Mrsic, Yann Sundberg, Nadine Warmuth, Marko Igonda, Chukwudi Iwuji, Jean-Philippe Ricci, Iben Dorner, Petr Meissel, Denis Braccini, Miroslav Cipra, Pavel Bezděk, Mikuláš Křen, Robert de Hoog, Ivan Shvedoff, Dominic Boeer, Jérémie Covillault, Mario Opinato, Radosław Kaim, David Bowles, Ivo Novák, Velislav Pavlov, John Lynch, Chris Vance, Iván Sánchez, Mark Aiken, Patrick Bauchau, Marcel Hensema, Alina Levshin, MyAnna Buring, Erin Richards, Oliver Stokowski, Alice Taglioni, Stefano Benassi, Richard Brake, Michael Byrne, Mathilda May, Martin Davídek, Simone Lahbib, Barnaby Metschurat, Lex Shrapnel, Alan Cappelli Goetz, Bettina Zimmermann, Erick Deshors, Iván González, Jeremy Mockridge, Florian Panzner, Alix Wilton Regan, Sebastian De Souza, Richard Katz, Claudia Michelsen, Christian Oliver, Wolfgang M. Bauer, Noortje Herlaar, Amerjit Deu, Hendrik Duryn, Holly Earl, Christian Hillborg, Matilda Anna Ingrid Lutz, Jaroslav Pížl, Ned Dennehy, Julia Dietze, John Hollingworth, Nils Jørgen Kaalstad, Astrid Whettnall, Derek de Lint, Jakub Gierszał, Nell Hudson, Bartłomiej Kasprzykowski, Pavel Dvorščík, Lucy Gaskell, Barbara Nedeljáková, Patrick Albenque, Sonia Amori, Aurélie Bargème, Luís Callejo, Jared Doreck, Sebastian Hülk, Barbora Kodetová, Krzysztof Pieczyński, Bert Tischendorf, Kryštof Hádek, Sandra Nováková, Christian Vit, Jim High, Laura Károlyi, Richard Lintern, Miroslav Šimůnek, Predrag Bjelac, Robert Cejnar, Alena Doláková, Edouard Montoute, Ivo Niederle, Luna Picoli-Truffaut, Petra Špindlerová, Jessica Boone, Daniel Caltagirone, Eduard Jenický, Ondřej Kavan, Stephan Luca, Maxime Lefrançois, Eddie Elks, Anssi Lindström, Daniel Lobé, Serge Renko, Anna Madeley, Patrik Plešinger, Daan Schuurmans, Michael Epp, Pavel Nečas, Eliška Boušková, Bruce Davison, Olivier Loustau, Jaroslav Mendel, Adéla Petřeková, Linda Svobodová, Kateřina Brožová, Radek Bruna, Irena Kristeková, Zdeněk Maryška, Claudia Vašeková, Barbora Černá, Ivan G'Vera, Peter Hosking, Patrick Ligardes, Goran Navojec, Petr Vaněk, Kateřina Winterová, Rostislav Novák st., Petra Špalková, Jochum ten Haaf, Marek Vašut, Peter Hallin, Pavel Šimčík, Fedja Stukan, David Wald, Martin Hub, Michael Hamory, Edward Longmire, Aleš Putík, Pavel Řezníček, Tomáš Novotný, Petra Lustigová, Barbora Milotová, Emma Smetana, Ladislav Beran, Velizar Binev, Petr Šimčák, Joel Kirby, Branwell Donaghey, Michaël Vander-Meiren, Brian Caspe, Tomáš Valík, Kristina Beranová, David Máj, Numan Acar, Hanna Alström, Nataša Burger, Laura Christensen, Marta Dancingerová, Mar del Hoyo, Holger Handtke, Anthony Howell, Eva Josefíková, Slavko Juraga, Sandra Loncaric, Jodhi May, Valerie Niehaus, Anna Nováková, Hary Prinz, Michael Rotschopf, Anneke Kim Sarnau, Petr Semerád, Bobby Smalldridge, Sara Stewart, Jorge Suquet, Markéta Tannerová Šebesťáková, Velibor Topic, Roman Vejdovec, Alexander Wüst, Sabine Crossen, Petra Navrátilová, Dorian Lough, Daniel Rchichev, Ted Otis, William El-Gardi, Annette Nesvadbová, Olivia Grant, Richard Cordery, Joseph Long, Roman Kracík, Abigail Rice, Dan Bradford, Adam Fidusiewicz, Ben Bradshaw, Alexandre Willaume, Robert Russell, Vuk Čelebić, Jan Chudý, Kai Lentrodt, Freddie Watkins, Josef Vaňousek, Lenka Burianová, Anna Rust, Amy Huck, Ulric von der Esch, Bettina Kenney

konečně obyčejná kriminálka. což je v dnešní době přehnaných forenzností, přehnaného počtu sociopatických vyšetřovatelů a přehnané snahy vůbec se odlišit veliký kompliment. / tipuju, že půjdu na pět. jelikož mě to prostě (obyčejně) baví a zbytečně nevyrušuje imperativní originalitou (která mě štve třeba na hannibalovi).(26.6.2013)

Sejdou se Francouz, Američan, Němec, Italka a Ir a tvoří tým. V tom přijde Karel Roden a jeho angličtina a všechno to zkosí. Velice zajímavá záležitost, výjimečná krimi, která se odehrává na tolika místech... Někdy mně ale bohužel děj trochu nudil, není to zrovna extra napínavé - pro mě.... ale za originalitu a soudružnost postav určitě 4*(10.2.2015)

Velkou výhodou z pohledu Čecha je to evropský prostředí. Po všech těch seriálech z končin jako New York nebo Las Vegas, který působí tak nějak dost "vzdáleně," je tu najednou seriál, kde vidíme Prahu, Berlín a kde je v angličtině věta: "Nazdar, jsem inspektor Vomáčka, česká policie." Je to osvěžující změna a za to palec nahoru. Pak tam taky hraje Fichtner samozřejmě, mástr, toho zbožňuju všude. Bohužel zbytek castingu je dost matnej. Vystupuje tu jen Donald Šediknír Sutherland a Tom Jaqen Wlaschiha. Šediknír je tam evidentně navíc, Sutherland hraje furt stejně, ať je hodnej nebo zlej. Je to prostě Donald Sutherland ve filmu. Jaqen je super, ale má zas málo prostoru. Jinak to nijak převratný není, ovšem to ještě neznamená, že to není zábavný a napínavý. Jsem zvědavá na druhou sérii, která bude, ohó, to je fajn. Nejlepší českej výkon předvedl tradičně Roden, nejlepší zápich měl tradičně Vašut. A Issová je taková česká Marion Cotillard. Dobrejch 75%.(16.1.2014)

Zezačátku nedůvěra, ale druhou polovinu první série a celou sérii druhou nakonec dávám skoro na jeden zátah. Ale: chápu, že seriál je primárně určený do evropských televizí (v dabingu) a ne zrovna nejbystřejším Američanům, ale jakožto jazykového profesionála mě neustále dostává, že všichni (VŠICHNI!!!) po celé Evropě (tj. Němci mezi sebou, Francouzi mezi sebou, Češi mezi sebou...) se baví anglicky, maximálně s příslušným přízvukem. HAHAHAHA!(28.6.2015)

Nová seriálová kriminálka sice hlavně staví na Fichtnerovi a Sutherlandovi, ale pokud Vás zaujme alespoň trochu složení evropského týmu a jejich mezinárodní případy, tak od druhé půlky první série to už budete hltat! České lokace jsou pak jen třešničkou na dortu;o). Finálový dvojdíl je opravdu povedený (hlavně díky přesvědčivému Kimu Coatesovi). Těším se na druhou sérii (druhá série je pro mě těžce hodnotitelná, poněvadž jsem se objevil i před kamerou:-)), i když přiznávám, že je to především guilty pleasure ve stylu seriálu Missing z roku 2012). Třetí série s úplně novým týmem je taky povedená a znovu ty krásné české lokace:-)). Slabších 5 hvězd.(5.9.2013)

• - Crossing Lines je třetí světovou dramatickou řadou z dílny SPT Networks. První byl seriál The Firm, který odstartoval v roce 2012 a následovat bude Hannibal, který začne v polovině roku 2013. (Zdroj: AXN)

• - Jen za rok 2013 tvůrci utratili v České republice asi 10 milionů eur. (willy1)

• - Film obdržel v roce 2012 dotace od Státního fondu kinematografie ČR ve výši 27 milionů Kč a v roce 2013 17,5 milionu Kč. (Zdroj: fondkinematografie.cz) (Zadrak)