Bez hranic (TV seriál)

• Německo

Crossing Lines

Bez hraníc

Akční / Krimi / Drama

Francie / Německo / USA, 2013 - 2015, 25 h 23 min (Minutáž: 46 min)

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjić, Elizabeth Mitchell, Stuart Martin, Naomi Battrick, Moon Dailly, Klára Issová, Kim Coates, Carrie-Anne Moss, Marc Barbé, Rossif Sutherland, Anna Stropnická, Marco Bonini, Ray Stevenson, Karel Roden, Kevin Clarke, Genevieve O'Reilly, Sophia Myles, Jane Asher, Michelle Fairley, Eddie Jemison, Florentine Lahme, Estelle Lefébure, Thomas Scharff, Steve Wall, Niamh McGrady, Jana Pallaske, Corey Johnson, Marcel Iureș, Marek Oravec, Dragomir Mrsic, Yann Sundberg, Nadine Warmuth, Marko Igonda, Chukwudi Iwuji, Jean-Philippe Ricci, Iben Dorner, Petr Meissel, Denis Braccini, Miroslav Cipra, Pavel Bezděk, Mikuláš Křen, Robert de Hoog, Ivan Shvedoff, Dominic Boeer, Jérémie Covillault, Mario Opinato, Radosław Kaim, David Bowles, Ivo Novák, Velislav Pavlov, John Lynch, Chris Vance, Iván Sánchez, Mark Aiken, Patrick Bauchau, Marcel Hensema, Alina Levshin, MyAnna Buring, Erin Richards, Oliver Stokowski, Alice Taglioni, Stefano Benassi, Richard Brake, Michael Byrne, Mathilda May, Martin Davídek, Simone Lahbib, Barnaby Metschurat, Lex Shrapnel, Alan Cappelli Goetz, Bettina Zimmermann, Erick Deshors, Iván González, Jeremy Mockridge, Florian Panzner, Alix Wilton Regan, Sebastian De Souza, Richard Katz, Claudia Michelsen, Christian Oliver, Wolfgang M. Bauer, Noortje Herlaar, Amerjit Deu, Hendrik Duryn, Holly Earl, Christian Hillborg, Matilda Anna Ingrid Lutz, Jaroslav Pížl, Ned Dennehy, Julia Dietze, John Hollingworth, Nils Jørgen Kaalstad, Astrid Whettnall, Derek de Lint, Jakub Gierszał, Nell Hudson, Bartłomiej Kasprzykowski, Pavel Dvorščík, Lucy Gaskell, Barbara Nedeljáková, Patrick Albenque, Sonia Amori, Aurélie Bargème, Luís Callejo, Jared Doreck, Sebastian Hülk, Barbora Kodetová, Krzysztof Pieczyński, Bert Tischendorf, Kryštof Hádek, Sandra Nováková, Christian Vit, Jim High, Laura Károlyi, Richard Lintern, Miroslav Šimůnek, Predrag Bjelac, Robert Cejnar, Alena Doláková, Edouard Montoute, Ivo Niederle, Luna Picoli-Truffaut, Petra Špindlerová, Jessica Boone, Daniel Caltagirone, Eduard Jenický, Ondřej Kavan, Stephan Luca, Maxime Lefrançois, Eddie Elks, Anssi Lindström, Daniel Lobé, Serge Renko, Anna Madeley, Patrik Plešinger, Daan Schuurmans, Michael Epp, Pavel Nečas, Eliška Boušková, Bruce Davison, Olivier Loustau, Jaroslav Mendel, Adéla Petřeková, Linda Svobodová, Kateřina Brožová, Radek Bruna, Irena Kristeková, Zdeněk Maryška, Claudia Vašeková, Barbora Černá, Ivan G'Vera, Peter Hosking, Patrick Ligardes, Goran Navojec, Petr Vaněk, Kateřina Winterová, Rostislav Novák st., Petra Špalková, Jochum ten Haaf, Marek Vašut, Peter Hallin, Pavel Šimčík, Fedja Stukan, David Wald, Martin Hub, Michael Hamory, Edward Longmire, Aleš Putík, Pavel Řezníček, Tomáš Novotný, Petra Lustigová, Barbora Milotová, Emma Smetana, Ladislav Beran, Velizar Binev, Petr Šimčák, Joel Kirby, Branwell Donaghey, Michaël Vander-Meiren, Brian Caspe, Tomáš Valík, David Máj, Numan Acar, Hanna Alström, Nataša Burger, Laura Christensen, Marta Dancingerová, Mar del Hoyo, Holger Handtke, Anthony Howell, Eva Josefíková, Slavko Juraga, Sandra Loncaric, Jodhi May, Valerie Niehaus, Anna Nováková, Hary Prinz, Michael Rotschopf, Anneke Kim Sarnau, Petr Semerád, Bobby Smalldridge, Sara Stewart, Jorge Suquet, Markéta Tannerová Šebesťáková, Velibor Topic, Roman Vejdovec, Alexander Wüst, Sabine Crossen, Petra Navrátilová, Dorian Lough, Daniel Rchichev, Ted Otis, William El-Gardi, Annette Nesvadbová, Olivia Grant, Richard Cordery, Joseph Long, Roman Kracík, Abigail Rice, Dan Bradford, Adam Fidusiewicz, Ben Bradshaw, Alexandre Willaume, Robert Russell, Vuk Čelebić, Jan Chudý, Kai Lentrodt, Freddie Watkins, Josef Vaňousek, Lenka Burianová, Anna Rust, Amy Huck, Ulric von der Esch, Bettina Kenney, Marek Matoušek, Sytske van der Ster, Jo Cameron Brown, Ronan Raftery, Kristina Maděričová - Beranová

Dost mi to připomíná Criminal Minds, což také bylo úmyslem. Tým je mezinárodní, takže by měli mluvit anglicky s národními přízvuky, no a co? O to autentičtější to je, ovšem já to poslouchám německy, takže bohužel neposoudím, ale podle stížností kolegů bych to hodnotila jako plus. Po mnoha nových superdetektivkách konečně něco, na co se dá koukat - málem zvracím ze všech těch křehotinkatých slečnách na 12-cm-podpatcích, co spíše pózují než honí zločince a z kterých by se normální zločinec asi potrhal smíchy. Zvlásť mě těší evropské lokace, kde se přiznává, že se tam děj odehrává - takže když jede po ulici pražská tramvaj, tak jsme fakt v Praze. Slibně se vyvíjí, má to u mě šanci na 5.(1.9.2013)

Pilotní dvojdíl se celkem, dal. Slibovala jsem si od toho docela dost, mělo to atmosféru, nápad a také to bylo úměrně akční. Ale další díl jsem zkoukla s úsměvem na tváři. Trapné dialogy, chyby ve scénáři, nevěrohodné herecké výkony a spousta wtf momentů. Za mě 3* jen za ty první dva díly, který celkem stály za to. Jinak je to srajda jako sviň. Tak maximálně k žehlení.(26.7.2014)

Prvý dieľ ma celkom svižný rozbeh, strhne, k tomu tím vyšetrovateľov nie je najhorší a William Fichtner to dobre ťaha, hneď druhý diel ale miestami pokrivkáva a hlavne záver to moc nezvláda, seriál po tretej časti smeruje skôr k priemernosti, aj keď samotné vyšetrovacie námety zaujmú ale tvorcovia ich nevedie úplne predať... ďalšie diely si udržujú aspoň štandard nápaditých vyšetrovaní... po 10dieloch pozerateľné ale v celku ide len priemerný seriál /60%/(22.11.2013)

Docela slušná kriminálka, která zaujme díky Fichtnerovi a Sutherlandovi. Kromě řešení případů je tady i několik vedlejších dějových linií, které se v posledních dvou dílech série dostávají do popředí. Našince potěší přítomnost českých herců (Roden, Vašut, Issová,...) a záběru z naší země. Záporák Coates, kterého znám ze SoA je perfektní. Určitě lepší než předchozí kolaborace Missing 2012. 2.série byla objednána, takže se určitě těšim. 70%(1.9.2013)

• hanagi

Nuda k uzoufání, průměrná epizoda střídá epizodu špatnou. Fofr, jakým se celá jednotka pohybuje po celé Evropě je fakt směšný, chvíli jsme v Paříži, pak v Haagu, posléze ve Florencii a hup a jsme v Amsterdamu (nemám na mysli ten jejich vrtulník - ale i to by asi nebylo tak jednoduché), zřejmě tam vlaková doprava funguje nějak jinak. Pro naše herce rozhodně příležitost! Ale proč tam šaškuje můj oblíbený, charismatický, bělovlasý, postarší pán - nevím!(15.7.2014)

• - Natáčení probíhalo v České republice a ve Francii. Záběry v interiéru klubu ve 4. dílu první série se natáčely v pražském klubu Mecca v listopadu 2012. Několik scén do druhé série se 23.10.2013 natáčelo na Mendelově univerzitě v Brně. Následující dny se pak mělo natáčet na zchátralém fotbalovém stadionu v Brně-Lužánkách, ale magistrát města Brna to těsně před začátkem natáčení zamítl. Druhá série se natáčela v Belgii, Francii a na přelomu let 2013/2014 opět také v České republice, tentokrát v Praze. Pro druhou sérii pak byly v lednu 2014 pořízeny záběru v pražském klubu SaSaZu. (mkmikes)

• - Crossing Lines je třetí světovou dramatickou řadou z dílny SPT Networks. První byl seriál The Firm, který odstartoval v roce 2012 a následovat bude Hannibal, který začne v polovině roku 2013. (Zdroj: AXN)

• - Mezinárodní trestní soud, anglicky International Criminal Court, vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a potenciálně také zločiny proti míru, až budou uspokojivě definovány. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr. (artuš)