Reklama

Reklama

Bez hranic

(seriál)
  • Francie Crossing Lines (více)
Trailer 1
Francie / Německo / USA, (2013–2015), 25 h 23 min (Minutáž: 41–47 min)

Hrají:

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjič (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(34)

Obsahy(1)

Mezinárodní tým evropských detektivů projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel (Marc Lavoine), vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana (Wiliam Fichtner). Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu". Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (55)

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Docela slušná kriminálka, která zaujme díky Fichtnerovi a Sutherlandovi. Kromě řešení případů je tady i několik vedlejších dějových linií, které se v posledních dvou dílech série dostávají do popředí. Našince potěší přítomnost českých herců (Roden, Vašut, Issová,...) a záběru z naší země. Záporák Coates, kterého znám ze SoA je perfektní. Určitě lepší než předchozí kolaborace Missing 2012. 2.série byla objednána, takže se určitě těšim. 70% ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Sakra, tak muž beze jména byl v Praze v době, kdy jsem tam bydlela, a já jsem nesledovala každý jeho krok, jak je to možné. Je nicméně dost tristní, jak naivně a papírově tahle proevropská agitka působí. Člověk si úplně dovede představit, jak tam tečou ty miliony z jednotlivých státních nadací a grantů na dílo o spolupráci policejních složek v EU, a taky jak tam velmi zoufale chybí showrunner, který by kontroloval, jestli to vůbec funguje na tom základním levelu jako uvěřitelný policejní procedurál a divácky zajímavá detektivka, než dojde na implementování vznešených myšlenek. Jako jediný případ za všechny, jak amatérsky a bohužel hloupě to celé působí, bych uvedla situaci z vyšetřování prvního případu, kdy náš tým hrdinů použije fancy ultrazvukový scanner k vytvoření holografického modelu místa činu. Básnivě sní o tom, co všechno za nenápadné detaily půjde z tohoto hologramu vysledovat, a během analýzy si všimnou, že vlastně měli "svědka" v podobě mladého policisty hlídajícího perimetr, a se kterým někteří členové štábu během toho skenování přímo na místě jednali (!) a nikdo z nich si ani nepoznamenal jeho jméno (!!) a musel jim ho říct jiný random policista, který se bez pozvání zatoulal do místnosti, a když si toho mlaďase konečně vypátrají a pozvou na výslech, tak z jeho podvědomí psychologickými technikami tahají popis místa a času, kde byli všichni fyzicky přítomni (!!!), a nakonec z jeho vyprávění použijí k dalšímu postupu informaci o mrtvém psovi, kterou už od začátku měli, protože tam do prkýnka dubovýho všichni byli, když se ta mrtvolka krucinálhimlhergot našla !!!! Bože. Například NCIS je taky jenom stupidní agitka, ale aspoň si tam vždycky detektivové zapíšou jména všech svědků a strážníků, ufff. Ale taky je pravda, že se to postupem času trochu zlepší, ale možná jsem si jenom vypěstovala Stockholmský syndrom díky rozhodnutí dokoukat to do konce. Dokonce i po výměně skoro všech hráčů ve třetí sérii jsem se na chvíli zděsila, ale potom to dokoukala skoro s radostí. P.S.: Carrie-Anne Moss je bohyně a také u postavy Evy Vittorio jsem si říkala, že to je podezřele dobře napsaná ženská postava, vzhledem k okolnostem. ()

Reklama

Yuriko 

všechny recenze uživatele

Pilotní dvojdíl se celkem, dal. Slibovala jsem si od toho docela dost, mělo to atmosféru, nápad a také to bylo úměrně akční. Ale další díl jsem zkoukla s úsměvem na tváři. Trapné dialogy, chyby ve scénáři, nevěrohodné herecké výkony a spousta wtf momentů. Za mě 3* jen za ty první dva díly, který celkem stály za to. Jinak je to srajda jako sviň. Tak maximálně k žehlení. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

Evropské (i české) prostředí je velmi osvěžující! Účast českých herců (i všemožných tvůrců v titulcích) je taky příjemná a je to cele takové jiné, než ty kriminalky made in usa... Na druhou stranu, některé díly jsou slabší a v některých se dlouho nic neděje a v posledních třech minutách je vše hotovo... Zkrátka to působí trochu nevyváženě... Přesto všechno je to nadprůměr a díky tomu evropskému stylu tomu dávám po první sérii 74% /// EDIT:<\b> bohuzel treti rada je uz uplne jina... vsichni zajimavi herci z prvnich dvou serii jsou pryc a cele to upada do vsedniho prumeru... bohuzel hodnoceni cestuje smerem dolu az na 55% !! velka skoda... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Prvý dieľ ma celkom svižný rozbeh, strhne, k tomu tím vyšetrovateľov nie je najhorší a William Fichtner to dobre ťaha, hneď druhý diel ale miestami pokrivkáva a hlavne záver to moc nezvláda, seriál po tretej časti smeruje skôr k priemernosti, aj keď samotné vyšetrovacie námety zaujmú ale tvorcovia ich nevedie úplne predať... ďalšie diely si udržujú aspoň štandard nápaditých vyšetrovaní... po 10dieloch pozerateľné ale v celku ide len priemerný seriál /60%/ ()

Galerie (320)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v České republice a ve Francii. Záběry v interiéru klubu ve 4. dílu první série se natáčely v pražském klubu Mecca v listopadu 2012. Několik scén do druhé série se 23.10.2013 natáčelo na Mendelově univerzitě v Brně. Následující dny se pak mělo natáčet na zchátralém fotbalovém stadionu v Brně-Lužánkách, ale magistrát města Brna to těsně před začátkem natáčení zamítl. Druhá série se natáčela v Belgii, Francii a na přelomu let 2013/2014 opět také v České republice, tentokrát v Praze. Pro druhou sérii pak byly v lednu 2014 pořízeny záběru v pražském klubu SaSaZu. (mkmikes)
  • Mezinárodní trestní soud, anglicky International Criminal Court, vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a potenciálně také zločiny proti míru, až budou uspokojivě definovány. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr. (artuš)
  • Film obdržel v roce 2012 dotace od Státního fondu kinematografie ČR ve výši 27 milionů Kč a v roce 2013 17,5 milionu Kč. (Zdroj: fondkinematografie.cz) (Zadrak)

Související novinky

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Reklama

Reklama