Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fantozzi se nehodlá smířit s tím, že je neschopná nula, a tak využívá každé příležitosti, aby získal sebevědomí. Do podniku, v němž pracoval i účetní Fantozzi, se každoročně přijímají noví zaměstnanci. Šéf firmy kníže Barambani je vybírá osobně a klade důraz na to, aby byli bezcharakterní a vypočítaví. Čím více mají špatných vlastností, tím vyšší pozici získají. Fantozzi už je důchodce a do firmy je povolán pouze v případech, kdy chce Barambani ukázat nováčkům odstrašující případ. Muže, který nikdy nelhal, nedonášel, nekradl, ani nepodplácel, a tak to za celý svůj život nikam nedotáhl. Jednoho dne dostane Fantozzi příležitost změnit svůj osud. Cestou z baletní školy upoutá jeho ošklivá vnučka Ugina pozornost filmových producentů. Fantozzi zjistí, že získala roli ve filmu Planeta opic, aniž by se museli maskéři příliš činit s její proměnou. Brzy poté je Fantozzi vybrán jako soudce v procesu s nebezpečnou sicilskou mafií. (Nova Cinema)

(více)

Recenze (31)

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Ako bláznivá komédia je to skvelé a ako sociálna groteska ešte lepšie. Neviem teda, prečo by som mal Fantozziho hodnotiť nízko. Pretože sa to "nepatrí"? "Fyzický" humor má pôvod v ranej americkej groteske. V Chaplinovom prípade ide údajne o klenoty kinematografie, v prípade Villaggia o odpad. Tak priepastný rozdiel nevidím. Top scéna: Neviem sa rozhodnúť medzi "Ja som rybofil" a "Vila pre slečnu Silvaniovú". ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No voni hlavně tvůrci Fantozziho se nezdávají a neustále do nás kopou dalšího a dalšího Fantozziho. Pokud jde o tento díl, tak první část je docela povedená, Fantozzi klasiká nula, jeho ženštiny kolem se zaměnují s opicema a vtip má ve filmu slušnej průchoďák. V porozvodvý části to jde s humorem k šípku i když dorazí starej dobrej organizátor učetní Felini, nebo jak se ten brejlatej prďola jmenuje a s ním bohužel i Fantozziho velká láska slečna Sylvaniová do který se moh zabouchnout fakt asi jen losser jako Fantozzi, protože že je blbá jak sáňky to bych ještě přehlídl, ale že je hezká asi jako Jožin z bažin po dvaceti pivech a ten magor jí má za fatalku, to mě vždy spolehlivě nasere, protože taková kráva by byla užitečná leda tak na mistrovství světa jako rohovej praporek. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

"Byla jsemm znasilnena. Co to rekla ... znasilnena ? Jo, znasilnena. At si me znasilni jednou, dvakrat, trikrat, ctyrikrat , petkrat ...... pani, ja vam nechci do toho mluvit, nemyslite, zeby jste si obcas mela dat malou prestavku ? " Jo, jo, Paolo Villaggio a jeho Hugo Fantozii patri veru do tzv. vseobecneho prehladu, film ani nema dejovu liniu, su to len komicke scenky naukladane na sebe . 75 % ()

rsimonyi 

všechny recenze uživatele

Tak tento sedmý film s Fantozzim je u nás jediným filmem s Fantozzim, který u nás ještě nevyšel. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

PeteBuck 

všechny recenze uživatele

Tak ja neviem, problém je ten, že som si pustil viacero filmov o Fantozzim (ktoré som ešte nevidel) v krátkom čase po sebe a šiel som od konca. Až teraz dochádzam na to, ako sa tie vtipy (s menšími obmenami) opakovali. Nápad so sudcom z ľudu a mafiou bol fajn, asi preto, lebo bol kompletne nový, ale ostatné recyklácia pôvodných nápadov. Hej a Fantozzi pretiahol obriu chobotnicu, tak to už bola úplná haluz. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • V čase 01:16:10 je Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio) v seznamovací agentuře, odpovídá na otázky a asistentka zadává údaje do počítače. Základem „velemozku“ je počítač Commodore C64. (HonzaR.)
  • Postavu vyučujícího chuligána hraje syn Paola Villaggia Pier Francesco Villaggio. (dzulino)

Reklama

Reklama