Pan účetní se nevzdává

• Itálie

Fantozzi alla riscossa

Komedie

Itálie, 1990, 105 min

Tak tento sedmý film s Fantozzim je u nás jediným filmem s Fantozzim, který u nás ještě nevyšel. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/(18.10.2006)

No voni hlavně tvůrci Fantozziho se nezdávají a neustále do nás kopou dalšího a dalšího Fantozziho. Pokud jde o tento díl, tak první část je docela povedená, Fantozzi klasiká nula, jeho ženštiny kolem se zaměnují s opicema a vtip má ve filmu slušnej průchoďák. V porozvodvý části to jde s humorem k šípku i když dorazí starej dobrej organizátor učetní Felini, nebo jak se ten brejlatej prďola jmenuje a s ním bohužel i Fantozziho velká láska slečna Sylvaniová do který se moh zabouchnout fakt asi jen losser jako Fantozzi, protože že je blbá jak sáňky to bych ještě přehlídl, ale že je hezká asi jako Jožin z bažin po dvaceti pivech a ten magor jí má za fatalku, to mě vždy spolehlivě nasere, protože taková kráva by byla užitečná leda tak na mistrovství světa jako rohovej praporek.(3.6.2016)

I když jsi sračka... Vždycky budeš lepší než oni co si myslí že sračky nejsou. Tak to jsou právě ty největší sračky mezi sračkami: Jo Fantoci jsi sračka, ale hrdá sračka... buť hrdej na to že jsi sračka. Protože díky tomu že jsi sračka je to taková sranda... tentokrát né jinak. Vtip opět jede na plný obrátky... upřímně, scéna jak se i Polaroid poblije vám vykouzlí příjemný úsměv na rtech, i když už né asi ten legendární smích z prvních dílů... pořád je čemu se usmívat. :D(15.7.2017)

Ako bláznivá komédia je to skvelé a ako sociálna groteska ešte lepšie. Neviem teda, prečo by som mal Fantozziho hodnotiť nízko. Pretože sa to "nepatrí"? "Fyzický" humor má pôvod v ranej americkej groteske. V Chaplinovom prípade ide údajne o klenoty kinematografie, v prípade Villaggia o odpad. Tak priepastný rozdiel nevidím. Top scéna: Neviem sa rozhodnúť medzi "Ja som rybofil" a "Vila pre slečnu Silvaniovú".(13.9.2014)

Důchna Fantozzi sedí doma a vyvolává na erotické linky. Vnučka začne svou kariéru herečky bez namaskování v Planetě opic 5, Fantozzi začne kariéru soudce z lidu, aby se potom stal opět zaměstnancem, tentokrát už ve fukci vyšší a vyšší, aby byl potom obviněn z úmyslného bankrotu. Ke konci se Fantozzi rozvádí, aby potom a seznamce potkal opět svou ženy. Už takový horší díl. 55%(4.12.2016)

• - Postavu vyučujícího chuligána hraje syn Paola Villaggia Pier Francesco Villaggio. (dzulino)