Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Generaci narozenou počátkem 20. let postihla velká smůla - za okupace byla nahnána na práci do Říše. Mladí muži tam pracovali ve vyčerpávajících podmínkách, odklízeli trosky po náletech. Ale neovládala je slepá nenávist: jeden z hrdinů byl zavalen, když se pokoušel zachránit malé dítě, a v nemocnici se setkal se sympatickou německou sestřičkou, samozřejmě protinacisticky zaměřenou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Tuto koprodukci mohu ocenit jedině jako to, že Němce hráli skuteční Němci a Čechy Češi. Jinak kdo nečetl román Karla Ptáčníka, někdy se v ději ztrácí, Sovák hraje tradičně optimistu, který nikdy neztrácí naději, Munzar zamilovbaného do Němky, Vinklář si jako často zahrál bojácného podrazáka, ale jinak jsem tomuto filmu moc nerozuměl. Co dělali v Německu čeští vojáci - to byli váleční zajatci? Většina filmu byla natočena formou film-Noire, takže na obrazovce bylo mnoho scén zcela potmě je s míhajícími se stíny. Čekal jsem rozhodně víc. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Dráma s vleklým dejom, kde partia robotníkov je nahnaná na práce do Nemecka a snaží sa prežívať. Okrem ťažkej práce ale nedochádza k väčším dramatickým situáciám, partia ani nemá nejaké väčšie problémy s Nemcami. Je síce sympatické, že nie všetci Nemci sú vykreslení ako neľudi, ale táto myšlienka nie je nijak ďalej posúvaná. Rovnako ako romantická linka s mladým Munzarom. K záveru už film vyslovene nudí. Polovica dialógov je v nemčine a s titulkami, ktovie ale, prečo nie všetko je aj preložené. ()

Reklama

raroh 

všechny recenze uživatele

Adaptace značně autobiografického románu K. Ptáčníka, který přinesl neotřelý pohled na dobu války nikoliv ze strany hrdinů a partizánů, ale studentů (vesměs nevyhraněných) nuceně nasazených na práci v reichu. Logicky pak dojde k tomu, že se hlavní hrdina zamiluje do německé dívky. Jemná lyrika (doplněná fotrovským cynismem postavy J. Sováka) na pozadí válečné hrůzy, věrorohodnost prostředí a postav souzní s poetikou všedního dne, která vthla do české kultury v tzv. tání po polovině 50. let. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Opomenutá část našich dějin- totální nasazení. Češi v bombardovaném Německu za druhé světové války, pracující v továrnách pod vojenským dohledem. Obyčejný příběh několika českých chlapíků snažících se přežít. Film zpočátku trochu klopýtá, ale pak příběh nabere obrátky, ubyde schémat a jednoduchých řešení, z Němců se stávají občas i lidi, za vším vidět především člověka. Láska Honzíka (Munzar) a německé sestřičky, která už viděla příliš mnoho mrtvých a raněných. Pár opravdu dobrých scén a dialogů. Celkově pozoruhodné dílo, zejména vzhledem k době vzniku. Jak je vidět, dalo se i tehdy natočit dobrý film...80% ()

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Poněkud mne zarazilo, že filmaři tak málo vykreslili kruté podmínky na lágru(o kterých vím pouze z doslechu). Ale podle tohoto snímku si tam žili jak v pionýrském táboře. A jak se všichni přátelí s Němci. Pravda prý byla jiná a jinde. Setkání raněného se zdravotní sestrou, co nesnáší nacisty, bylo ve filmu zbytečné. Snímek také v podstatě postrádá děj. Celkově mne nezaujal, ale dávám něco (10%) hercům. Podruhé už film vidět nechci. Od půlky jsem stejně film přejížděl. 02102011-9526 ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo i vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike (NDR). (dyfur)

Reklama

Reklama