Pan účetní jde do důchodu

• Itálie

Fantozzi va in pensione

Pán účtovník ide do dôchodku

Komedie

Itálie, 1988, 102 min

Opět nespočítaně gagů a vtipných scén,některé méně vtipnější některé více,účetní hned druhý den co odejde do důchodu už přemýšlí co bude dělat a začíná nespočet směšných událostí,pravidelné odcizení penze hned před bankou,erotika v kině,skvělé uvítání své dcery s vnučkou(opičí obludou)a další.(15.5.2016)

• Colonist

Tento film má poměrně vysoké hodnocení (aktuálně 57%, což je pro něj skutečně dost). Někdy si říkám, proč vlastně na Fantozziho sérii koukám, když se mi z ní stejně doopravdy líbí jen legendární "Maléry pana účetního 1" a nově objevené "Nesnáze pana účetního", které jsou sice horší než Maléry, ale dá se u nich dobře pobavit. Ostatní díly mi stačí vidět jednou a už je nikdy nemusím vidět. Buď je to poměrně nuda nebo je humor nevtipný a vulgární (poslední díly). A to je právě případ tohoto dílu. Celé mi to přišlo vulgární. Trapné vtipy doplňují vulgarismy (asi to má být vtipné?). Herci se jen trapně pitvoří. Dobře, dobrá místa se tam najdou, ale moc jich není. Dvě velmi slabé hvězdičky. Nemůžu říct, že by to byl úplně nejhorší účetní, ale někde hodně dole to je.(24.2.2008)

Tohle uz je jen takovej slabej odvar prvnich dilu. Nicmene i tak se tu najde par uchylnejch stupidnich gagu, ktery pobavi. Villaggio je furt ten samej chudacek a vratil se i zbytek obsazeni. Navic tentokrat i dej docela drzi pohromade a nerozpada se na jednotlivy sceny. Teda aspon ne tolik v porovnani s jinejma dilama. Takze zasmat se u toho da, ale vetsinou to je krec.(6.10.2011)

• sinp

Paolo Villagio s tou svou postavou vyzkoušel vše možné i nemožné, takže potíže stárnutí ještě působí poměrně věrohodně. Zajímalo by mě, jestli si úplně uvědomuje, že téměř vždy vykrádá předchozí díly a v určitých momentech je ta doslovnost až trapná (prostě kopírák). Jinak vše při starém, brutální humor a několik hraničně nechutných scén. Kdyby Villagio příliš netlačil na pilu a nechtěl rozesmát za každou cenu (a to je smutným faktem, že jsem se občasně nudil), byly by ty jeho komedie daleko sympatičtější...(9.12.2005)

Fantozzi se vrací k sérii "Maléry pana účetního" a konečně to zase začíná celkem fungovat. Každému dojde, že pokud je scénář obyčejný, normální ze života, tak se na to hned kouká lépe. Příjezd dcerky s vnučkou je naprosto perfektní! Je jen škoda, že se na tom nezapracovalo ještě o něco více, protože některé momenty, kdy jeho žena trpí... to prostě do komedie nepatří.(10.9.2013)