Reklama

Reklama

Pan účetní jde do důchodu

  • Itálie Fantozzi va in pensione (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Po třiceti letech u velké společnosti odchází pan účetní Ugo Fantozzi do důchodu. Energický smolař, který je schopný dostat se během několika minut do více potíží než většina ostatních lidí za celý život (vždyť ani ten odchod do důchodu s tradičním dárkem na rozloučenou v podobě zlatých hodinek neproběhl bez potíží), má náhle spoustu volného času a ve své činorodosti hledá způsob, jak zaplnit všechny ty všední dny nového života. Pomáhá manželce Pině s nakupováním, v roli chůvy se stará o vnučku Ugu, vydá se na cestu do Benátek, učí se golf. Jenže nic z toho mu nepřináší patřičné uspokojení. Postupně se z něj stává hypochondr a je na tom už tak špatně, že ani nechce využít příležitost k sexuálnímu dobrodružství se svou bývalou kolegyní a objektem svého dlouholetého sexuálního snění, slečnou Silvani. Nakonec se rozhodne, aby neumřel nudou, zfalšovat své osobní dokumenty a získat novou práci. A to znamená nejen spoustu nových malérů, ale také výzvu pro jeho manželku Pinu, která se rozhodne přijmout další práci, vedlejšák, aby mohla platit svému šéfovi za to, že přijme Fantozziho do práce a dostane ho tak z domu. A když ani to nevyjde, jsou na řadě další, ještě zoufalejší opatření. A to znamená..další maléry pana účetního. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Skvěle napsaný, skvěle zahraný, a navíc skvostná charakteristika doby, dvou běžných osob, které vévodí pozoruhodný tvůrčí duch Paolo Villaggio. Tenhle film řadím mezi jeho nejvydařenější, navíc není jen sociálně-kritickou komedií, ale i trochu hořkým filmem o problémech stáří, odchodu osob, co celý život pracovali v jednom podniku, do penze, s níž si většina osob, takhle žijících nevěděla hlavně dříve (kdy byla povinná práce, ledacos se dělalo přes člověka, nebyly roboty, atd.) - rady. V dnešní době, kdy dost lidí neví co je to pracovat, a 8,5 milionu občanů CR žije jen ze sociálních dávek, tak těžko asi řadu scén chápe. Proto asi zde nižší hodnocení, ale není náhoda, že prakticky každý rok i tenhle film patří mezi ty komediální filmy, o které se perou i české televize, jen aby je mohly vysílat. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Klasika, ale už kapánek obehraná. Přesto jsem se, až na některé scény, velmi dobře bavil. Dobré to bylo, ale už toho bylo dost.** a půl. 20130827nest.+++++v podstatě souhlas+++++ Tady už to po polovině nějak ztrácí humor. Není se co divit, pět filmů je pět filmů, to se musí někde odrazit. Přesto se ještě dá zasmát. 20170721 ()

Reklama

rsimonyi 

všechny recenze uživatele

Tak tento šestý film s Fantozzim u nás vyšel jako čtvrtý díl Fantozziho. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů!(u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

HellFireFery 

všechny recenze uživatele

Fantozzi se vrací k sérii "Maléry pana účetního" a konečně to zase začíná celkem fungovat. Každému dojde, že pokud je scénář obyčejný, normální ze života, tak se na to hned kouká lépe. Příjezd dcerky s vnučkou je naprosto perfektní! Je jen škoda, že se na tom nezapracovalo ještě o něco více, protože některé momenty, kdy jeho žena trpí... to prostě do komedie nepatří. ()

Kanibal39 

všechny recenze uživatele

Prvý diel, pri ktorom idem pod 4 hviezdičky. Prvá polovica je veľmi solídna, predstavenie vnučky je výborné, ale len čo sa z Fantozziho stáva utrápený hypochonder ležiaci doma, upadá to do sentimentálnej roviny. Vtipy už nemajú dovtedajšiu úroveň, z absurdnej komédie sa stáva tak trochu tragikomédia a človek pocíti vari aj súcit s postavou Fantozziho. Neviem, či to bol zámer, ale na sentiment som pri týchto filmoch nebol zvyknutý. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Fantozzi (Paolo Villaggio) vyzvedává penzi na skutečné poště, nacházející se na římské adrese Via Marmorata 4. Před stejnou budovou čekají i motorkáři. (ČSFD)
  • Během scény, kdy Fantozziho pes sleduje televizi a zavrčením zamítá pokus přepnout na fotbal, běží v TV film The Ugly Dachshund (1966). (ČSFD)

Reklama

Reklama