Reklama

Reklama

Pan účetní jde do důchodu

  • Itálie Fantozzi va in pensione (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Po třiceti letech u velké společnosti odchází pan účetní Ugo Fantozzi do důchodu. Energický smolař, který je schopný dostat se během několika minut do více potíží než většina ostatních lidí za celý život (vždyť ani ten odchod do důchodu s tradičním dárkem na rozloučenou v podobě zlatých hodinek neproběhl bez potíží), má náhle spoustu volného času a ve své činorodosti hledá způsob, jak zaplnit všechny ty všední dny nového života. Pomáhá manželce Pině s nakupováním, v roli chůvy se stará o vnučku Ugu, vydá se na cestu do Benátek, učí se golf. Jenže nic z toho mu nepřináší patřičné uspokojení. Postupně se z něj stává hypochondr a je na tom už tak špatně, že ani nechce využít příležitost k sexuálnímu dobrodružství se svou bývalou kolegyní a objektem svého dlouholetého sexuálního snění, slečnou Silvani. Nakonec se rozhodne, aby neumřel nudou, zfalšovat své osobní dokumenty a získat novou práci. A to znamená nejen spoustu nových malérů, ale také výzvu pro jeho manželku Pinu, která se rozhodne přijmout další práci, vedlejšák, aby mohla platit svému šéfovi za to, že přijme Fantozziho do práce a dostane ho tak z domu. A když ani to nevyjde, jsou na řadě další, ještě zoufalejší opatření. A to znamená..další maléry pana účetního. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Z celej série o Fantozzim mám chuť napísať komentár práve k tomuto filmu, pretože práve v ňom tvorcovia bravúrne zdôraznili to, čo chceli jasne artikulovať už na samom začiatku - že tu totiž nejde len o crazy komédiu (s takzvaným lacným humorom, pri ktorom sa však váľame od smiechu, takže zrejme až tak celkom lacný asi nebude), ale o crazy komédiu so silným sociálno-kritickým a spoločensko-satirickým zameraním, takže nečudo, že nám častokrát pri úsmeve zamrzne sánka s pocitom, že sa dívame na nevydarenú komédiu. V ktorej komédii si nejaký pán účtovník popletie opicu s vlastnou opič... vlastne dcéruškou a o niečo neskôr celkom vážne zdelí manželke, že si ju veľmi váži? A v ktorej nejaký účtovník šialene slintá v pornokine a zároveň je ochotný pracovať za podmienok, že si sám bude platiť za možnosť zdarma pracovať? A v ktorej...? Toto nie je debilná komédia o idiotovi s trápnym humorom. To je skvelá komédia, ktorú si veľmi vážim. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle uz je jen takovej slabej odvar prvnich dilu. Nicmene i tak se tu najde par uchylnejch stupidnich gagu, ktery pobavi. Villaggio je furt ten samej chudacek a vratil se i zbytek obsazeni. Navic tentokrat i dej docela drzi pohromade a nerozpada se na jednotlivy sceny. Teda aspon ne tolik v porovnani s jinejma dilama. Takze zasmat se u toho da, ale vetsinou to je krec. ()

Reklama

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Skvěle napsaný, skvěle zahraný, a navíc skvostná charakteristika doby, dvou běžných osob, které vévodí pozoruhodný tvůrčí duch Paolo Villaggio. Tenhle film řadím mezi jeho nejvydařenější, navíc není jen sociálně-kritickou komedií, ale i trochu hořkým filmem o problémech stáří, odchodu osob, co celý život pracovali v jednom podniku, do penze, s níž si většina osob, takhle žijících nevěděla hlavně dříve (kdy byla povinná práce, ledacos se dělalo přes člověka, nebyly roboty, atd.) - rady. V dnešní době, kdy dost lidí neví co je to pracovat, a 8,5 milionu občanů CR žije jen ze sociálních dávek, tak těžko asi řadu scén chápe. Proto asi zde nižší hodnocení, ale není náhoda, že prakticky každý rok i tenhle film patří mezi ty komediální filmy, o které se perou i české televize, jen aby je mohly vysílat. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Italské komedie mají v mém filmovém srdci své místo a patřičnou váhu, ovšem co se Villaggia týče by to byla váha až moc a to srdce by mi mohlo spadnout až do slipů. I když gagy v některých částech filmu jsou slabé a ohrané, tak ty ostatní tenhle mínus zcela smazávají. Možná že by film stál takzvaně „za prd“ nebýt dokonalého dabingu Stanislava „Vinetou“ Fišera v jehož pojetí se i v českých krajích obyčejné pořekadlo „ty vole“ stává dokonalým monologem. No a ještě typický úvod před každou částí filmu. Dost specifický druh humoru co neosloví každého a film jako takový nedělá nijak vyjímečným na mě ovšem zabírá. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tento Fantozzi je ešte stále celkom dobrý, dá sa na ňom zasmiať ale nie je to ten starý Fantozzi, ale nasmejete sa. Chýba tomu však iskra. Opäť nespočet gagov a vtipných scén, niektoré menej vtipnejšie, niektoré viac. Účtovník Fantozzi hneď na druhý deň čo odíde do dôchodku už premýšľa, čo bude robiť. Aj tak treba zatlieskať, že po toľkých dieloch sa ešte nájde pár scén, z ktorých budete mať od smiechu slzy v očiach. Najviac asi opäť okrem Paolo pobaví opička - Fantozziho dcéra. Paolo Villaggio bol jednoznačne jeden z najlepších zahraničných komikov 20.storočia. Bláznivá talianska komédia o tom, že dôchodok v prípade pána účtovníka neznamená odpočinok, ale len veľa nových malérov. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Během scény, kdy Fantozziho pes sleduje televizi a zavrčením zamítá pokus přepnout na fotbal, běží v TV film The Ugly Dachshund (1966). (minipolis)

Reklama

Reklama