poster

Luke a jeho příběh

 • USA

  The Story of Luke

Drama / Komedie

USA, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ***

  Pohodový úsměvný film, který se nesnaží mermomocí v divácích probudit lítost, přestože jde o příběh autisty. Za to palec nahoru. Kdo ale vybral do hlavní role herce, který na to jednoduše nemá, to by mě zajímalo. Luke díky tomu působil spíše jako přeafektovaný transexuál, což poněkud znevažuje dobrý zážitek. Příběh sám o sobě je ale moc pěkný, lidský, nepřitažený za vlasy. I autista může mít své sny, chtít pracovat a "screw" :-)(22.7.2013)

 • JohnCZ
  ****

  Hodně milý a pozitivní snímek ze života autisty. Je hezké a zároveň trochu smutné sledovat lidi s určitým postižením (ať už fyzickým či naopak psychickým), že jejich chuť do života a snaha něčeho dosáhnout je mnohem intenzivnější, jak u "normálního" člověka. Příběh je to jednoduchej, ze života řekl bych, a proto je poutavost znak opravdové kvality. A Lukův příběh mě připoutal k obrazovce od začátku až do konce. Lou Taylor Pucci předvedl hodně atypické, ale skvělé herectví.(30.8.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Ze začátku jsem měl problém si zvyknout na obličejovou mimiku hlavního hrdiny, ale to se podalo a pak už jsem tomu klukovi jen fandil a fandil. Hrozně příjemný film, vůbec netlačil na nějaký dojímání nebo humor, plynul si prostě jak život a bylo to hodně fajn. Nejvíc se mě líbilo co řekl Luke na konci v autě svýmu strejdovi, protože jestli pointa celýho filmu byla aby se stal z Luka chlap, tak tou poslední větou to pro mě potvrdil, protože to co se mu stalo s Marií se stane s holkou snad každýmu z nás a pak jde právě o to jestli se zachováme jako frajeři nebo jako kreténi a Luke vstoupil mezi frajery.(11.10.2014)

 • Aljak
  ****

  Filmy o autistoch vo mne vyvolávajú obrovský súcit a empatiu. No a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Príjemne ladený film o sympatickom autistovi Lukeovi, ktorý prišiel o svojich najbližších a razom sa ocitol vo svojej vzdialenej rodine. Veľmi sa mi páčila tá jeho snaha, zanietenie a celkovo jeho reakcie na rôzne podnety. Niektoré situácie dokonca vyzneli aj zábavne, hoci vo svojom vnútri boli smutné. Najviac sa mi však páčil ten štýl, ktorý pôsobil celom realisticky - teda, že Luke sa počas svojej "nezávislosti" stretával s rôznym prístupom, avšak vo viacerých prípadoch to bol skôr odstup ako nejaká empatia. Práve tento fakt povzniesol tento film do úrovne nadpriemeru. Aj keď jedno mi zostáva záhadou. Prečo sa so svojimi kuchárskymi zdatnosťami nesnažil získať miesto v nejakej reštaurácii alebo pohostinstve? Mne by to prišlo oveľa logickejšie, ale tak ani toto kancelárske prostredie vôbec nebolo na zahodenie.(13.7.2014)

 • Marqta
  ****

  ----"Screaming does not accomplish a single thing."----Moc povedený, citlivý snímek s překvapivě dobrým obsazením a skvělou hudbou. Nečekala jsem nic a byla jsem upřímně nadšená a chvíli jsem uvažovala i o tom, že bych dala plný počet hvězdiček...Tak třeba po dalším shlédnutí.... ----"You have less than one in billion chance of not making a full of yourself." "Than I will practise a lot."----(12.9.2015)