poster

Já jsem tygr, ty jsi tygr, on je tygr

 • Itálie

  Io tigro, tu tigri, egli tigra

Komedie

Itálie, 1978, 120 min

 • hrona
  ***

  Renato Pozzetto jako režisér a zároveň jeden z hlavnídch protagonistů prvního příběhu mě dost zklamal, ačkoli tento herec je pro mě vždy zárukou kvalitního italského humoru, tento příběh mi přišel z celé trilogie nejtrapnější - dost bláznivé a suché forky. Villaggio jako představitel spisovatele (opět s klasickými grimasy pana účetního), který je posedlý mimozemšťany, kteří si ho nakonec vyberou jako prezentaci lidstva na svojí loď ,mě začal ujišťovat, že jsem peníze za DVD nevyhodil zbytečně. Co se týče poslední scénky s Enricem Montesanem, nápad dojet si pro cigarety s celou četou při cvičení do Švýcarska a způsobit tím mezinárodní konflikt je přímo skvostný a typický právě pro bláznivé italské klasické komedie. Rozhodně příběh nejvtipnější.(4.11.2009)

 • Martin741
  ***

  Paolo Villaggio /Fantozzi 1975 a pokracovania/ je znamy najma kvoli komediam, a tu teda nevybocuje zo svojho repertoaru. Nema film ani poriadnu dejovu liniu, ide skor o gagy. I tak su ale na urovni a ten taliansky humor je europskemu a ceskoslovenskemu - divakovi podstatne blizsi nez US umelotiny so Sandlerom napriklad : 68 %(4.2.2017)

 • B!shop
  ***

  O moc slabsi nez "prvni dil" Tri tygri proti trem tygrum. Prvni pribeh s Pozzettem je naprosto totalni sracka, sice hromada foru, ale nezasmal sem se ani jednou, naprosto nesmyslnej pribeh, to vse silne kokotsky natoceny. Druhej pribeh s Villaggiem uz je precejen lepsi, ke konci uz mu sice dochazi dech a to je to nejkratsi pribeh, ale Villaggio vzdycky hodi nejakou hlasku, takze to sem tam pobavi a uvod ala Hvezdny valky je vtipnej. Treti pribeh me mile prekvapil, po prvni sracce a druhy promarneny sanci prisla konecne slusna komedie, davajici vzpomenout treba na takovy Bazanty, s jednoduchym pribehem, ale s dobrym napadem a celou dobu vtipnej, i kdyz ke konci uz zbytecne natahovanej. Celkove to stezi da ty tri hvezdicky, ale to hlavne diky tretimu pribehu a proto, ze mam rad Villaggia.(12.11.2009)

 • fimler
  ***

  Takže tento film mě velice zklamal!První příběh se jakž takž dal, ale ten druhý s Paolem jsem málem přetočil.O tom třetím radši psát nebudu protože bych asi odradil hodně lidí od tohoto filmu.Ty další díly jsem neviděl a asi se ani nepodívám.Jak už tu psal Hrona Renato Pozzetto je pro mě taky taková dobrá záruka filmu tady v se taky chová přitrouble.Takové slabé 3 hvězdičky!!!(7.3.2015)

 • Hennes
  ****

  Klasická italská komedie u které nemá význam rozebírat zda jsou gagy nové či okoukané. Je to prostě rok 1978 a doba bláznivých italských komedií. Pozzeto jako režisér i herec vstoupil do filmu příběhem založeným zpočátku na krátkých dialozích a vtipech, postupně svůj příběh rozehrál do souboje dvou mužů a jedné ženy, kdo z koho. Samozřejmě, že ženská má poslední slovo :-). Villaggio s nejkratším příběhem o spisovateli, který je posedlý mimozemšťany a ti nakonec vstoupí do jeho života. Za zmínku jistě stojí spisovatelova žena Carla v podání krásné Nadii Cassini. Poslední příběh ve kterém Montesano zabloudí se svou vojenskou jednotkou na území Švýcarska a vyvolá mezinárodní konflikt, je vtipně natočenou cestou "za cigárem". Erika Blank dodá snímku svůj šmrnc. Pro milovníky italské komedie doporučuji, ostatní možná nebudou snímkem tolik potěšeni.(16.3.2012)