Dr. Dokonalý

• Slovensko Dr. Dokonalý
Slovensko, (2012–2013), 11 h 5 min (Minutáž: 37–47 min)

Režie:

Róbert Šveda

Scénář:

Rasťo Boroš

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Eva Sakálová, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Kamil Kollárik, Vanessa Biermannová, Stano Král, Dominika Morávková-Zeleníková (více)

Epizody(16)

Súdny lekár MUDr. Daniel Ludsky (TOMÁŠ MAŠTALÍR) je odborník na diagnózy a prípady zanedbania lekárskej starostlivosti. Nenávidí neprofesionálny prístup niektorých svojich kolegov, preto je v lekárskej obci považovaný za postrach. Vo svojej dobrej viere v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie je presvedčený, že prostredie súkromnej nemocnice je ideálnym miestom na jeho prax. Všetko zmení príchod novej kolegyne Vandy Kovalyk (EVA SAKÁLOVÁ), ktorá okrem toho, že je špičkovou chirurgičkou, musí ako zástupkyňa riaditeľa strážiť ekonomické výsledky nemocnice. Medzi ňou a doktorom Danielom Ludskym vzniká zvláštny vzťah. Nenávisť niekedy delí od lásky iba tenká hranica. Nový dramatický seriál TV JOJ vyrobený v spolupráci so spoločnosťou D.N.A. Production s.r.o. prináša úplne nové medicínske príbehy o lekárskych pochybeniach a kurióznych diagnózach, často inšpirované skutočnými udalosťami. (TV JOJ)

peiton

K môjmu prekvapeniu,tvorcom sa podarilo po dlhšom čase prísť na trh s niečím zaujímavým.Prostredie súdneho lekárstva a priestory patologie ma dostali už po prvom diely.Charakter súdneho lekára Ludskeho je výborne vykreslený.Je svojský,cynický,jednoducho arogantný idiot.Táto charakterová črta vnáša do seriálu celkom iný ráz ako sme zvyknutí u iných hlavných hrdinoch.Maštalírovi rola sadla. Myslím,že bez konkurencie.U mňa viac ako dobré za 3 hviezdy plus 1 hviezda navyše zato,že niektoré príbehy sú inšpirované skutočnými udalosťami. ()

Autogram

V súčasnom slovenskom seriálovom prostredí žiari Dr. Dokonalý ako jasná kométa na temnej oblohe. Medzi tými telenovelami a sitcomami temnej slovenskej oblohy to nemusí byť až také ťažké, ale mám dojem, že aj medzi českou tvorbou, kde je situácia trochu lepšia, by sa nestratil. Kopírovanie Housa je občas nápadné, len zápletky bývajú vždy jednoduchšie medicínsky aj medziľudsky. Seriál sa určite dá označiť ako seriál jedného muža a Tomáš Maštalír predvádza dokonalý výkon, čo veta to perla, hlavne v kritických situáciách. Ostatné postavy podávajú štandardný výkon, možno okrem mladých hercov hlavne v detských postavách, kde sa to dá prepáčiť. ()

SeanLSD

Kopíruje sa tu hodne, nuž kopírujem i ja svoj komentár. Trochu prilepšujem, aby bolo jasné, že nie som a priori zaujatý proti akémukoľvek novému slovenskému seriálu. Hoci je to aj krajne neosobitá, totálna kópia zahraničných vzorov, zároveň je to dôkaz, že slovenská seriálová tvorba dokáže viac ako sa iba pretekať v tvorbe remeselne príšernej a prekombinovanej vzťahovej žumpy. ()

ludovit14

Pokračovanie novej serie (Dr. Ludsky ) veľmi oživil príchod Vandy Kovalyk(Eva Sakálová).Bol to skvelý ťah od tvorcov angažovať EVU,ktorá príjemne oživila nové časti seriálu Dr. Dokonalý.Je veľmi zaujímavé sledovať vzťah medzi Vandou(Eva Sakálová) a Danielom((TOMÁŠ MAŠTALÍR),ktorých delí od lásky iba malý kúsok.HOD: 60% PS:seriál je veľmi príjemnou rodinnou záležitosťou. ()

brasek odpad!

2011 Dr. Ludsky, 2012 Dr. Dokonaly, 2013 Dr. Chuj. Po prvom diele hovorím... snaha o humor sa nedá uprieť, herecké výkony sú lepšie, ale sú miestami stále trápne, dejová línia je fraška. Dr. Dokonalý nebol o trhaní si vlasov počas celej stopáže ako Dr. Ludsky, ale autori to dokázali miestami extrémne zabiť. ()

• Ve 13. díle s názvem "Dieťa" si rodiče pacientky zahráli scenáristka seriálu Vanda Feriancová a její skutečný manžel, architekt Dušan Ferianc. (hermiona)
  • Tomáš Maštalír (MUDr. Daniel Ludsky) zinkasoval za hlavnú úlohu 16,000 eur. (Raccoon.city)
  • Vyšetrenia a operácie sa nakrúcali aj v reálnych nemocničných sálach a pod dohľadom primára gynekológie. (Raccoon.city)