Matrix AB (S03E02) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2015, 1 h 13 min

Vít Klusák

Mně by ani nevadilo, kdyby tenhle film šel trochu proti Babišovi, protože tady chvílemi vypadá skoro jako člověk. Ale je mi jasné, že to jen hraje. Ostatně je zvyklý se členy konkurenčních stran jednat ve stylu „Já mám víc zaměstnanců, než vy máte členů“. Je příjemné aspoň vidět, že ho někdo naštval.(20.11.2015)

Neochota, nebo neschopnost jít až na dřeň a aspoň na jednom příkladu doložit, jestli lže Babiš, Rada, Kalousek, nebo zástupy dalších jeho oponentů, dělají z tohoto dokumentu jenom další mozaiku, která je poskládaná pouze z vybraných kamínků a výsledným obrazem je tím pádem jen to, co se hodí autorovi do krámu. Přitom jeden takový prokázaný případ lži, by mohl Klusákovu dokumentu dodat váhu. Ano, vidíme, že Babiš je prevít...ale je to větší mizera, než ostatní politici? Proč se Sedlák nepustil do něčeho, co před ním nikdo neudělal? Vždyť dát dohromady prohlášení Babiše a jeho nohsledů a postavit proti nim zcela protichůdná tvrzení lidí, jejichž slova nelze brát na lehkou váhu, k tomu vysloveně vyzívají. Takže teď vím, že p. Rada tvrdí, že ho p. Babiš okradl a poškodil a současně vím že p. Babiš tvrdí, že mu p. Rada dluží 300 mil. K čemu mi to je?! Mám si to zjistit sám, který je lhář? Vypovídající hodnota tohoto dokumentu, je velmi nízká a nepomohla mi v tom, abych si ujasnil, jestli je Babiš opravdu takové Evil, jak se říká, nebo jestli je to "jen" podnikatel, který tady chce udělat trochu pořádek a současně si přihřívá polívčičku a pomáhá si kde to jde. Pokud je to druhé, tak zhnuseně prohlašuji, že takových hajzlů jsou v politice stovky a jsem rád, že aspoň jeden z nich se pokouší dělat taky něco pro stát. Oni totiž ti ostatní hajzlové, to většinou nedělají a je jedno, jestli jsou modří, zelení, nebo červení. Na takový dokument se jednou podíváte a za pár dní nebudete vědět o čem byl. Přitom kdyby byl konfrontační a plný podložených informací, mohlo se po jeho vypuštění do světa, objevit pár trestních oznámení a třeba by se ten zatuchlý odér kolem naší politiky, aspoń trochu pohnul.(21.11.2015)

Jak jeden pán říká: "Babiš by měl řídit firmu (stát) jako tu původní svou... tak by měl řídit i svůj stát, teda ne svůj, ale tak, jak to dělal ve firmě.." To sedí naprosto přesně. Tento autokrat neposlouchá lidi, oni poslouchají jeho!!! To není demokratické.. ale oligarchistické. Vracíme se někam jinam, je ale třeba přiznat, že dravějšího politika, toli naučeného obchodníka, jsme tu jještě neměli, je to něco nového, s čím se musíme vypořádat...(19.11.2015)

Žádný dokument není nezaujatý. Další extrémně bizarní česká politická postava, přehlídka moci, bezmoci, protichůdných až prázdných názorů (Komárek!!, Stropnický), komplicové s komunistickou minulostí (Kleslová) a do toho všeho Andrej, člověk politování i nenávisti hodný, který měl kdysi možná nějaký důvod něco špatného změnit v dobré, ale kvůli tomu všemu (bohatství nevyjímaje), co jsem vyjmenoval výše, neměl nikdy skončit v politice. To je ovšem opět záležitost volby. Klusák zase boduje.(22.12.2015)

Jelikož jsem díky premiéře Fakjů pane učiteli 2 nestihnul premiéru na MFDF, doufal jsem, že ho budou opakovat. A tak se i stalo. Tak jsem si na Andreje zašel do kina. Líbilo si mi to celkově, jak to bylo zpracované. Bylo vidět, že se Andrej přetvařoval, a snažil se z toho vyjít jako boss. No, moc se mu to nepovedlo. V čele s jeho Farmou a tím, že dá bezdomovci jen tak 5000 Kč. Klusák mu byl pořád za zadkem, a tak už ho Andrej měl už plný zuby. Párkrát jsem se i pousmál, Andrej měl i dobrý hlášky: "No pane Klusák... Vás jsem fakt potřeboval vidět". A i dost dalších. Pravdou je, že televizní diváci přijdou o Andrejovo ohodnocení. A tak ho ocituji:" Byl to mega podraz, pane Klusák, gratulace k největšímu podrazu v dějinách". A kritizoval jeho odpůrce. To vše. 1. 11. 2015(1.11.2015)