Spřízněni přímou volbou (E04) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2013

Chlapci padaj dolů - možná vlezlejší, průraznější a blíž první linii, přesto film od filmu slabší. Zákulisní špíčky, drobné trapasy a škobrtnutí, celé je to ale vlastně jen vratké leporelo z toho, co se na televizní obrazovky nevešlo. Hlubší podstata uniká, něco inovativního a komplexního se nedostavuje. Zklamání.(8.4.2013)

• dobytek

Narozdíl od Tanvaldu si tady Klusák s Remundou ani moc nesnažili hrát na nějakej nezaujatej dokument, protože už v průběhu natáčení všude v rozhovorech otevřeně řikali, že podporujou Trautenberga. Proto mě ani moc nepřekvapilo, že z toho Kalouskův maskot vyšel v podstatě jako morální vítěz. Jinak jsem se těšil na nějaký pikantnosti ze zákulisí, ale kromě nasranýho Hůlky a nějakýho trotla, co přišel Želému říct, že skončí v pekle, jsme to skoro všechno mohli vidět/slyšet normálně v televizi nebo na youtube už dávno. Nicméně pohled na protažený xichty v táboře Trautenbergovců po sečtení hlasů byl k nezaplacení. Za tohle dávám hvězdičku. Dr_Bilo: Pokud si bude tyhle "dokumenty" platit Klusák s Remundou ze svýho, tak ať si točej, co se jim zachce. Jelikož jsem nucen jim na ty dokumenty nedobrovolně přispívat i já, tak jsem poněkud nasranej, když výsledkem je neobjektivní masturbační nesmysl o knížepánovi.(7.4.2013)

Moc pěkný dokument ze zákulisí volby, nejen názvem mi připomínající Moravskou Hellas. Přestože je docela jasné, který z kandidátů je autorům sympatičtější, obvykle se snažili zachovat docela přísný tón pro obě strany. A to mě bavilo. Díky přiměřené stopáži tak vznikl příjemně uplynuvší obrázek povrchnosti a nechutnosti, kterou se vyznačovali oba finalisté naší volby. 90 %.(14.4.2013)

• Roman Albach

Naivně jsem očekával, že dokument České televize i mnou zaplacený z koncesionářských poplatků, bude objektivní. Ale to, co nám předváděli pánové Klusák s Remundou, to byla neprofesionalita nejhrubšího zrna. Nehorázné nadbíhání Schwarzenbergovi a neustálé útočení na Zemana. Jsem znechucený tím, co ČT vyprodukovala.(7.4.2013)

• Mylouch

Rychlodokument ve slevě. Komunikačně nešikovná estráda (zvolený estetický kód) s nasazením života (podstoupené riziko) pro dolních 10M o kýčovitosti kandidátů, dokumentaristů i nepoučitelně nadšených skupin oddaných podporovatelů, kteří všichni právem slouží Šloufům i Kalousům na utírání (číro je nejlepší a ředitel ČRo jim pomůže kouřit). Bůh s námi(7.4.2013)