Dělníci bulváru (E06) (epizoda)

Tabloid Workers

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014

Vít Klusák

Jakub Halousek

Osobně neberu bulvár jen jako špínu, ale hlavně jako business. Naprosto chápu pana Novotného, který se nesere s morálními zásadami a poohlíží se po lepším PR, šílenějším nadpisům a větší čtenosti. Kdyby nezastával svojí funkci v jednom z nejčtenějších bulvárů v ČR, během pár minut by statisíce znuděných čtenářů v metrech, autobusech a tramvajích masíroval skandály Ivety Bartošové někdo jiný. Klusák a Remunda vytvořili skvělý dokument s nulovým přesahem, který často místo atraktivního obsahu zobrazuje pětiminutové záběry točícího se sushi a barevných robertků, nebo zbytečně pejorativní otázky. Čekal jsem více materiálu! Kde jsou bulvární fotografové, kteří z tisíců fotek se snaží vybrat jednu šokující? Kde je ta tuna rádoby slavné vaty, která vyplňuje honosné sály luxusních večírků? S bulvárem je to v Čechách prostě stejně jako s hnusným jídlem, všichni vědí že v paštice za pět korun z Kauflandu je milion éček a dalších hnusů, nezbývá tedy než si zanadávat na český poměry a kupovat paštiku vesele dál.(21.4.2014)

• ivishka

V hlavě mi běží otázka: proč tedy lidé čtou bulvár, když vědí, jak je zkažený? Jednou za čas to dělá každý z nás. Sem tam proletí nejmenované internetové stránky, nebo zabrousí do nějakého toho denního tisku, že ano. A děláme to proto, abychom se neustále nebavili o tom, jak máme životy k ničemu a že je to v práci na prd, tak potřebujeme jiné téma. Potřebujeme pomlouvat někoho, nebo ponořit se do něčeho o čem většinou nemáme ani páru a prostě jen tak "podrbat" svoje ego. Mluvím o tom proto, že to někdy dělám taky. Díky bohu mám ale vcelku čisté svědomí, protože já si ten tisk kupovat nemusím :-D. V tomto "dokumentu" se přiznal Pavel Novotný, že podvádí svou manželku a bere úplatky, droguje, hulí a vydírá lidi. Pokud jsem to tedy správně pochopila je ve svém oboru nejlepší a tudíž se ho díky nadité peněžence, probdělým nocím, naštvané manželce a nebo nedej bože výhrůžkám jiných nehodlá vzdát. Byla jsem zde svědkem domlouvání, jestli otiskne nebo neotiskne pochvalu na něčí prsa, či také svědkem toho, jak vznikají naprosto bizarní fotografie a zbytečné (přikrášlené) reportáže ze vcelku nudných akcí. Psychologie lidí je teda něco, v čem se pan Novotný vyzná a není sám. Ostatně nejsme sami, kdo si na světě čte bulvár. Ten se bude psát vždycky a ten zájem celebrit, aby se o nich psalo je neskutečný. P.S. Část s pohovory mě docela pobavila.(6.5.2014)

Slipy zůstaly čistý i po shlédnutí, ale nehledě na moje koulonosičky jsem spokojený. Vlastně jediný, co mě trochu sere, jsou komentáře degenerovaných všeználkovských uživatelů typu choze: "nic nového jsem se nedozvěděl". Fakt? No tak to byste si měli vytáhnout hlavu z prdele (dobrá rada nad zlato)! Samozřejmě, že dokument ukazuje (spíš dokazuje) známé šuškandy, že to funguje tak a tak - ale vy jste u toho někdy byli? Takhle máte detailně dokreslené prostředí, o kterém se kromě šuškání ví absolutní hovno. Nehledě na to, že rozkrytá psychologie a motivace všech postav (třeba dementní redaktorka Olga, Kristelová) jsou opravdovým přínosem a vlastně hlavním smyslem dokumentu - tohle, že není nic nového? Ta detailní konkretizace? Ty očividné příklady? Novotného otcovsky zanedbávaná dcera? Takže holky a kucí, co tolik kopírujete paní Spáčilovou, hoďte se do klidu a přestaňte pozérsky srát na hlavu těm, co na rozdíl od Vás dělají dobrou práci ;)(17.4.2014)

• movie

Trošku zavádějící pojmenování, DĚLNÍK BULVÁRU by seděl asi víc, tedy pokud za "dělníka" nepovažujete i prvoka Olgu Path Štíplovou. Informativnost dokumentu je prakticky nulová, jedná se spíš o ego masáž "protekčního synka, žida a voliče ODS" Pavla Novotného, který si od Klusáka nechal natočit 56 minut dlouhou reklamu za peníze veřejnoprávní České Televize. Takovýhle podfuk si zaslouží respekt, dokument ale nikoliv.(22.4.2014)

Také jsem od Vítka čekal preciznější zpracování, ovšem, když se člověk vydrží dívat až do konce, tak ho musí na druhou stranu obdivovat, že to v půlce nezabalil a nešel se za roh vyblejt. Třeste se všichni více či méně veřejně známé osobnosti, je tu jeden záměrně bezpáteřní a nezdravě sebevědomí šťoural, vyzbrojený koksem, nulovou morálkou i bezcharakterním přístupem ke své povinnosti. Zaprodá i svého otce, proč ne, určitý společenský standart je nutné držet. Jestliže za svůj vrchol považuje několika minutovou show na nejamatérštější a nejzaprodanější televizní stanici, není k tomu už nic moc co dodat. Je nutné si také vybrat správné spolupracovníky. Podivné stvoření s květem ve vlasech či všudybílci s fotoaparáty. Skoro dva milióny lidí chtějí denně číst to, co pro ně tito lidé shánějí. Skutečně chtějí? Ano, jsou tak vychováni. I po zhlédnutí tohoto výletu do světa povrchnosti, lží a zákeřností si myslím, že jednou zde bude generace, která bulvár potřebovat nebude. Otázka je, co ho nahradí. Nic dobrého to asi nebude.(21.4.2014)

• - Ke scéně s Kateřinou Kristelovou se na sociální síti Facebook vyjádřil i Pavel Novotný. Řekl doslova, že si Kristelová zaslouží respekt za to, že dala svolení k odvysílání. (Olík)

• - Díky reakci svého okolí se rozhodla Kateřina Kristelová na sociální síti Facebook komentovat scénu s Pavlem Novotným. Zkráceně se vyjádřila v tom smyslu, že o kameře samozřejmě dobře věděla, k odvysílání svých záběrů dala svolení a že šlo jenom o hru, která jí živí, ale není ji možné brát vážně. (Olík)