poster

Dělníci bulváru (E06) (epizoda)

 • anglický

  Tabloid Workers

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014

Režie:

Vít Klusák

Kamera:

Jakub Halousek
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pluhy
  ****

  Osobně neberu bulvár jen jako špínu, ale hlavně jako business. Naprosto chápu pana Novotného, který se nesere s morálními zásadami a poohlíží se po lepším PR, šílenějším nadpisům a větší čtenosti. Kdyby nezastával svojí funkci v jednom z nejčtenějších bulvárů v ČR, během pár minut by statisíce znuděných čtenářů v metrech, autobusech a tramvajích masíroval skandály Ivety Bartošové někdo jiný. Klusák a Remunda vytvořili skvělý dokument s nulovým přesahem, který často místo atraktivního obsahu zobrazuje pětiminutové záběry točícího se sushi a barevných robertků, nebo zbytečně pejorativní otázky. Čekal jsem více materiálu! Kde jsou bulvární fotografové, kteří z tisíců fotek se snaží vybrat jednu šokující? Kde je ta tuna rádoby slavné vaty, která vyplňuje honosné sály luxusních večírků? S bulvárem je to v Čechách prostě stejně jako s hnusným jídlem, všichni vědí že v paštice za pět korun z Kauflandu je milion éček a dalších hnusů, nezbývá tedy než si zanadávat na český poměry a kupovat paštiku vesele dál.(21.4.2014)

 • ivishka
  **

  V hlavě mi běží otázka: proč tedy lidé čtou bulvár, když vědí, jak je zkažený? Jednou za čas to dělá každý z nás. Sem tam proletí nejmenované internetové stránky, nebo zabrousí do nějakého toho denního tisku, že ano. A děláme to proto, abychom se neustále nebavili o tom, jak máme životy k ničemu a že je to v práci na prd, tak potřebujeme jiné téma. Potřebujeme pomlouvat někoho, nebo ponořit se do něčeho o čem většinou nemáme ani páru a prostě jen tak "podrbat" svoje ego. Mluvím o tom proto, že to někdy dělám taky. Díky bohu mám ale vcelku čisté svědomí, protože já si ten tisk kupovat nemusím :-D. V tomto "dokumentu" se přiznal Pavel Novotný, že podvádí svou manželku a bere úplatky, droguje, hulí a vydírá lidi. Pokud jsem to tedy správně pochopila je ve svém oboru nejlepší a tudíž se ho díky nadité peněžence, probdělým nocím, naštvané manželce a nebo nedej bože výhrůžkám jiných nehodlá vzdát. Byla jsem zde svědkem domlouvání, jestli otiskne nebo neotiskne pochvalu na něčí prsa, či také svědkem toho, jak vznikají naprosto bizarní fotografie a zbytečné (přikrášlené) reportáže ze vcelku nudných akcí. Psychologie lidí je teda něco, v čem se pan Novotný vyzná a není sám. Ostatně nejsme sami, kdo si na světě čte bulvár. Ten se bude psát vždycky a ten zájem celebrit, aby se o nich psalo je neskutečný. P.S. Část s pohovory mě docela pobavila.(6.5.2014)

 • Sonnery
  ****

  Slipy zůstaly čistý i po shlédnutí, ale nehledě na moje koulonosičky jsem spokojený. Vlastně jediný, co mě trochu sere, jsou komentáře degenerovaných všeználkovských uživatelů typu choze: "nic nového jsem se nedozvěděl". Fakt? No tak to byste si měli vytáhnout hlavu z prdele (dobrá rada nad zlato)! Samozřejmě, že dokument ukazuje (spíš dokazuje) známé šuškandy, že to funguje tak a tak - ale vy jste u toho někdy byli? Takhle máte detailně dokreslené prostředí, o kterém se kromě šuškání ví absolutní hovno. Nehledě na to, že rozkrytá psychologie a motivace všech postav (třeba dementní redaktorka Olga, Kristelová) jsou opravdovým přínosem a vlastně hlavním smyslem dokumentu - tohle, že není nic nového? Ta detailní konkretizace? Ty očividné příklady? Novotného otcovsky zanedbávaná dcera? Takže holky a kucí, co tolik kopírujete paní Spáčilovou, hoďte se do klidu a přestaňte pozérsky srát na hlavu těm, co na rozdíl od Vás dělají dobrou práci ;)(17.4.2014)

 • movie
  **

  Trošku zavádějící pojmenování, DĚLNÍK BULVÁRU by seděl asi víc, tedy pokud za "dělníka" nepovažujete i prvoka Olgu Path Štíplovou. Informativnost dokumentu je prakticky nulová, jedná se spíš o ego masáž "protekčního synka, žida a voliče ODS" Pavla Novotného, který si od Klusáka nechal natočit 56 minut dlouhou reklamu za peníze veřejnoprávní České Televize. Takovýhle podfuk si zaslouží respekt, dokument ale nikoliv.(22.4.2014)

 • mchnk
  ***

  Také jsem od Vítka čekal preciznější zpracování, ovšem, když se člověk vydrží dívat až do konce, tak ho musí na druhou stranu obdivovat, že to v půlce nezabalil a nešel se za roh vyblejt. Třeste se všichni více či méně veřejně známé osobnosti, je tu jeden záměrně bezpáteřní a nezdravě sebevědomí šťoural, vyzbrojený koksem, nulovou morálkou i bezcharakterním přístupem ke své povinnosti. Zaprodá i svého otce, proč ne, určitý společenský standart je nutné držet. Jestliže za svůj vrchol považuje několika minutovou show na nejamatérštější a nejzaprodanější televizní stanici, není k tomu už nic moc co dodat. Je nutné si také vybrat správné spolupracovníky. Podivné stvoření s květem ve vlasech či všudybílci s fotoaparáty. Skoro dva milióny lidí chtějí denně číst to, co pro ně tito lidé shánějí. Skutečně chtějí? Ano, jsou tak vychováni. I po zhlédnutí tohoto výletu do světa povrchnosti, lží a zákeřností si myslím, že jednou zde bude generace, která bulvár potřebovat nebude. Otázka je, co ho nahradí. Nic dobrého to asi nebude.(21.4.2014)

 • - Ke scéně s Kateřinou Kristelovou se na sociální síti Facebook vyjádřil i Pavel Novotný. Řekl doslova, že si Kristelová zaslouží respekt za to, že dala svolení k odvysílání. (Olík)

 • - Díky reakci svého okolí se rozhodla Kateřina Kristelová na sociální síti Facebook komentovat scénu s Pavlem Novotným. Zkráceně se vyjádřila v tom smyslu, že o kameře samozřejmě dobře věděla, k odvysílání svých záběrů dala svolení a že šlo jenom o hru, která jí živí, ale není ji možné brát vážně. (Olík)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace