poster

Dělníci bulváru (E06) (epizoda)

 • anglický

  Tabloid Workers

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 56 min

Režie:

Vít Klusák

Kamera:

Jakub Halousek
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  odpad!

  Všecko špatně, ale VŠECKO. Pavel Novotný neni nic než koncentrovaná špína. Vít Klusák většinu času akorát nešikovně ověřuje rovnici, v rámci níž zkrátka blbec píše pro blbce; respektive - abych odmaskoval Novotnýho roztomilej eufemismus - čecháček pro čecháčky. Novotnýho manželka se snaží zachovat si tvář, ale pochopitelně se jí to moc nedaří, protože po večerech sleduje ty samý sračky, co prej nesnáší, a furt tam cosi klape do ipadu pořízenýho za špinavý peníze z kapsy toho samýho vola, kterýmu pro jistotu vrchem toleruje ty údajný tuny kuřeb, co on jako největší oportunista pod sluncem s radostí přijímá. Ta jakási Olga je pěkná kráva, vám povim, stejně jako slečna vypravěčka s komentáři typu "Pavel Novotný píše text" (ale pokud to byl záměr, pak aspoň zde lze hledat nějaký minimum autorova důvtipu). A do toho majitel Extra.cz tasí vpravdě neprůstřelnej argument: "Bulvár nesnáší povrchnost" (ahahaha!). No krása fakt - jsem vážně neskonale vděčnej všem zúčastněnym, že tu takhle "hodnotnej" dokument o "hodnotách" máme.(17.4.2014)

 • Snorlax
  **

  Zcela průměrný dokument o podprůměrných lidech, kteří dávno ztratili ambici být lidmi slušnými. Bulvár svoji existenci obhajuje tím, že ho lidé chtějí. Že právě ti, kdož skládají slova pro bulvár (a mnoho jich skládat nemohou, neb jejich vyjadřovací schopnosti výrazně inklinují k vyjadřovacím schopnostem kozy sánské bezrohé) do bezduchých článků, srazili českou žurnalistiku přehluboko do žumpy, si nechtějí připustit. A vychovává-li žumpa, je jasné, co bude produktem její výchovy. Klusák téma pouze ohmatal, ale netroufnul si jej ani obnažit, natož pitvat.(1.5.2014)

 • CheGuevara
  ***

  Bulváru rozumí každý a každý si za ty léta na něj udělal nějaký názor, takže Vít Klusák je se svými dělníky už ve zřejmé nevýhodě. Navíc lovte témata v povrchním rybníčku, kde hladinu máte po kolena a ve vodě jen jednu polomrtvou čudlu. A tak stejně jako v Bláhovcově Show! jsou nejzajímavější momenty ty překvapivě intimní a komorní, kdy se řeší rodinné vztahy. Docela dobře bych si Pavla Novotného představil i jako časosběr od Třeštíkové, ale to bychom přece přišli o všechny ty Kristelové a Bartošové, a to jako vážně chceme?(26.4.2014)

 • xxmartinxx
  *

  V Dělnících bulváru neexistují měřítka ani kontext událostí (jakou akci na začátku sledujeme, kolik na ní bylo lidí, čeho se přesně týkala), je to jen sestříhaný klip. Jako manipulativní hříčka v podstatě ok, Klusák na to má talent. Jako dokument tvářící se, že reflektuje realitu, samozřejmě k ničemu. Něco nového to řekne jen někomu, kdo o bulváru vůbec nic netuší, jinak je to v podstatě jen čiré naplnění voyeuristických choutek diváků, stejně jako bulvár sám a stejně jako Klusákova tvorba. Na rozdíl od Smetany a starších, kde to bylo diskutabilní, tady už není opravdu žádný vnitřek a výpovědní hodnota, jen přežvýkání statutu quo na nejpovrchnější a nejefektivnější úrovni. Většina lidí má přesně takovouhle představu a tenhle dokument jim tu představu zábavnou formou potvrdí, aby dokumentarista i divák mohli být spolu chytří a lepší než ti, o kterých film vypovídá.(17.4.2014)

 • Nathalie
  **

  Tablo tabloidu. Je příznačné- a absurdní, když se tvůrce a objekt jeho zájmu chytnou do stejné pasti. Na publikum zbude jen prázdnota a povrchnost. A vůbec nezáleží na tom, zda se dívá liberál, marxista nebo konzervativec, založením skeptik, nebo těšitel. Stačí, aby byl kritickým divákem s otevřenýma očima a myslí, který není líný samostatně přemýšlet, dívat se pod masky a pod pózy, ptát se, proč. Tedy přesně to, čím Klusák není. 50%(17.4.2014)

 • - Díky reakci svého okolí se rozhodla Kateřina Kristelová na sociální síti Facebook komentovat scénu s Pavlem Novotným. Zkráceně se vyjádřila v tom smyslu, že o kameře samozřejmě dobře věděla, k odvysílání svých záběrů dala svolení a že šlo jenom o hru, která jí živí, ale není ji možné brát vážně. (Olík)

 • - Ke scéně s Kateřinou Kristelovou se na sociální síti Facebook vyjádřil i Pavel Novotný. Řekl doslova, že si Kristelová zaslouží respekt za to, že dala svolení k odvysílání. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace