Český Alláh (S04E01) (epizoda)

• angličtina

Vít Janeček

Miloš Zeman (a.z.)

Petr Kubica

Vít Janeček

Člověk neví, která parta slibuje potenciálně horší budoucnost: skupina nepokorných kverulujících migrantů s totálně jiným přistupem k životu nebo hrůzostrašná skvadra zoufalců, opojených vlastní výjiměčností a důležitostí. Jestli bude Merkelová s Junckerem při síle ještě nějaký čas, tak, se obávám, obě zmíněná křídla budou sílit až do dimenzí, ze kterých může jit strach.(11.11.2016)

Silnější v jednotlivých fragmentech. Vznik a zánik v české politice Bloku proti islámu. Nejde o nějaký ucelenější pohled. Spíše podle postaviček v tomto hnutí si uděláte svůj vlastní obrázek (démon Volfová). Druhá linie je naopak o protipólu antiislamistů. Je tam třeba takový medializovaný pár nebo klasická sluníčkářka. Tam je to zajímavější z psychologického hlediska. 64%.(5.11.2017)

70%. Pomáhání je mému srdci bližší, než bezbřehé strašení vším a ze všeho, proto se zdráhám nazvat aktivisty fanatiky, ale je škoda, že režisérka zvolila "jen" metodu pozorovací, škoda, zajímal mě víc proces odmilování Češky a muslima. Každý si ale může udělat svůj obrázek sám, pro mě je například naprosto nepochopitelné, vystavět, jako Konvičkovci, veškerou svou aktivitu (je jedno, zda společenskou, kulturní, či politickou) pouze a pouze na strachu. Ale - zase to ale, je zajímavé sledovat, do jakých tristních hodnot hodnot se naše společnost za těch pár let dostala. Zrovna dnes pár fašounů přepadlo v pražské tramvaji černocha. Proč asi?(9.11.2017)

• Bachy

Pořád si držím dojem, že události posledních měsíců na české veřejné scéně nabízely daleko zajímavější a důležitější materiál. Výsledkem je cílené panoptikum, které se soustředí na podružnosti. A pak je jeho vedlejší efekt nechtěná devalvace tématu. Koukejte, magoři jsou všude, tak se do toho radějc nehrňte. Špatná cesta.(22.11.2016)

Akoby v jednej malej Českej republike existovali dva svety. Svet dobrovoľníkov a svet odporcov imigrácie, a medzi nimi prebiehal neustály súboj názorov. Pritom tu nemáme ani len slabý odvar toho, čo je v Nemecku, Rakúsku alebo Švédsku. Dokument zobrazuje jedných aj druhých bez prikrášľovania, najväčšiu silu mala jednoznačne výpoveď mladého Sýrčana na posteli. Ten za dve minúty stihol povedať všetko, s čím oni prichádzajú do Európy, a neznie to pre nás ružovo. Dokonca aj slniečkári pochopili, že islámske náboženstvo to nemyslí so ženami dobre. Z nášho pohľadu. Z toho ich je všetko v poriadku, aj z pohľadu v Česku dlhodobo udomácneneho moslima z Kaukazu.(11.11.2016)