Český Alláh (E16) (epizoda)

 • anglický

  Czech Allah

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2016, 82 min

Režie:

Zuzana Piussi

Scénář:

Zuzana Piussi

Kamera:

Zuzana Piussi

Hudba:

Vít Janeček

Hrají:

Miloš Zeman (a.z.)

Producenti:

Petr Kubica

Střih:

Vít Janeček
(další profese)
 • Januliii
  ****

  Vyborna prehlidka cvoku, ale objektivni. Nadherne ukazany silenstvi kolem cele kauzy uprchlici, kteri tady vlastne nejsou. + Zajimava diskuze po promitani s damou, ktera se v dokumentu stara o uprchlicke rodiny. Vysvetlila proc k nam nikdo z nich nechce. Nedivim se a po dlouhe dobe se stydim za svou zem.(22.12.2016)

 • Viper
  ****

  Celkem vtipný i když bohuzel ne zcela objektivni pohled na ten nas srandovni boj s Islamem. Magori na obou stranach a do toho tresnicka na dortu v podobe politicke zombie Volfove akcentovala takovou tu bezradnost, ktera je s celou touhle problematikou tak nejak spojena. Asi nejsilnejsi cast dokumentu byl pohled na obycejny par muslima a Cesky, ktery skoncil jak skoncil a vcelku symptomicke bylo postupne stritliveni one damy, jak ze vztahu tak z islamu.(11.11.2016)

 • Autogram
  ****

  Akoby v jednej malej Českej republike existovali dva svety. Svet dobrovoľníkov a svet odporcov imigrácie, a medzi nimi prebiehal neustály súboj názorov. Pritom tu nemáme ani len slabý odvar toho, čo je v Nemecku, Rakúsku alebo Švédsku. Dokument zobrazuje jedných aj druhých bez prikrášľovania, najväčšiu silu mala jednoznačne výpoveď mladého Sýrčana na posteli. Ten za dve minúty stihol povedať všetko, s čím oni prichádzajú do Európy, a neznie to pre nás ružovo. Dokonca aj slniečkári pochopili, že islámske náboženstvo to nemyslí so ženami dobre. Z nášho pohľadu. Z toho ich je všetko v poriadku, aj z pohľadu v Česku dlhodobo udomácneneho moslima z Kaukazu.(11.11.2016)

 • MyrnaAlec
  ****

  O tom, jak obryně Volfová rozložila hnutí Islám v ČR nechceme, o Češce žijící s muslimem až do rozchodu, aktivistka pomáhající uprchlíkům. A k tomu české panoptikum magorů a populistů. V téměř geniální zkratce tam zazní, že musíte využít toho, čeho se prostý lid bojí a že dělat politiku múže jen ten, kdo nemá co ztratit. Děsivý na tom je, že tohle téma je zástupný a pod povrchem číhají neprobuzené běsy.(12.11.2016)

 • waits
  ****

  Člověk neví, která parta slibuje potenciálně horší budoucnost: skupina nepokorných kverulujících migrantů s totálně jiným přistupem k životu nebo hrůzostrašná skvadra zoufalců, opojených vlastní výjiměčností a důležitostí. Jestli bude Merkelová s Junckerem při síle ještě nějaký čas, tak, se obávám, obě zmíněná křídla budou sílit až do dimenzí, ze kterých může jit strach.(11.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace