Teorie rovnosti (S05E02) (epizoda)

A Theory of Equality

Šimon Havel

Zuzana Walter

Zvuk:

Adam Bláha

Škoda, že to nebylo až tak o té rovnosti, ale spíše o feministkách (a feministech). Nejvěcnější, a pro mne asi nejblíž tématu. bylo duo z úřadu vlády. Ostatní části byly přehlídkou více (hysterická banda okolo Okamury) či méně (poměrně negativně intenzivní demonstrace na nám. Míru v Praze) nesympatických osob. Také jsem moc nepochopil epizodu tria 4. vlny na dálnici... to měla být ukázka, že neumějí zipovat na dálnici, nebo že majitelé aut značky Audi jsou agresivní, nebo co to vlastně mělo být. Jinak obdiv Sylvii Lauder za klid a pevné nervy tváří tvář takovému vyšinutému magorovi jako je Alexandr Tomský.(31.1.2018)

Dokument, který zobrazuje mimořádně polarizované názory na danou problematiku. Bohužel, chtělo by se říct, protože tímto způsobem natočený a sestříhaný materiál nikomu nepomůže. Silně pochybuji, že by u kohokoliv přispěl k větší informovanosti nebo vzájemnému pochopení. Spíše se tak zvýrazní a posílí zažité stereotypy a každá z názorově vyhraněných stran získá spoustu munice na protivníka. Hrozně moc tu chybí pohled někoho normálního, nezaujatého, kdo předkládané téma nepojímá ideologicky. Takhle je to směs kavárenského tlachání o dusivém patriarchátu, pubertálního a siláckého třeštění (trojice mladých feministek) a agresivního feminismu "kdo nejde s námi jde proti nám". Druhý pohled tu reprezentují muži z kategorie "senzitivní, řešící své emoce" a odpudivé a nabubřelé kreatury typu Jakla nebo Hampla, které odmítají jakkoliv připustit, že se nám doba malinko změnila. Nic než sbírka škatulek a stereotypů, které opět o něco více prohloubí názorovou polarizaci. Lidi jako Kazalová, Bittner a jeho kolegyně s úřadu vlády, tu sice zastupují nějaký normální rozumný pohled na věc, mají ale zoufale málo prostoru.(2.12.2017)

Tvůrci dali do kontrastu pouze extrémně vyhraněné zástupce rozdílných názorů a jediný poměrně rozumný názor zástavala dvojice vládních úředníků, jezdících s osvětou po koutech naší země. Mám obavu před radikály na obou stranách. Rozhodně nemají mé sympatie a ani pochopení. Takže tvůrcům dík za to, že odhalili velkou vyhraněnost bipolárního chápání genderové otázky.(1.12.2017)

Antifeministi všech zemí, víte co... - správně rozčilující a velice podnětný dokument. Jsem ráda, že mužů, kteří se chtějí a dokážou emancipovat na lepšího člověka, přibývá. Jestli jste někdo dokoukal i titulky (mimochodem - dobrá hudba, nejen během titulků) ... ne, potitulkovka tam není ... vlastně je - ale jiná než u Marvelů - nevíte, co ta čísla znamenají? Ale hlavně: K ČERTU S PATRIARCHÁTEM!(29.11.2017)

• gudaulin

Doklad o tom, že žijeme do značné míry v uzavřených bublinách, a zároveň příkladná ukázka myšlení městského liberála, který skloňuje v každé druhé větě slovo gender a je nasáklý feminismem. Vůbec si ale neuvědomuje, jak bizarně působí v očích těch, kteří vyznávají jiné hodnoty. Problém dokumentu nespočívá v tom, o co se opírá, ale jak to sděluje. Přesvědčuje přesvědčené a ty ostatní utvrzuje v jejich odmítavých postojích. Je to toporné a opravdu nešikovně podané. Celkový dojem: 25 %.(21.2.2018)