poster

Češi jsou výborní houbaři (S06E04) (epizoda)

 • angličtina

  The Czechs Are Excellent Mushroom Pickers

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Česi sú výborní hubári

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2020, 55 min

 • subic
  **

  No já ti nevím, je to vlastně jenom takové další ze spousty upozornění na změnu klimatu a lidskou činnost k tomu přispívající. No ale co dál doktore? Já sám voják v poli asi těžko ovlivním omezení a zastavení provozu uhelných elektráren. Nejen v tomhle jsou Němci před námi pořád tak 20-30 let vepředu.(15.11.2020)

 • pirduch
  odpad!

  Blbý... Učelově sestříhané a nahrané pro tu jednu zelenou mysl. Ovce nemaj prej ted co jíst, tak se musej zaříznout...co na tom, že ovce se jedí staletí, že kravské mléko pijem a pít budeme...jestli si někdo myslí, že pro nás budou lepší uměle vytvářené potraviny, tak já jen budu doufat,že stačím zhynout dříve. Odhlédnuto od ideologie, jen čistě filmařsky: pokus o Srdečné pozdravy nevyšel, zhusta roztahané, v mnoha ohledech nezáživné. Titulní houbaření nakonec odbyto nečekaně nijak... Jediné co pobavilo byl komentář při koupání v bazenu.(11.11.2020)

 • gudaulin
  odpad!

  Že je to přímočará agitka, bych snímku nevyčítal, že je to ale neuvěřitelně protivná, otravná záležitost, která vzbuzuje opačné emoce, než o které by měla usilovat, už je podstatně horší. Je to ten případ, kdy místo abyste se zamysleli nad tím, čím můžete ochraně přírody prospět, uvažujete, že by bylo fajn zúčastnit se nějaké destrukce a nejlépe vyhubit jeden až dva živočišné druhy. Celkový dojem: 10 %.(18.11.2020)

 • xxmartinxx
  **

  Bylo zajímavé, že když jsem ten film viděl, neměl ještě titulky (psal jsem anotaci pro Jeden svět) a nevěděl jsem teda, kdo to točil. Nikdy by mě nenapadlo, že za tím stojí Apolena Rychlíková, kterou mám v důsledku Hranic práce zafixovanou úplně jinak, takže když jsem se to mnohem později dozvěděl, dost mě to zaskočilo. Ale nevím, jestli je to zafixování špatné, protože to fakt tvůrcům hodně nesedlo a ta "humorná cestománie" poloha působila jako velká křeč. Já chápu, že když chce říct člověk něco důležitého, často má pocit, že když nepoužije humornou formu, nebude brán vážně - ale tady je to tak nepřesvědčivé a nepasující! K Hranicím práce mám pořád ambivalentně pozitivní postoj a hlavně jsem přesvědčený, že skrz ně Apolena může dosáhnout hodně dobrých (a důležitých) věcí. Tahle poloha fakt ne.(11.9.2020)

 • Psice
  **

  Houbaři jsou jedním z nejpříšernějších dokumentů, které jsem letos (a možná i za poslední roky) viděla. Nechápu, proč byl právě tenhle film zvolen jako úvodní ke znovu zahájení Festivalu Jeden svět a nechápu ani, jak mohl vzniknout v režii Apoleny Rychlíkové. Pro diváka, který se alespoň bazálně zajímá o environmentální problematiku, nepřichází dokument s ničím novým a řada informací působí až banálně. Celou dobu jsem si vlastně kladla otázku, kdo má být cílovou skupinou tohohle filmu (tipuji to na děti z prvního stupně ZŠ). Pokus o vtipné pojetí dokumentu vyzněl neskutečně trapně, stejně jako snaha o natěsnání se do čehosi, co by se podobalo alespoň zdánlivě Srdečnému pozdravu ze zeměkoule, který v mnoha momentech vtipný je.(15.9.2020)