Český žurnál (TV seriál)

• angličtina

Czech Journal

Dokumentární

Česko, 2013–2020, 28 h 20 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová, Ivan Langer, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Václav Marhoul, Václav Klaus, David Černý, Filip Renč, Ladislav Špaček, Věra Čáslavská, Marie Rottrová, Petr Nečas, Roman Smetana, Petr Novotný, Olga Path Štiplová, Pavel Novotný, Christopher Lambert, Andrea Kalivodová, Iveta Bartošová, Kateřina Kristelová, Tomáš Kratochvíl, Jan Kraus, Pavel Bém, Željka Suková, Dana Morávková, Aleš Suk, Bohuslav Svoboda, Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jean Reno, Matěj Stropnický, Miloš Zeman (a.z.), Andrea Culková, Anna Šabatová, Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Saša Uhlová, Tomio Okamura (a.z.), Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Tomáš Janáček

Komentáře uživatele Tosim k tomuto TV seriálu

"Jak vypadá správná pieta?"(12.8.2013)

Tak nějak jsem po letech ocenil Václava Bělohradského, že se nenechal poněkud vmanipulovat do autorových představ o pančované republice, naopak zdůraznil, že národ má takové vrcholné představitele, jaké si zaslouží. Ze sdělného a výzamnového hlediska je mnohem důležitější část o Češích jakožto nejvytrvalejších pijanech světa. Scéna z diskotékového závodu svou silou zbytek dokumentu potápí a je jeho hrůzným vrcholem.(12.8.2013)

Nestydatost Šloufova hýbe žlučí i v tomto jiném, poněkud kontaktnějším pohledu na prezidentskou volbu a i když by to jeden čekal, překvapením je, že Filip Renč nejspíš vůbec neví, co dělá, jelikož při Zemanově patetickém volebním klipu se něco jako "obyčejný Čech" člověku vybaví tak na posledním místě.(12.8.2013)

Proč?? Třeba Novotného odpovědi někomu nestačily, takže jednodušeji: PRO PRACHY. Už je jasný, že Klusáka žeru, když točí s Remundou, ještě víc fajn, neviděl bych to nijak vyhroceně, autor prostě pozoruje a divák se dívá. Kdysi jsem četl, že bulvár je "hodný" a "zlý", snad ano, stupidní jsou ale oba. Doufejme, že se nám samotná CSFD nebulvarizuje, když má minimálně pochopení pro špínu, které by podle jejích slov prominuli i přejetí dítěte, no možná změní názor, až se bude jednat o její vlastní. Vlastně už se stalo, fotr šel z nemocnice, vyfotili ho, bylo potřeba užít jemných metod, rodinné příslušníky banální historky nezajímají, snad za to ten barák a auto stojí, těm jednobuněčným organismům. I na vlastní kůži si vyzkouší, co to ta vtíravá žurnalistika je, když se svolením povídají svoje moudra a najednou jim to při jedné myšlence, která odněkud přiletí, začne být nepříjemné, snad záblesk rodícího se strachu o holou existenci. Prostě prdel nad prdel! Vzpomněl jsem si, že před pár dny zemřela Věra Chytilová. Důkaz, že mozek, hodnota a zásady mají smysl. 90%.(22.4.2014)

Ano, tenhle dokument je občas dost bezradný, ale aspoň to jeho tvůrci přiznají. Potenciál tématu vykoukne místy a jen malinko (většinou při rozhovorech se samotnými horníky).(22.12.2015)

Evokovalo mi to něco jako "Manželské etudy - porod." Ale divák se holt musí na některou stranu přiklonit sám, připadalo mi, jako kdyby dokument zobrazoval jen dvě vyhraněné strany - zdravotníky, kteří se s matkami a otci nemazlí a v osobě režisérky tuším ženu, která je samozřejmě při rodičích. Ale i úplná alternativa je k ničemu. Měly by ženy rodit v pralese, jen proto, aby šly věci "přirozeně?" Až na pár vyhrocených situací mi dokument moc nedal, šel zpracovat víc kontaktně.(20.12.2019)

Žádný dokument není nezaujatý. Další extrémně bizarní česká politická postava, přehlídka moci, bezmoci, protichůdných až prázdných názorů (Komárek!!, Stropnický), komplicové s komunistickou minulostí (Kleslová) a do toho všeho Andrej, člověk politování i nenávisti hodný, který měl kdysi možná nějaký důvod něco špatného změnit v dobré, ale kvůli tomu všemu (bohatství nevyjímaje), co jsem vyjmenoval výše, neměl nikdy skončit v politice. To je ovšem opět záležitost volby. Klusák zase boduje.(22.12.2015)

Pokud politička vyčítá tvůrcům, že nedodržují okruh otázek, místo toho, aby odpověděla spatra pravdu a fakta, je něco hodně špatně. Po zajímavém Gadžovi je jasné, že z Tomáše Kratochvíla se stává český dokumentární obhájce ponížených a uražených. Cenné!(22.12.2015)

70%. Pomáhání je mému srdci bližší, než bezbřehé strašení vším a ze všeho, proto se zdráhám nazvat aktivisty fanatiky, ale je škoda, že režisérka zvolila "jen" metodu pozorovací, škoda, zajímal mě víc proces odmilování Češky a muslima. Každý si ale může udělat svůj obrázek sám, pro mě je například naprosto nepochopitelné, vystavět, jako Konvičkovci, veškerou svou aktivitu (je jedno, zda společenskou, kulturní, či politickou) pouze a pouze na strachu. Ale - zase to ale, je zajímavé sledovat, do jakých tristních hodnot hodnot se naše společnost za těch pár let dostala. Zrovna dnes pár fašounů přepadlo v pražské tramvaji černocha. Proč asi?(9.11.2017)

To, že exekuci autorka prožila na vlastní kůži, není zápor, spíše naopak. Zažila si osobně to, co je jedním z nejhorších situacích v životě lidském a právě proto o tom mohla natočit tak mrazivý dokument. Debaty o tom, jak moc má tvůrce do svého filmu vstupovat, se vedou stále, ale když to udělá, rozhodně to není apriori špatně. 90%.(2.1.2020)