Český žurnál (TV seriál)

Czech Journal

Dokumentární

Česko, 2013 - 2017, 52 min

Vít Janeček

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová, Ivan Langer, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Václav Marhoul, Václav Klaus, David Černý, Filip Renč, Ladislav Špaček, Věra Čáslavská, Marie Rottrová, Petr Nečas, Roman Smetana, Petr Novotný, Olga Path Štiplová, Pavel Novotný, Christopher Lambert, Andrea Kalivodová, Iveta Bartošová, Kateřina Kristelová, Tomáš Kratochvíl, Jan Kraus, Pavel Bém, Željka Suková, Dana Morávková, Aleš Suk, Bohuslav Svoboda, Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jean Reno, Matěj Stropnický, Miloš Zeman (a.z.), Andrea Culková, Anna Šabatová, Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Saša Uhlová

Komentáře uživatele lubospoti k tomuto TV seriálu

• Český žurnál (TV seriál) (2013)

Celý projekt je dokumentárně víceméně průměrný.Když ale budu hodnotit pouze díl Tanvald,tak musím říct,že takhle špatný dokument už jsem dlouho neviděl.Autoři se naoko snaží dát prostor všem,ale ve finále je opak pravdou.Přijde mi to,jako kdyby o problémech filharmonie točil dokument člověk,který jednou v rádiu zaslechl úryvek koncertu vážné hudby.(11.3.2013)

Většinou se snažím ve svých komentářích vyvarovat silných slov. Ale po shlédnutí tohoto dokumentu musím konstatovat, že mi z něj bylo na blití. Zejména z mladého Novotného. Ten by pro peníze udělal cokoliv. Opilý prachama a pseudomocí nad pár nešťastníky, kteří mají pocit, že jsou celebritami. Jeho sebeobhajoba, že píše jen to co lidi chtějí, není tak úplně pravda. V dnešní době už zdaleka neplatí poučka, že poptávka tvoří nabídku. Je tomu přesně naopak - nabídka určuje poptávku. Je třeba lidem neustále opakovat co chtějí a potřebují. A patřičně na tom vydělat. Vrcholem byla pak ta "novinářka" s kytkou ve vlasech. Opravdu profesionalita sama - Ples v Opeře a její focení na mobil. A když okusila svou vlastní medicínu - a to hodně ředěnou, tak byla zralá na psychiatra.. Tenhle snímek by měli vidět všichni ti, kteří hltají bulvární novinky - poznali by, že jsou pro tyhle "dělníky" jen póvlem a dojnou krávou. Možná by pak přehodnotili svůj postoj k bulváru.(16.4.2014)

Autor měl asi štěstí na slušnou rodinu. Ale těžko říct jak by dokument vypadal, kdyby natáčení probíhalo třeba skrytou kamerou. Tento dokument je zajímavý jako sonda, ovšem nějaké hlubší závěry z něj dělat nejdou.(23.4.2014)

• Já, horník! (E09) (epizoda) (2014)

Zajímavé téma je snad jediným pozitivem tohoto dokumentu. Negativ je mnohem více. Asi největším je ale jeho stopáž. To zajímavé z něj by vystačilo sotva na 15-20 minutový snímek.(7.5.2014)

• Obnažený národ (E10) (epizoda) (2014)

Že pár Čechů nosí ponožky v sandálech? Že si vozí do Chorvatska paštiky? Tak to je mi panečku objev.. Nic jiného tenhle dokument nenabídne.. A to je zoufale málo.(14.5.2014)

Nic převratného dokument neukazuje. Pár lidem ale možná trochu otevře oči. Zejména těm, kteří měli A. Babiše za spasitele a za nový svěží vítr naší politické scény. Ukazuje se ale, že do naší politické žumpy zapadá dokonale.(20.11.2015)

• Ubytovny (E13) (epizoda) (2015)

Na jednu stranu musím ocenit snahu pojmenovat jeden z největších problémů dnešní doby. A tím nemyslím přímo jen problém bydlení. Jde především o "dojení" státu. Nevědomky ale autoři ukázali nejen na podnikatele s lidskou chudobou, kteří ten stát dojí opravdu statečně. Když nad tím člověk zapřemýšlí, tak si uvědomí, že stejně tak stát dojí i to obrovské množství neziskovek, ve kterých je zaměstnáno velké množství jinak se neuživících "aktivistů". A to byl ten největší problém, který jsem s dokumentem měl - jeho vyznění na mě bylo až moc "multikulti" ( v tom negativním slova smyslu).(28.11.2015)

Exekutoři nejsou žádní svatoušci. Poukázat na jejich praktiky je určitě chvályhodný počin. Ale hodně záleží na tom jakým způsobem se na ně poukáže. Tento dokument je hodně ovlivněn emocemi, je málo věcný. Hodně mi vadila také jakási snaha o "moderní artový" styl (dlouhé pohledy kamery jen pro vzbuzení emocí podle mého názoru do dokumentu nepatří).(25.11.2016)

Velice potřebný dokument, který však nejde úplně "na dřeň". Podle mě byly zbytečné veškeré scény ze soukromí S. Uhlové. Jednu věc ale nejde snímku upřít - zásluhu má minimálně na tom, že se toto téma dostane do širšího povědomí.(12.12.2017)

• Děti státu (E23) (epizoda) (2017)

Pro mě nezajímavé téma. Ale i kdyby bylo atraktivnější, bojím se, že tímto stylem prezentace by mě autoři nudili úplně stejně.(21.11.2017)

• Spolužáci (E24) (epizoda) (2017)

Režisér jako "demokrat". Správný je jen můj názor. A důležitější než skutečná povaha člověka je jeho politický názor. Ale vše je obalené líbivými frázemi. Režisér se na první pohled stylizuje do role hloubavého humanisty. Ale při hlubším zamyšlení jsou to právě názory podobné režisérovým, které místo, aby lidi sbližovaly, je rozdělují.(5.12.2017)