Český žurnál (TV seriál)

• angličtina

Czech Journal

Dokumentární

Česko, 2013–2020, 29 h 15 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová, Ivan Langer, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Václav Marhoul, Václav Klaus, David Černý, Filip Renč, Ladislav Špaček, Věra Čáslavská, Marie Rottrová, Petr Nečas, Roman Smetana, Petr Novotný, Olga Path Štiplová, Pavel Novotný, Christopher Lambert, Andrea Kalivodová, Iveta Bartošová, Kateřina Kristelová, Tomáš Kratochvíl, Jan Kraus, Pavel Bém, Željka Suková, Dana Morávková, Aleš Suk, Bohuslav Svoboda, Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jean Reno, Matěj Stropnický, Miloš Zeman (a.z.), Andrea Culková, Anna Šabatová, Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Saša Uhlová, Tomio Okamura (a.z.), Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Tomáš Janáček

Komentáře uživatele arcticsky k tomuto TV seriálu

• Život a smrt v Tanvaldu (S01E01) (epizoda) (2013)

Děkuji tvůrcům za některé "mimoděčné" záběry na pěkné vršky v okolí Tanvaldu. Jinak nevím, co tímto dokumentem básníci chtěli říct. Žádná zajímavá sonda do hlav obyvatelstva jak českého či romského se nekonala. Otázky kladené na obě strany jsou opravdu podivné a hlavně zbytečné. Jak může odpovídat rodina, které byl zabit příbuzný ať už z jakéhokoliv důvodu? Jak můžou odpovídat ostatní - kterým navíc byly otázky opravdu kladeny skoro útočným způsobem - jak už zde v komentářích někdo zmínil? Celé je to do prázdna.(11.3.2013)

Ach jo - vše bylo řečeno hned ze začátku: žádá si to 1 700 000 lidí denně. Ale musím uznat - o těch, co ho živí si nemyslí nic pěkného - vcelku právem.(16.4.2014)

Takový idylický, naivní a hezky koukatelný dokument...nemyslím to nijak ironicky. Kdybych si to myslel, dám méně bodů.(23.4.2014)

• Ubytovny (S03E03) (epizoda) (2015)

Poměrně pomatený dokument, kde jen občas zafunguje kouzlo nechtěného a člověk se zle zasměje při některých hláškách k řešení situace "nehezky bydlících Romů". Kratochvíl, Čonková - natočte ještě něco takového, rád si to vyhledám, ale ať to má ještě větší šťávu - více hlášek a dám v klidu i dva body. To úvodní pobíhání po baráku s plešatou ochrankou jsem ovšem nepochopil, nedávalo to žádný smysl - příště nic takového!(27.11.2015)

Poléval mě pocit studu ale i děsu z lidí, kteří jsou na veřejnosti i před kamerou ochotni předvádět své nemocné duše, pochopitelně z obou stran. A - jak zde kdosi v komentářích napsal - někde v pozadí číhají běsy, které ZATÍM neprobublaly v plné síle na povrch...(15.11.2016)