Český žurnál (TV seriál)

Czech Journal

Dokumentární

Česko, 2013–2020, 28 h 20 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová, Ivan Langer, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Václav Marhoul, Václav Klaus, David Černý, Filip Renč, Ladislav Špaček, Věra Čáslavská, Marie Rottrová, Petr Nečas, Roman Smetana, Petr Novotný, Olga Path Štiplová, Pavel Novotný, Christopher Lambert, Andrea Kalivodová, Iveta Bartošová, Kateřina Kristelová, Tomáš Kratochvíl, Jan Kraus, Pavel Bém, Željka Suková, Dana Morávková, Aleš Suk, Bohuslav Svoboda, Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jean Reno, Matěj Stropnický, Miloš Zeman (a.z.), Andrea Culková, Anna Šabatová, Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Saša Uhlová, Tomio Okamura (a.z.), Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Tomáš Janáček

Komentáře uživatelů k TV seriálu (22)

• igi B.

Šašský čur:a:nál v praxi... Hahaha, ejhle jak protekční pražská čudlárna projevila zase jednou svou občanskou angažovanost. Dokumentární? Tak leda (snad maličko krom pátého dílu) lacině rádobykontroverzní kvazipolitická homovidea. Pochcat! - - - - - (Sledováno z plezíru na jeden zátah 16.4.2013, hodnocení cyklu jako celku 207., komentář zde s úšklebkem a pohrdáním jako devatenáctý - 16.4.2013)(16.4.2013)

Člověk žasne, odborník se diví.(1.4.2019)

Hodnotím Spřízněni přímou volbou. Ufff, z lidí ale padají nesmysly, když mají najednou odůvodnit něco, co je sice zásadní skutečnost, ale jim to nestojí ani za zamyšlení. Nejlepší mi připadal ten kulisák s prostým emotivním: "Mám z něj takový pocit temna." Smutný je politik, který přivede zoufalého dokumentaristu k výkřiku: "Jak můžete být tak komunikačně neobratný." Bojme se věcí příštích.(7.4.2013)

Vemte někdo Remundu s Klusákem na rýžové plantáže severní Korei místo vodních buvolů, nechte je tam pár let dřít, pak proveďte nějakou menší terapii elektrošoky. Ne že by to pomohlo, aby zase začali natáčet dobré dokumenty a ne poloodpady, ale aspoň by uvolnili místo mnohem lepším, kteří nepodlézají a nedělají z diváků idioty tím, že jim musí vysvětlit, co si mají myslet. Nebo zapnout deset robertků a minutu je natáčet, jak si na stole poklidně vibrují (dělníci bulváru).(19.2.2015)

Smetana: 3*, Tanvald: 4*, Pančovaná republika: 2*, Spřízněni přímou volbou: 1*(20.2.2013)

Klusák s Remundou opět progresivní. Aktivistický politický dokument není u nás úplně běžný (i když teď mě třeba napadá Mareček s Auto*Matem), jen je na snímku příliš vidět v jakém tempu vznikal.(27.10.2012)

Viděla jsem díl o Chorvatsku..Podle mě docela dobře vymyšlené ale strašně blbě moderované, nezábavné otázky, kamera otřesná a hudba ...(18.5.2014)

Po Smetanovi, Tanvaldu a Lidících s konečným hodnocením ještě vyčkám. Nicméně už v této chvíli je potřeba ocenit odvahu k otevírání naprosto aktuálních témat a formální otevřenosti při práci s natočeným materiálem, který má opravdu velký potenciál. Projektům Klusáka s Remundou fandím, obzvlášt když se jim tentokrát podařilo spolupracovat se zkostanatělou ČT, a jen doufám, že se neozve nějaký "příkaz shora" a povede se odvysílat všech 5 dokumentů. Na další části se velmi těším!(17.3.2013)

Chorvatsko-presne!(14.5.2014)

Pozoruhodný a rozmanitý cyklus. Vážné a střízlivé je to jen výjimečně (Ukrajina), často je to spíš sebeironické (ze svého hrdiny - Smetany - neváhají udělat Švejka), někdy i formátově kousavé (etika snímání v Bulváru). Velká většina dílů je ale každopádně režijně zvládnutá. Ba co víc: i v jednom z režijně NEzvládnutých dílů se z natočeného vykřeše dobrý a o mnohém vypovídající materiál :) (zpovídaní na útěku v Rozezlených Lidicích). __________ Jednotlivé díly: I - Tanvald ****, Rozezlené Lidice ***, Pančování ****, Přímá volba ****, Smetana *****; II - Bulvár *****, Gadžo ****, Zločin Opencard **, Horník! **, Obnažení ***; III - Zrození ***, Babišův Matrix ****, Ubytovny ***, Afghánistán ***, Daleká Ukrajina *****; IV - Český Alláh***, Výchova k válce ****, Zájem dítěte *****, Exekuce ****, Krtek a Lao-C' ***; V - Hranice práce *****, Spolužáci ****, Teorie rovnosti **, Děti státu *****.(6.8.2013)

„To, že je Roman Smetana hrdinou dnešní doby o ní vypovídá víc než výsledky dnešních voleb,“ říká ve finální části dokumentu ve volebním štábu ODS Pavel Blažek. A má vlastně pravdu. Pravda je ale také to, že takového "hrdinu" prostě Češi potřebovali. Někoho, kdo jim konečně ukáže, že nadávat na situaci z tepla hospody není to pravé ořechové. Sám dokument pak mapuje relativně nedávné zvraty v této kauze a umně dokazuje její absurditu.(29.10.2012)

To je tak špatná dokumentární série, že by se na ní lidi neměli dívat ani dnes, natožpak za pár let, kdy už nebudou chápat, o co v těch dokumentech jde. V jednotlivých dílech není moc vysvětleno, o co se jedná, takže divák, neznalý tématu, se snadno ztratí. Velmi nekvalitní, amatérské + natažení na 50 minut = obrovská ztráta času... Kdo žil v roce 2012 a občas se podíval na zprávy, může tyto dokumenty s čistým srdcem vynechat...... Doplněno po třech letech: tahle série se postupně vyvinula v něco, co velmi rád sleduju a co mi doplňuje moje představy o české společnosti a o jejích jednotlivých problémech. Na první pohled banální tvorba, která ale ve výsledku donutí k zamyšlení.(27.4.2013)

• Paity

Už jen to, že někdo věnoval svůj čas a natočil něco o tom pomateném Smetanovi, který se vydává za obět sousedního systémy-(19.8.2013)

Celá série mi přijde docela nevyvážená - některé díly jsou docela dobré a zajímavé, zatímco o jiných se nebojím prohlásit "naprosto zbytečná srágora bez pořádného tématu a jakéhokoliv zájmu" ... taky je v některých dílech cítit určitá tendenčnost, která by se v dokumentech tak úplně vyskytovat neměla ...(26.5.2014)

• lubospoti

Celý projekt je dokumentárně víceméně průměrný.Když ale budu hodnotit pouze díl Tanvald,tak musím říct,že takhle špatný dokument už jsem dlouho neviděl.Autoři se naoko snaží dát prostor všem,ale ve finále je opak pravdou.Přijde mi to,jako kdyby o problémech filharmonie točil dokument člověk,který jednou v rádiu zaslechl úryvek koncertu vážné hudby.(11.3.2013)

** za tendenčný Tanvald.(15.3.2013)

TANVALD - jsou Češi ve většině rasisti s argumenty jak z Ameriky v době otroctví ? Podle tohodle to tak vypadá. Příhoda s přepadením má dvě verze, které si obě strany hájí, ale že nejsou schopný spolu vůbec mluvit ? Názory dětí na koupáku, že "je Cikánů tady moc a měli by mít vlastní koupaliště" mě děsí.(16.3.2013)

Jeden z mála pořadů, u kterých jsem viděl velice solidní žurnalistiku (Open Card, Smetana, Přímá volba). Moc dobře chápu, že pořady tohoto typu jsou závislé na tom, co se momentálně (ne)děje, takže každý díl nemůže být zajímavý, ale celkově z toho co jsem mohl vidět, musím poděkovat, že takové pořady pořád ČT natáčí. 90%(14.5.2014)

Může být i pět, počkám si na výsledek.(30.10.2012)

• Veskoslav

Takže tady mizí peníze......1. příběh je o retardovaném řidiči, který je takový debil, že dokáže sprejovat po majetku svého zaměstnavatele, pak takový hlupák, že odmítne OPP a následně za to dostane trest nepodmíněného odnětí svobody. Strašně mě baví, když skupina retardovaných novinářů píše něco o trestu za tykadla. Ten retardovaný řidič to nedostal za tykadla.....A k 2. příběhu? Škoda že nepostřílel všechny tři..... Omlouvám se za sprostý příspěvek, ale takové "dokumenty" akorát člověka vytočí....(10.3.2013)

<< předchozí 1 2