poster

Český žurnál (TV seriál)

 • anglický

  Czech Journal

Dokumentární

Česko, 2013–2020, 28 h 20 min (Minutáž: 52–84 min)

Hrají:

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová, Ivan Langer, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, Daniel Hůlka, Petr Rychlý, Václav Marhoul, Václav Klaus, David Černý, Filip Renč, Ladislav Špaček, Věra Čáslavská, Marie Rottrová, Petr Nečas, Roman Smetana, Petr Novotný, Olga Path Štiplová, Pavel Novotný, Christopher Lambert, Andrea Kalivodová, Iveta Bartošová, Kateřina Kristelová, Tomáš Kratochvíl, Jan Kraus, Pavel Bém, Željka Suková, Dana Morávková, Aleš Suk, Bohuslav Svoboda, Andrej Babiš, Martin Stropnický, Jean Reno, Matěj Stropnický, Miloš Zeman (a.z.), Andrea Culková, Anna Šabatová, Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Saša Uhlová, Tomio Okamura (a.z.), Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Tomáš Janáček
(další profese)

Externí recenze k TV seriálu (13)

 • Obnažený národ (S02E05)

  Artikl.org (Filip Platoš)

  "Remundovi se povedl vtipný epilog citující Dežuloviće. Ten však celý film nezachrání. V téměř hodinové stopáži se musíte prokousat neefektivními zpomalenými záběry, doplněnými chorvatskými písněmi, a hlavně neuceleností celého díla. Jako dokument je to snímek poměrně prázdný, jako dokumentární…" (více)

 • Krtek a Lao-C' (S04E05)

  AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér Filip Remunda ve svém dokumentu postupuje trochu jako onen animovaný krteček, který hledá kamarády, s nimiž by se mohl pustit do disputace o povaze země, s níž naši nejvyšší představitelé budují tak vřelé mezinárodní vztahy." (více)

 • Výchova k válce (S04E02)

  AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisérka podniká observační přelet nad kulometným hnízdem českého militarismu. Dohromady to skládá groteskní a současně v něčem velmi děsivý pohled na stav dnešní společnosti, která se snadno jedinci a médii s nepříliš čistými úmysly nechá zmanipulovat k paranoie." (více)

 • Matrix AB (S03E02)

  AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Film nás nechává nahlédnout do způsobu jednání a uvažování Andreje Babiše, které se řídí jednoduchou mantrou. To co vyhovuje mým zájmům, je správné, to ostatní je špatné. Podle toho dělí i lidi. Nebere lidi okolo sebe jako rovnocenné, ale pouze jako podřízené. Občané státu jako zaměstnanci…" (více)

 • Český Alláh (S04E01)

  AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Zuzana Piussi názorové strany, ztělesněné trojicí žen, sleduje a ukazuje, jak během dvou let procházejí různými krizemi. Ať už osobními (Zahradníčková) nebo vývojovými ve smyslu snahy zaujmout na politické mapě (Hrindová). Do přímé konfrontace ženy nepouští ani neříká, které straně fandí, i když je…" (více)

 • Gadžo (S02E02)

  Echo24.cz (Lukáš Novosad)

  "Filmový výsledek je neustále zdvižený prostředníček „dokázal jsem něco, co vy ostatní ne“. Je to trochu pubertální postoj, ostatně Kratochvíl pointuje film otázkami: „Proč já tady sedím a dělám chytrýho? Protože jsem šel a skamarádil se s cigánama, který tady bydlí už sedm set let“? (Neuškodí…" (více)

 • Dělníci bulváru (S02E01)

  Finmag.cz (Michal Kašpárek)

  "Klusákův dokument proto můžete brát buď jako varování: tohle monstrum se dřív nebo později stane z každého, kdo se nedovede spokojit s málem, a kdo přestane (omlouvám se za kazatelský tón) pozorně sledovat morální rozměr všeho svého konání. Anebo ten film berte jako freak show: vysmějte se pár…" (více)

 • Gadžo (S02E02)

  Literarky.cz (Kateřina Nechvílová)

  "Aby však mohl film působit celistvě a přesvědčivě i na diváky, kteří nejsou Kratochvílovu sdělení tolik naklonění, musel by se asi podobný časosběr natáčet déle. Museli bychom jako diváci pocítit příchod konfliktu, kdy by došlo na lámání chleba, a nic takového se bohužel nestane. Centrem filmu je…" (více)

 • Dělníci bulváru (S02E01)

  MovieScreen.cz (Kamila Steinbachová) ***

  "Dokumentu by rozhodně pomohlo soustředit se jen a bez výhrad na osobu Pavla Novotného. Jeho vlastní slova nepotřebují komentář. Názor na tuto osobu si může udělat každý sám a posoudit, nakolik myslí vše vyřčené vážně, když se místy dokonce staví do pozice "bojovníka za pravdu". Pravda je totiž dle…" (více)

 • Matrix AB (S03E02)

  MovieZone.cz (Martin Svoboda II) ***

  "Klusák umí, podobně jako zmíněný Moore, krásně zesměšnit své okolí, na druhou stranu u Babiše pro to není potřeba mnoho úsilí. Pustit mu dokument a nahrát jeho vztekání se na filmaře za to, že ho zradili, je pak tečka leda emocionální, ale ne informační – žádné informace totiž celý projekt nenese.…" (více)

 • Hranice práce (S05E04)

  MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Vyznění pro diváka bude záležet na tom, k jakému názoru se v této celospolečenské debatě kloníte. Režisérka Apolena Rychlíková natáčela s Uhlovou také u ní doma, kde novinářka nešetří s kritikou kapitalismu a předkládá myšlenky, které můžou pro leckoho být příliš levicově radikální. Není šokující,…" (více)

 • Gadžo (S02E02)

  Rozhlas.cz (Táňa Zabloudilová)

  "Kratochvíl možná nenatočil perfektní dokument, jeho film mimoděk zdůrazňuje jinakost Romů a neúmyslně tak rýsuje dichotomii my a oni, která v některých momentech vytváří dojem, že se Romové mají za co omlouvat. Gadžo je však především film, který chce předsudky vyvracet, a ve většině scén se mu to…" (více)

 • Dělníci bulváru (S02E01)

  TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Práce bulvárních novinářů se nám může nelíbit. Můžeme jí dokonce opovrhovat. Ale pokud bulvár denně otevírají v naší republice téměř dva miliony lidí, o čem to vypovídá? Leccos z tohoto filmu by se dalo tesat do kamene. I následující Novotného výrok: „Jsme mocní. Mocnější než vy. Mnohem mocnější!“" (více)