Škola zlodějů

Komedie

Itálie, 1986, 96 min

Neri Parenti

Giuseppe Moccia

Dalmazion, Egisto a Armalio Siraghiovi jsou obtloustlí a nemotorní ztroskotanci. Jednoho dne je však k sobě zavolá jejich starý zámožný strýc Alibrando, který si nadělal značné bohatství jako podvodník a úspěšný zloděj. Nyní nabídne svým třem synovcům možnost polepšit si jako jeho partneři a později dědicové jeho praxe. Protože nemají co ztratit, nabídku přijmou a tím pro ně začíná náročné období tréninku. Zdá se, že bude téměř nemožné udělat ze tří nemotorů úspěšné zloděje, protože na co sáhnou, to pokazí.(30.12.2010)

• subic

Jeden plešatý falešný strýc zloděj a jeho údajní 3 synovci v rolích jeho poskoků, co pro něj kradou. A nakonec je obere a zdrhne. A to je asi tak vše. Mě to stačilo vidět jednou. Paulo Villaggio, kvůli kterému jsem to chtěl vidět, tu hraje jednoho s těch 3 exotů synovců, takže tu ani není prostor na jeho gegy.(5.6.2015)

• Fiftis

V skutku nepodarená snímka, kde cieľová skupina mi príde asi tak zhruba okolo veku 13tich rokov, avšak ja som Paoloa Villaggia tiež mal veľmi rád aj ako dieťa. Tu sa humor vyčerpal v prvej polhodinke zaškoľovania, potom už to veľmi stráca dych. Veľmi veľmi slabé a poradil by som vám od toho nečakať veľa. Práve tu som zistil, že nie všetky komédie, v ktorých hrá Paolo Villaggio stoja naozaj za to. Tu má síce Paolo posilu v podobe ďalších dvoch komikov, avšak nehrá tu ani prvé husle, pretože sú všetci traja rovnako trápni a naozaj vtipné scénky sú tu skutočne len výnimočne. Príbeh nieje nejak originálny, alebo pútavý. Chýba nejaká tá krásna ženská posila. Čo je tak isto na škodu. Proste pozitívnych vecí sa tu hľadá len veľmi ťažko. Každopádne treba si uvedomiť, že v roku 1986 to určite vyzeralo lepšie, oproti dnešným konkurenčným komédiám.(20.9.2019)

• HellFireFery

Paolo Villaggio je všem známý jako smolař Fantozzi. V tomto filmu však hraje spíše druhé housle. "Vtipné" scény jsou však téměř na chlup stejné jako u jeho známějších filmů. Kdyby se jednalo o jeho sólo film, tak by to možná působilo vtipněji. Jeho kolegové totiž působí spíše trapně než zábavně a zbytečně tento film srážejí.(26.2.2017)

Možná, že kdybych tohle viděla jako mladší, tak by se mi to líbilo víc. Ale teď už od komedie čekám něco trochu víc. Každopádně i tak je to fajn. Je to úsměvné. V 80. letech se holt takové komedie dělaly jak na běžícím páse a tahle mezi nimi nijak nevyčnívá. Ne jedno zkouknutí ano, ale aby si to vysloužilo nějaké místo v mé "komediální síni slávy", tak to bohužel ne.(18.11.2018)