Dalmazion, Egisto a Armalio právě opustili bránu věznice a snaží se pokračovat v krádežích, avšak bez velkého úspěchu. Mezitím se jim ozve strýček Alibrando prosící o odpuštění, že jim vzal jejich podíl. Poté je přemluví k velké loupeži, ve které jde o šperky ukryté na lodi v hodnotě 30 miliard lir. (MMR)

juta

Pokračování zlodějského tažení bylo tentokrát o něco slabší. Krása novoty bohužel vyprchala, takže je to spíše takový datadisk k jedničce, ale pořád vtipný. ()

Dale

Kým jednička bola miestami celkom zábavná, dvojka je čistá trapošina bez kúsku vtipu. Za pozretie stojí len kvôli krásnej Florence Guerin. ()

MikO_NR_1909

Jednotke som zvažoval pridať vyššie hodnotenie (50%), občas sa "Fantozziho skupinke" vydaril gag, haptika, proxemiká, mimika a či reč tela skrátka v týchto typoch komédií hrajú vždy rozhodujúcu úlohu. Ale ani scenár, ani dostatočné priestorové vybrúsenie a využitie rekvizít, dokonca ani vypointované scénky nie sú postačujúce. A tuna v dvojke som si pripadal ako v nejakej nevydarenej paródií. Dobre začatá scénka, a búúúm lacná skaza. A dokolečka dokola. Záverečné oblbnutie našej trojice funguje akosi na pol plynu. Chcelo by to inteligentnejší scenár, pretože herci sú od prírody šoumeni a myslím, že by lepšie direktívne vedenie ustáli so cťou. ()

fantoci

Tenhle druhý díl nabízí aspoň trochu toho smíchu ale jinak je to samé opakování starých a trapných scének. ()

TERRORDROME

Villagiových zlodejov som spolu s jeho hasičmi kedysi vo videopožičovni akosi odignoroval, aj keď vtedy tieto talianske komédie u nás dosť frčali. Teraz som to náhodou videl v telke a je jasné že som žiaden klenot pred rokmi neprepásol. Ono je to miestami klasická groteska, napr. scéna s veľkým magnetom, ale inak sa to nepríjemne spolieha na koktavé bľabotanie pitvoriacich sa dementov. Vilaggiovi tu zúfalo chýba nejaký agresívnejší parťák ako Pozzetto v Bláznivých komédiách, lebo keď sú obaja rovnaký vyhúkanci, dvojnásobná zábava z toho nie je, iba väčší trapas. Istým kladom by mohla byť ich tretia parťáčka, ktorá sa hlavne v prvej polovici filmu často vyzlieka a ukazuje kozy, ale až tak zásadný vplyv to zas nemá. Najhoršie na tom celom však je vykrádanie vtipov z iných Vilaggioviek, hlavne ma iritovala kompletne obšľahnutá scéna streľby na taniere z klasických Malérov Pána Účtovníka, vrátane toho istého záberu na vybuchujúcu loď. Takže celkovo slabota, silený kreténizmus a staré opakujúce sa vtipy. Ale mám to za sebou. ()

mira007

Trapné vtipy, furt stejný Villaggio a zápletka jak z dětské detektivky a laškovná nahota - bída. Nechápu jak se z těhle komedií mohl stát takový kult televizní legrace, ale dneska se na to fakt nedá koukat. Přesto to hodnotím jako jedno z těch lepších děl Paola. ()

Shitonit

Kde jednička nezaškobrtla, tak dvojka.. dokonale frčí dál. Zbývá si jen povzdechnout, že,...Takovýhle filmy se už natočit nepodaří.. ()

PATWIST

Pokračovanie komédie kde falošný strýko oklame troch mužov na krádeže s ktorých profituje on sám. Super je scénka s bumerangom. Celkom sledovateľná komédia ale samozrejme nie ako prvé filmy s Fantozzim :-) ()