Báječný Fantozzi

Itálie, 1986, 92 min

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Fred Bongusto

Tak tento film s Fantozzim u nás vyšel teprve nedávno. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů! (u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/(18.10.2006)

Pořád dokolečka staré, ale milé gagy, spousta chyb (25 - při scéně křižování je vidět na nebo comtrails. 33 – Fantozzi se jde topit a ve vodě jsou vidět bubliny, jež vypouští potápěčův přístroj. 57 – Při veslování a nárazu veslice do patky mostu se tato zřetelně pohne.), ale také jednoduchá zábava jakou mám rád. Bohužel, je to na jedno brdo. 201308068744bt+++++přidána dvacítka.++++ Ale jo, historická část přinesla pár novinek, ale jinak opravdu nic překvapivého. Přesto jsem se bavil. 20170720(14.8.2013)

• Algren

Keď film musím pozerať so štyrmi prestávkami, tak asi nie je niečo v poriadku. Myšlienka zobrazenia života Fantozziho vo všetkých vývojových etapách mi vôbec nesadla. A keď už, tak sa dalo z toho vyťažiť oveľa viacej. Zrejme mi chýba "originálny" Fantozzi z 1980 a 1983. A dabing Stanislava Fišera by tiež zvýšil moje hodnotenie.(11.10.2013)

Paolo Villaggio a zrod Fantozziho pěkně od začátku. Co říct jiného k tak lidsky obyčejnému pojetí a průřezu historie lidstva, pohledem takového pošuka - prostě jsem pukal smíchy. Nezapomenutelná komediální klasika mého dětství, kterou dnes už tak neprožívám, ale i tak mě určité scénky dokážou pořád rozesmát.(15.8.2011)

Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. A tak Bůh stvořil světlo a vodu, a zeleň, a zvěř a až poslední den se rozhodl stvořit člověka. Jenže záměr se až tolik nepovedl, neb byl stvořen Fantozzi. Tragický smolař, který se vždy nějakou náhodou připletl ke všem důležitým historickým událostem, ale nikdy z nich nevyšel s úplně čistým štítem... Toto byl jeden z těch zábavnějších filmů o Fantozzim, i když se samotným příběhem pana účetního kromě hereckého obsazení (Paolo Villaggio a další) neměl nic společného (úplně klidně tento film mohl být místo o Fantozzim o Mr. Beanovi, a nebo jen o jakémkoliv bezejmeném hrdinovi, a byl by stejně (málo/přiměřeně) zábavný). Na druhé straně proti ostatním Fantozziho filmům (kromě vynikajících Malérů pana účetního I a II) je tento téměř klenotem, a musím říct, že jsem se u většiny scén dost bavil (narážky na bájný Marathon třeba)...(14.7.2014)

• - Liu Bosisio (Pína) si po šiestich rokoch znovu a naposledy zahrala manželku Fantozziho (Paolo Villaggio), pretože potrebovala peniaze. (Raccoon.city)

• - Skotský doubledecker byl ve skutečnosti běžný jednopodlažní autobus Fiat 306/3, kterému byla pro potřeby filmu na střechu přivařena ještě jedna autobusouvá karoserie. (Stejšn)