Reklama

Reklama

Báječný Fantozzi

  • Česko Superúčetní (více)
všechny plakáty

Bůh stvořil Fantozziho. A na jeho naléhání Bůh pokračoval - stvořil jeho ženu a krásnou dcerku.
Bůh chtěl stvořit člověka, ale bohužel tento pokus skončil stvořením tvora jménem Fantozzi. Ten naléhal, až mu Bůh stvořil i ženu Pinu, které se narodila krásná dcerka Mariangela. Další z příběhů o Fantozzim vám ukáže život tohoto beznadějného smolaře od pravěku až do budoucnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (86)

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Paola Villaggia si snad nelze představit jinak než jako Fantozziho. A on to nejspíš vidí stejně, protože na všechny nabídky, kde se má vyskytnout tahle postava, přitakává a určitě přitom ještě úlisně vyplazuje i ten svůj jazyk, jak má ve zvyku. Superúčetní sice není celistvý film, spíše jen hromada úsměvných či trapných skečů postupujících časem od pravěku až někam do vzdálené budoucnosti, ale když už to ty penízky sype a někomu se to líbí, tak proč ne .. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ďalší Fantozzi. A začíname od Adama. Tomuto dielu sa nedá uprieť originalita. Zasadiť Fantozziho do rôznych historických období, to je konečne nejaká zmena. Potom možno odpustiť aj stále sa opakujúce prvky všetkých filmov. Avšak keďže je tu viac príbehov, tak sa nevieme do príbehu vcítiť. Respektíve nestihneme. Chýba tu seňora Silvaniová, čo je dobré, pretože ju skutočne nenávidím. Niektoré z príbehov sú skutočne vtipné, niektoré sú zase príliš prehnané a trápne. Klasický Fantozzi to nieje, tie diely sú proste najlepšie, ale treba priznať že táto snímka sa im nemôže vyrovnať. Na druhú stranu máme plno omnoho horších filmov s Paolom Villaggiom, ktoré nemajú hlavu ani pätu. Takže tu sa určite staršia generácia, ktorá má rada starší humor z chuti pobaví. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Oni jsou jiní, lepší. Zůstanou zde a ty budeš pracovat s potem na čele i za ně. Navěky věků." Takže prvními lidmi na světě byli Fantozzi a Pina? Já to tušil, že se ta dokonalá povrchová úprava Adama a Evy nedala udělat bez prototypu, ale do zábavnosti Fantozziho mají tito hezouni daleko. Mě tedy nejvíc bavily příchody Ježíše, pravěké vynálezy, Fantozziho maratonský běh a Maryangela jako strašák na poli. Ani jinak tomu nemohu upřít snahu o to zabodovat vtipem, ale zdaleka ne vždy se to podařilo, což je neodpustitelný účetní nedostatek. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Solidni film ze serie o ucetnim, ale presto jsem cekal drobet vic. Pojmout pribeh od stvoreni sveta az do budoucnosti je skvelej napad, jednotlivy udalosti jsou vybrany perfektne a prakticky v kazdy je Fantozzi za nejvetsiho chudaka, ale problem je, ze ne vsechny situace jsou naplno vyuzity. Navic i humor je spis takovej, ze se vezme naka znama scena z dejin a sparoduje, i kdyz i tady jsou klasicky forky, jako vyplazovani jazyku, zvejkani jidla a podobne. Co se tyce Villaggio, prisel mi v pohode, ale nejak silene tlustej. Celkove se jedna o slusnou komedii, akorat ze ne vsechny situace jsou tak vtipny, jak tvurci asi zamejsleli. ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Stvoření Fantozziho. Fantozzi v ráji. Fantozzi v pravěku a tak podobně. Zkrátka "dějiny" světa podle Fantozziho. Tomuhle uhozenému vývaru se už nemůže smát ani pětileté dítě natož dospělý člověk. Paulo Villagio střídá jednu grimasu za druhou a stejně to není nic platné. Vtipnost v nedohlednu, trapnost přímo před divákem. Trik s "obřím" ještěrem v pravěku už byl hůře realizovaný snad jen v pohádce "Princ a Večernice". Dabing Václava Postráneckého se nedostižnému Stanislavu Fišerovi ani nepřiblížil. Fišer na rozdíl od svého kolegy uměl vložit do hlasu vtipnost, i když v originálním znění nebyla, což Postránecký neovládá a dabuje až příliš mechanicky respektive bez zájmu a ani se mu nedivím po shlédnutí tohoto výtvoru. Časy "košilatých" italských komedií protkaných obhroublým humorem jsou (bohudík!) nenávratně pryč. Ta kreténovina se nedala vydržet a myšlenkově by sedla stejnému kreténovi jako byl Fantozzi. Ještě ten pvrní díl jsem bral. Byl relativně vtipný a brilantně nadabovaný. Villagio se však nehodlal po dlouhá léta s postavou rozloučit a nepřipustil si, že už je její potenciál dávno vycucaný až do dna. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš. A zde to platí stonásobně. Nedívatelné cosi! Naprostá ztráta času.Tvůrčí ubohost v největší možné míře. Mé hodnocení: 0% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (7)

  • Skotský doubledecker byl ve skutečnosti běžný jednopodlažní autobus Fiat 306/3, kterému byla pro potřeby filmu na střechu přivařena ještě jedna autobusouvá karoserie. (Stejšn)
  • Luc Merenda ztvárnil ve filmu celkem 9 rolí napříč epochami: Adama, řeckého velitele, římského vojáka (výběrčího daní), Černého rytíře, Robina Hooda, Odsouzence na gilotinu (pravděpodobně Ludvíka XVI.), Balabama, Japonského důstojníka a Fantozziho (Paolo Villaggio) nadřízeného v budoucnosti. (vojtaruzek)
  • Film sa humornými scénkami nápadne podobná na filmy o účtovníkovi Fantozzim, dokonca sa v ňom objavilo niekoľko hlavných postáv z tejto série, Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio), Pina Fantozzi (Liù Bosisio), Mariangela Fantozzi (Plinio Fernando) a Filini (Gigi Reder), ale je braný z odlišného pohľadu ako filmy o účtovníkovi Fantozzim, preto by sa nemal počítať do tejto série. (AxelWers)

Reklama

Reklama