Tři tygři proti třem tygrům

• Itálie

Tre tigri contro tre tigri

Komedie / Povídkový

Itálie, 1977, 115 min

Je to samozřejmě blbost, jako všechno, kde se objevili Pozzetto anebo Villaggio, ale mimořádně mi sednul dabing (Cupák v první, Mrkvička ve druhé, Bruder a Sváťa Beneš ve třetí povídce). V první potěší i rychlá erotika. Ovšem nečekejte víc, než 1) povídku z italských hor, 2) blbost už tehdy parodující reality show a 3) nakonec hláškující hňup v ledadle (zavřu oči, představuju si Bardotovou, ale pořád tu mám ježibabu).(7.9.2014)

Pro milovníky italské komedie to nejlepší možné spojení Pozzetto, Villaggio, Steno, S. Corbucci. De Angelisové dodali svou klasickou chytlavou hudbu a bláznivá komedie se může rozjet. Zpočátku poklidně s knězem v roli Pozzetta (tu nehrál naposledy - PANNA NEBO OREL, OTEC JE KNĚZ...). Klid je přerušen příjezdem amerického kněze a hlavně jeho doprovodu. Pozzetto ve své časté podobě "prosťáčka" opět výtečně. Montesano hraje ve scénce, která má asi nejzajímavější scénář a hlavně mu snímek vykrášluje Dalila di Lazzaro v roli "nadržené" šlechtičny. Že je vše skrytá kamera a chudák Montesano putuje zpět do basy aniž by si užil, je zajímavý konec snímku. Villaggio se svými fóbiemi, které doplňuje Anna Mazzamauro svými nenapodobitelnými grimasami je klasika humoru Paola Villaggia.(19.3.2012)

Film je rozdělen na tři povídky,ale každá je o úplně něčem jiném a pak především nejde o žádnou pecku.Herci jsou všichni prkenní(až na Villaggia a Montensana,ti jsou skvělí) a ani děj nemá každý příběh pořádný(pouze ten druhý).Proto jdeme hodnotit:Příběh z knězem:40%,Oscarův příběh:100% a povídka s Villlaggiem 60%.(28.10.2012)

• Marek1991

Hoci sa na tom príslušníci mojej rodiny celkom bavili, malo to hluché miesta, nebolo to až tak vtipné, dokonca ani poviedka s Paolom Villaggiom ma nebavila, akurát jedna bola vďaka jednej herečke mimoriadne sexy a to je asi najlepšia scéna z filmu, lepšia než scéna s lietadlom. Stará talianská divoká pošahanosť, tak sa u mňa toto dielo zapísalo.(25.5.2012)

Třikrát zábava na italský způsob. Prvni povídka má vtipný hlášky, ale jako celek je ze všech třech nejméně bláznivá a mě přišla i nejméně vtipná -- 2 hvězidčky. Druhá povídka je aboslutní trefa do mé noty. Ze všech tří hlavních hrdinek hraje ve druhé povídce nejšukéznější bréca. Velmi originální závěrečné pointě předcházela jedna vtipnější situace než druhá -- 4 hvězdičky. Třetí povídka je takovej klasickej Fantozzi rozdělenej na půl. Půlka vtipná, půlka trapná --- 3 hvězdičky. Na celkové hodnocení jsem použil matematiku ve které, ostatně jako ve všem doslova zářím. Zde je enšpíglova matematická rovnice pro výsledek konečného počtu hvězdiček : 2 + 4 + 3 = 3 !!(6.8.2007)