V tomto komediálním povídkovém filmu uvidíte tři příběhy. První je o knězi z malé italské vesničky. Nejvěrnější návštěvnicí jeho kostela je babička vidící ve svých snech Roberta Redforda a v lese potkávající Mastroianniho. Jinak se v jeho životě nic zvláštního neděje. Ale když za ním jednoho dne přijede americký kněz, začnou se dít věci… Hrdinou druhého příběhu je Oscar, který náhodou potká krásnou ženu, jíž náhodou hrozně přitahuje a která ho náhodou pozve k sobě domů… Ale jak se ukáže, zas taková náhoda to není. Oscar se totiž nevědomky účastní reality show Skryté zrcadlo. Ve třetí povídce si Paolo Villaggio zahrál člověka trpícího snad všemi fobiemi světa. Nesedne do výtahu, do letadla, do auta a má závratě už půl metru nad zemí. Teď se jeho noční můry stanou skutečností. Je donucen jet výtahem, hned nato i autem (šílenou rychlostí) a vzápětí musí sednout do letadla, pilotovaného pološílenou ženou. (oficiální text distributora)

Marek1991

Hoci sa na tom príslušníci mojej rodiny celkom bavili, malo to hluché miesta, nebolo to až tak vtipné, dokonca ani poviedka s Paolom Villaggiom ma nebavila, akurát jedna bola vďaka jednej herečke mimoriadne sexy a to je asi najlepšia scéna z filmu, lepšia než scéna s lietadlom. Stará talianská divoká pošahanosť, tak sa u mňa toto dielo zapísalo. ()

dopitak

Je to samozřejmě blbost, jako všechno, kde se objevili Pozzetto anebo Villaggio, ale mimořádně mi sednul dabing (Cupák v první, Mrkvička ve druhé, Bruder a Sváťa Beneš ve třetí povídce). V první potěší i rychlá erotika. Ovšem nečekejte víc, než 1) povídku z italských hor, 2) blbost už tehdy parodující reality show a 3) nakonec hláškující hňup v ledadle (zavřu oči, představuju si Bardotovou, ale pořád tu mám ježibabu). ()

Hennes

Pro milovníky italské komedie to nejlepší možné spojení Pozzetto, Villaggio, Steno, S. Corbucci. De Angelisové dodali svou klasickou chytlavou hudbu a bláznivá komedie se může rozjet. Zpočátku poklidně s knězem v roli Pozzetta (tu nehrál naposledy - PANNA NEBO OREL, OTEC JE KNĚZ...). Klid je přerušen příjezdem amerického kněze a hlavně jeho doprovodu. Pozzetto ve své časté podobě "prosťáčka" opět výtečně. Montesano hraje ve scénce, která má asi nejzajímavější scénář a hlavně mu snímek vykrášluje Dalila di Lazzaro v roli "nadržené" šlechtičny. Že je vše skrytá kamera a chudák Montesano putuje zpět do basy aniž by si užil, je zajímavý konec snímku. Villaggio se svými fóbiemi, které doplňuje Anna Mazzamauro svými nenapodobitelnými grimasami je klasika humoru Paola Villaggia. ()

B!shop

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, ja se moc dobre bavil. Co se tyce hercu, tak Pozzetta od Nastrah velkomesta moc nemusim, Montesana neznam a na Villaggio sem se tesil, ale nakonec me vsichni potesili. Nejlepsi je samozejme Villaggio, kterej dela klasicky Fantozziovsky forky a jeho partnerka je taky ze serie o ucetnim. Jeho pribeh je asi nejblaznivejsi a hodne vtipnej, ale zaroven dejove nejslabsi. Pak tu je pribeh s Montesanem, on sam je spravne uchylnej a ma bozi kecy a co se tyce pribehu, tak ma skvelej napad a zajimavy zakonceni. No a pak tu je pribeh s Pozzettem, kterej je jako takovej vesnickej trouba fakt super a pribeh sice je asi nejmene vtipnej, ale spatnej neni. A to vse je pospojovany dirigovanim orchestru a vyplati se pockat do zaverecnejch titulku. Ja se moc dobre bavil, samozrejme znam lepsi italsky komedie, ale na 4* to je urcite. ()

Enšpígl

Třikrát zábava na italský způsob. Prvni povídka má vtipný hlášky, ale jako celek je ze všech třech nejméně bláznivá a mě přišla i nejméně vtipná -- 2 hvězidčky. Druhá povídka je aboslutní trefa do mé noty. Ze všech tří hlavních hrdinek hraje ve druhé povídce nejšukéznější bréca. Velmi originální závěrečné pointě předcházela jedna vtipnější situace než druhá -- 4 hvězdičky. Třetí povídka je takovej klasickej Fantozzi rozdělenej na půl. Půlka vtipná, půlka trapná --- 3 hvězdičky. Na celkové hodnocení jsem použil matematiku ve které, ostatně jako ve všem doslova zářím. Zde je enšpíglova matematická rovnice pro výsledek konečného počtu hvězdiček : 2 + 4 + 3 = 3 !! ()