Po úvodní znělce sledujeme minulost jedné z vězenkyň (Sophia Bursetová)- dříve byla mužem a pracovala jako hasič v NY. Piper Chapmanová je se svými spoluvězenkyněmi, ty se tradičně popichují. Poté jde na toaletu, kde je právě vězenkyně, která bývala mužem. Je přeoperovaná- nikdo by netipl, že byla muž. Navíc se zde ženám stará o vlasy. Je na Piper milá a dává jí nějaké rady, až jí přijdou peníze, má se zastavit, aby jí udělala něco s účesem. Piper po rozhovoru usedá na WC, objevuje se ale podivínská černoška, která na ní má zjevně zálusk a špehuje jí. Dozorce, přezdívaný pornáč, Bursetovou provokuje, nabízí jí jakýsi sendvič/hamburger za orální sex. Ona pohotově reaguje a ztrapní ho před mladším kolegou. On se pak před ním snaží naparovat, ale spíše se ztrapňuje ještě více. Bursetová dostává příděl léků, dostává ale jen polovinu hormonů, a tak si stěžuje, zatím marně. Piper si jde zaběhat, její obdivovatelka ji pronásleduje a říká jí svou prapodivnou milostnou báseň. Její reakce je pohotová- říká, že její snoubenec také píše. Bohužel v zařízení šetří a dráha na běhání se zavírá- nemá ji kdo hlídat. Piper si musí najít nové místo k odreagování. Bursetová je u ředitele, chce k doktorovi, aby jí přidělil správnou dávku léků- hormonů. On je sice na její straně, ale nadřízená nikoliv. Ani k doktorovi ji nechce poslat, ona sní hlavu plastové postavičky z jeho výstavky- teď je akutní případ. Novou vězenkyni přiřadili ke starší, která jí hned vysvětluje, jak to v jejich „pokoji“ bude fungovat. Ona se nenechá zastrašit a startuje na ní, poté se vychloubá ostatním. Prý je tu ale za vraždu, má si dávat pozor. Kolují tu o ní různé fámy, za 10 let prý neměla jedinou návštěvu a nikdy jí nikdo neviděl jít na velkou. U oběda si k Piper sedá Alex, chce si promluvit, ale to ona odmítá. Přisedá si i Pipeřina černošská obdivovatelka, tentokrát se její přítomnost hodí- předvede scénu a Alex od stolu vyhodí. Bursetová už je u doktorky, plastová hlavička má vyjít do několika dnů přirozeně. Probírají její léky, ale má špatné výsledky krevních testů, a tak příděl hormonů zůstane snížený- možná na několik měsíců! S tím se nemůže srovnat- zažila mnohé a zaplatila nemalé peníze, aby se dopracovala do své současné podoby. Sledujeme vzpomínku, jak změnu prožívali v rámci rodiny- s manželkou. Piper volá Larrymu, aby přišel na návštěvu dříve, než byli domluveni, on ale musí pomoct Pipeřinu bratrovi se střechou. Poté jí alespoň líčí, co si nakoupil k jídlu, pro ní je to rozptýlení. Spekulují o sexu po telefonu, rozhovor je ale odposlouchávaný a vedle Piper jiná žena pláče. Za Piper přichází matka a nejlepší kamarádka- zároveň obchodní partnerka. Matka opovrhuje vším, co tu vidí, Pipeřiny problémy jí zrovna příliš nezajímají. Kamarádce tedy říká o své obdivovatelce, které přezdívají švihloňka. Jí to připadá zábavné, a protože je v pokročilém stádiu těhotenství, vypráví jí různé zážitky. Bohužel zanedbává jejich projekt, s Piper svá rozhodnutí nekonzultuje. Bursetová přichází za Red, potřebuje sehnat prášky s estrogenem. Ona tvrdí, že jí nemůže pomoct, nabízí jedině nějaké jídlo, které by mohlo podle babských rad pomoci, ale to pro Bursetovou řešení není. Opět je tu vzpomínka- jak Bursetová již jako žena kupovala synovi boty. Přišel kolega z práce, který se s ní/m odmítl normálně bavit. Pro něj, ale zjevně i pro syna to bylo těžké. Poté je tu vzpomínka Piper, jak se seznámila s Alex. Bylo to v baru, kam se Piper přišla ucházet o práci. Larry je u Pipeřina bratra, baví se o životě o samotě, o Piper, matce, atd. Bratr není z jejího pobytu ve vězení zrovna nadšený- matka mu teď věnuje více pozornosti, než by si přál. V nápravném zařízení si Piper konečně může nakoupit, má pro ostatní, co jim dlužila, i něco navíc, pro sebe konečně žabky do sprchy. Opět za ní přichází švihloňka, té vysvětluje, že mezi nimi k ničemu nedojde. Se slovy: „rozumím“ odchází. (TV Prima)

Necrotongue

Silně pochybuji, že by se mohla postava Sophie Burset stát mou oblíbenou, ale i když byla třetí epizoda věnována právě jí, bavila mě zatím nejvíc. Děj měl tentokrát slušné tempo, pobavil mě přechod věznice na úsporný režim i zařazení krajně "sympatické" hlavní hrdinky do nekonfliktního kolektivu. ()

Loki_Six

"I'm missing half my zucchini. These girls don't realize I'm here to provide food not dildos. I'm all out of cucumbers, carrots, beets. God knows what they're doing with those. I can't hold on to anything cock-shaped." ()

Griffith

Byl jsem zvědavý na díl od Jodie Foster, ale jestli jsem čekal nějakou výraznou změnu v režijním rukopisu, tak jsem byl blázen, protože tento díl si drží stejný styl i úroveň jako předchozí dva. Což znamená, že je to super natočeno a odvyprávěno, ale stále mě to obsahově nebere. A už ani nečekám, že se to může změnit. Vychází najevo, že v každé epizodě bude podrobněji představena minulost jedné ze spoluvězeňkyň. Nemůžu říct, že bych byl zvědavý na pohnuté osudy macaté, afektované transky, které jsme viděli tady. ()