Piper v nápravném zařízení vytírá moč „švihloňky“, která se jí přišla v noci zřejmě pomstít za to, že jí Piper odmítla. Nová spoluvězenkyně/spoluchovanka Claudette, což je starší dáma, trvá na svém- chce pořádek a klid. Sledujeme její minulost, vypadá to, že zaměstnávala na černo mladé dívky- možná uprchlice. Později se ale ukáže pravda- zákazník jednu z jejích zaměstnankyň napadl a ona se rozhodla ji pomstít a to zcela nekompromisně- muže zabila. Za Claudette přichází jedna z chovanek (Tricia), chtěla by, aby upekla buchtu pro její přítelkyni Merci, kterou propustí. Ona to odmítá. Piper je přidělena práce, dozorce Luschek jí vysvětluje, jak to zde na dílně funguje. Piper má opravit rozbitou lampičku. Za žeton dostane nářadí, jinak má k ruce manuál. Merci se baví s Red, chovankám rozdává své věci, ale s jednou se nepohodne- s velkou Boo. Ta jí varuje, ať si hlídá záda, Red z toho má obavy, protože Boo se umí pomstít. Na dílnách Nicky s Piper odchází na oběd, povídají si, jak Piper snáší první dny. Poté musí zase zpět. Claudette říká ředitel, že má naději na dřívější propuštění- na základě reformy imigračního zákona. Ona zjevně odejít nechce, informace jí spíše děsí. Na dílnách končí směna, Pipeřina lampička sice stále nesvítí, ale zítra může pokračovat. Rozeznívá se poplach, všichni musí k zemi, je to ale jen falešný poplach. Před odchodem dozorce zjišťuje, že mezi nářadím chybí šroubovák, znovu spouští poplach a musí zjistit, kdo ho má. To se ale nepodaří, je to příležitost pro bachaře pornáče chovanky osahat. Ta, která měla na starost nářadí, navíc končí v „díře“ – na samotce. Nicky a Piper venku řeší, kdo asi šroubovák má, Piper zajímá, jak samotka vypadá. Když si na sebe vezme mikinu, ve které šla na oběd, ale už se vrátila bez ní, nahmatá v kapse onen šroubovák! Vrací se do své „cely“, kde šroubovák vytáhne, starší spoluchovanka jej pohotově ukryje, protože se blíží šťára! Bachař pornáč jim jen vše rozhází, šroubovák naštěstí nenajde. Piper pak řeší, co se šroubovákem dál, jediné řešení je vrátit ho na místo a nikomu nic neříkat- stejně by jí nikdo nevěřil. Tricia- chovanka, která chodí s Merci, jí dělá výzdobu na oslavu propuštění, k dispozici má ale jen toaletní papír. Do jejího zdobení jí mluví velká Boo, která jí odrazuje. Tvrdí, že jí na svobodě Merci hned odkopne. Piper plánuje, jak vrátí zpět šroubovák, zatím ho nešikovně ukrývá, kde jen může. Přichází za ní Boo a další chovanky, protože se doslechly, že Piper bude psát Tricii odvolání. To je pravda, ony by také rády využily jejích dovedností. Čtveřici vyžene až spoluchovanka Claudette, která tu má naštěstí respekt, nechají své případy Piper k prostudování. Nicky se v knihovně baví s Alex, zajímá se o to, co bylo mezi ní a Piper. Alex to příliš nerozebírá, obě jsou ve vězení za drogy. Nicky si dělá srandu, že naplánují útěk, Alex ale říká, že neví, kam by vlastně šla. Piper studuje případy chovanek, další ráno je tu opět prohledání jejich kójí. Jak stojí venku, říká Claudette, že jí lhala, že je vše vyřešené, a že šroubovák je pod matrací. Dozorce ho tam ale nenajde- je pryč! Claudette vyčítá Piper lež, ta už má neustálého nátlaku dost. Šroubovák zmizel, teď Claudette problémy nezpůsobí. Jak se ukazuje, je u tlusté Boo, která se účastní oslavy Merciina propuštění. Naštěstí nezaútočí, Red se s ní dá do řeči. Piper se baví s Nicky, bojí se, že proti sobě poštvala Claudette. Obává se, aby na ní nezaútočila, Nicky jí ale uklidňuje. Dozorce z dílen, při jehož službě šroubovák zmizel, se rozhodl očistit- vnese na dílny šroubovák nový. Piper se tak nestačí divit, je mile překvapena. Nyní je jen zneklidňující, že někde v nápravném zařízení je něco tak nebezpečného. Jak se však ukazuje, velká Boo s ním měla jiné plány- po menších úpravách se s ním uspokojí. Claudette přichází po mnoha letech dopis, je to Baptiste, kterého zná od malička, a jehož oženění jí zlomilo srdce. (TV Prima)

Griffith

Konečně díl, u kterého jsem se doopravdy bavil. Několikrát jsem se zasmál (vždycky je to hlavně díky tomu úchylnému bachařovi), ubylo sentimentálních keců (nebyl tu manžel), naopak jsem u tohoto seriálu poprvé zažil napětí. Dobrá pointa se šroubovákem. ()

Necrotongue

Znovu jsem se dobře bavil, přiznávám, že jsem si čtvrtou epizodu užil ještě víc než předchozí díl. Poprvé mě doopravdy zaujaly i flashbacky, slečna Claudette je rozhodně zajímavou postavou, hlavně ale přibylo humoru, což seriál určitě nutně potřeboval. 4*+ ()