Ve společenské místnosti několik chovanek řeší, jaké budou chtít po vedení změny, ruší tím TV sledující sestru Jane, jejíž minulost a život v klášteře sledujeme následně. Caputo je u Figuerové, která hovoří o manželově koncertu (kandiduje na senátora), také o opravě sprch v sektoru B, na kterou prý sehnala výhodnou firmu. Piper pracuje na dalším zpravodaji, Dayanara jí ukazuje nový komiks. Sosoová přináší požadavky na vedení, ale Piper jí říká, že pro to není ve zpravodaji místo. Zkusí se zeptat Healyho. Bennett si chce s Dayanarou promluvit, ta ho ale odmítá. Vee se dává do řeči s Poussey, kterou nechala zbít, když se nechtěla podrobit jejímu obchodu s cigaretami a drogami. Poussey nadále vzdoruje, i když je to velký risk. Piper už je u Healyho, toho zajímá, jestli začlenila jeho inzerát- nabízí chovankám své psychologické sezení. Ona to potvrzuje, jen ho doporučuje přeformulovat. I ona má přání- chtěla by to seznamu telefonních kontaktů přidat Alex. Red jde za chovankou Freedou, myslí si, že práskla její kšefty Vee. Nicky jí zastavuje a na WC říká, že to mohl být někdo úplně jiný anebo si vše Vee domyslela. Vše slyší Cindy, která prozradí, že to byla Boo. Trh je ale otevřený, tak se podle ní Red nemá co divit. Caputo s dozorci prochází zásilku vybavení, jedná se o zbraně a štíty pro případ nepokojů. Práci naruší vydání nového zpravodaje, kde Caputa překvapí „požadavky hladovkářek“. Hned si jde s nimi požadavky ujasnit a shodou náhod jim vyhoví- mohou to brát jako vítězství, ale není, jak připomíná. Sestra Jane má ale připomínku- zajímá ji, jak se zde zlepší péče o staré chovanky. Naposledy chovanku, která potřebovala zvláštní péči, raději pustili. Skončila na ulici, prakticky nesvéprávná. Na to Caputo nemá odpověď. Tiffany u jídla vybízí ostatní k přihlášení se na Healyho sezení, mají protentokrát poslední šanci. Suzanne se nabízí, věří, že tak získá nějaké informace pro Vee. Venku se snaží Larry s Polly říct Peteovi, že se během jeho nepřítomnosti jaksi sblížili, a že se ho Polly rozhodla opustit. On to dvojici vyčítá, ale zmizel, když se jim narodilo dítě… Rozhovor ukončí tím, že dá Larrymu pěstí. Dayanara jde za matkou, vyčítá si, jak vše dopadlo. Mendezovi zničila život a osud jejího dítěte je nejistý. Matka jí utěšuje, budou se mít dobře- Mendez bude platit alimenty a navíc může zažalovat stát. Nemohlo to dopadnout lépe… Piper volá Alex, chce od ní vysvětlení, co se to stalo u soudu. Ona dostala dobrou nabídku, usvědčila šéfa kartelu, který šel za mříže, a ona šla za to ihned na svobodu. V současnosti ale muže již propustili a ona se ukrývá kdesi v Queensu. Hovor je brzy ukončen, domluví se, že Piper přidá Alex na seznam návštěv. Alex se po skončení hovoru dozvídá, že jí tu hledali jacísi „Arabové“, měla by raději zmizet. Larry a Polly si začínají užívat, že spolu oficiálně chodí, vychovatel Healy zatím v nápravném zařízení zahajuje první sezení, kde je překvapivě hned 7 chovanek. Když mluví Poussey, přichází také Suzanne- zrovna ve chvíli, kdy má Poussey šanci říct, že jí nechala Vee zbít ve sprše- právě prostřednictvím Suzanne. Dva dozorci přichází za hladovkářkami s pizzou, dvě snadno podlehnou, a tak je skoro polovina „hnutí“ pryč. Zůstanou ale silně motivované Sosová, jogínka Jonesová a sestra Jane. Dozorci na dvoře trénují zásah s novým vybavením, Jonesová vítá Janae zpět ze samotky. Ta se s ní ale nechce bavit. Red si počká na Boo, která o jejím obchodě řekla Vee. S ostatními chovankami jí vyhazuje z rodiny a na rozloučenou nechává pytlík bonbonů. Boo hraje tvrďačku, ale zřejmě lituje své chyby. Piper hraje s Nicky stolní fotbal a baví se o Alex, Piper má o ní obavy. Do společenské místnosti vstupuje Figuerová, která zabavuje všechny výtvarné pomůcky a také ruší zpravodaj. Na názor chovanek není zvědavá. Caputo to považuje za přehnané, ale nezbývá mu, než to přijmout- stejně jako chovankám. (TV Prima)

Necrotongue

Měl jsem pocit, jakoby se toho v epizodě dělo velmi mnoho, ale dohromady se vlastně nestalo nic opravdu důležitého. Rozdíl mezi scénami z věznice a těmi z běžného života je pro mě fakt obrovský. Tím chci říct, že mě dění venku vůbec nezajímá, zvlášť když zahrnuje ufňukaného Larryho. Chtělo by to vhodně načasovanou autonehodu, vsadím se, že by se mnou Pete souhlasil. ()