Orange Is the New Black - Série 4 (série)

Drama / Komedie

USA, 2016, 13 h 9 min (Minutáž: 55–78 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Natasha Lyonne, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Jackie Cruz, Michael Harney, Taryn Manning, Dascha Polanco, Nick Sandow, Yael Stone, Samira Wiley, Kate Mulgrew, Laura Prepon, Blair Brown, Annie Golden, Brad William Henke, Vicky Jeudy, Richard Masur, Matt Peters, Jolene Purdy, Elizabeth Rodriguez, Abigail Savage, Constance Shulman, Lin Tucci, Lori Petty, Shannon Esper, Olivia Luccardi, Beth Dover, Tanya Wright, John Magaro, Tyler Alvarez, Laverne Cox, Mike Birbiglia, Chris Sarandon, Christopher Clawson, Judith Roberts, Ruby Rose, Demosthenes Chrysan, Michael Chernus, Beth Katehis, Miguel Izaguirre, Alysia Reiner, Lea DeLaria, Selenis Leyva, Adrienne C. Moore, Catherine Curtin, Kimiko Glenn, Diane Guerrero, Emma Myles, Jessica Pimentel, Dale Soules, Laura Gómez, Beth Fowler, Amanda Stephen, Brendan Burke, Mike Houston, Michael Torpey, Esau Pritchett, Anna Suzuki, Daniella De Jesús, Emily Althaus, Sean Ringgold, Elizabeth Alderfer, Max Talisman, Eden Malyn, Lori Tan Chinn, Asia Kate Dillon, Christina Brucato, Gabrielle Ruiz, Stephanie J. Block, Andy Schneeflock, Mugga, Julie Lake, Rosal Colon, James McMenamin, Emily Tarver, Nick Dillenburg, Miriam Morales, Alan Aisenberg, Kelly Karbacz, Francesca Curran, Evan Hall, Arianda Fernandez, Jamila Velazquez, Faith Logan, Kristen Sieh, Jes Davis, Sarah Rich, Robbie Tann, Rezeta Veliu, Mary Louise Wilson, Joel Marsh Garland, Ian Paola

Komentáře uživatelů k sérii (12)

tahle serie prekonava snad uplne vsechno, co kdy televize (teda jako medium) vytvorila. zaverecne tri dily jsou neskutecne intenzivni. lidske, hluboke a brutalni(13.7.2016)

Tahle série byla psycho, totální psycho. Miluju to!(1.7.2016)

Musím povedať, že vďaka posledným trom dielom pridávam ešte jednu hviezdu, lebo tam skutočne nemôžem povedať nič iné, len absolútne fantastické zakončenie. A človeka to súčasne aj nakopne na to, aby sa tešil na ďalšiu sériu. Nebudem dávať spoilery, ale jednoznačne viem povedať, že sú tu najlepšie momenty celého seriálu. Čo sa zvyšku týka, tak poviem najprv svoje negatíva. Nemám rád drsnú Piper, ktorá sa hrá na nejakého bossa väznice. Absolútne nemôžem stráviť postavu Judy King. A musím povedať, že aj tématicky mám pocit, že sa veľmi často motáme v tých istých témach a je to najmä o Marii, ktorá sa chce stať bossom väznice, najmä po tom, čo jej Piper zavarí poriadny problém, vyrovnávanie sa s faktom, že ženy nemajú ako zarábať peniaze a je tam moc väzenkýň. Čo ale funguje na tejto sérii je pribeh Lolly, a musím priznať, že aj Alex ukáže veľkú časť svojho vnútra a spoznáme viac jej príbeh. A sme radi, že na začiatku série neskončí mŕtva. Bolo by jej škoda. Nicky sa vráti a je to super. Terorizmus zo strany bacharov je silný a veľmi sa mi páči story medzi Tiffany a Boo. Sú tu asi najlepšími postavami série. Plus musím povedať, že vzťah Poussey a Soso je veľmi dobre spracovaný a uveriteľný. Možno by som nechcel ísť až tak rasistickou cestou a dal by som tam menej ukážky života celebrity v base, ale celkovo ma táto séria asi brala viac, než posledná. A rozhodne ma navnadila na pokračovanie. Hodnotenie: B-(7.11.2016)

Jednoznačně nejlepší série OITNB. Začátek série vypouští nějakou vážnost věznice, postavy hláškují scénu za scénou a celkově panuje uvolněná atmosféra, která se však v polovině krásně zlomí v hutné drama s hořkým koncem. Nejlepší postavy Joe Caputo, Doggett, Lolly, celej kolektiv Black gangu!(27.3.2018)

Po tom zoufalství, které mi tvůrci předvedli v předchozí sezóně, jsem s takovým kvalitativním skokem vůbec nepočítal, ale stalo se. Asi bych měl brát třetí řadu jako tvůrčí výpadek, protože čtvrtá mě velice bavila, přinesla pořádnou dávku humoru, nezapomnělo se tentokrát ani na kvalitní drama s propracovanou atmosférou, takže mi nehrozila žádná nuda u epizod plných trapné vaty. Fakt jsem se dobře bavil.(30.4.2019)

Podle mě bohužel slabší než předchozí série ale zakončení opět super, jsem zvědavá a odpočítávám dny do další série. Alex s Piper opět v pohodě :)(21.2.2017)

Čtvrtá série navazuje tam, kde skončila třetí, čili průměrem, chvilkama nudou a řešením banálních záležitostí. Nicméně postupně začíná napětí gradovat a musím souhlasit s mnoha zdejšími uživateli, že poslední 3 díly pozvedly tuto řadu o stupínek výš. Málem ukápla i slzička, osudy některých známých postav, ať nespoiluju, jsou dost kruté. Úplný konec hodně navnadí na další sérii. (Netflix, orig.)(3.3.2019)

Tak jak mi první půlka přišla fakt nudná a nezajímavá, tak se to pak rozjelo a závěr byl skvělý, epický. A pro mne i hodně smutný, ano, i slzička ukápla. Je zde hodně nových postav a většina z nich je vskutku nesnesitelná, ale naštěstí se děj často točí i kolem staré party a rozhodně to nenudí a pořád je čím se zabývat a co rozvíjet. Jak jsem už někde četla, je fascinující, jak se postupně rozvíjí celá dějová linka s neschopnými a neproškolenými dozorci a pomalu, krok za krokem směřujeme až k epickému finále. Hvězda dolů za nudný rozjezd.(9.11.2017)

Takhle intenzivně jsem snad seriál prožíval naposledy u Breaking Bad. Po pomalejší třetí sérii se tvůrci vytasili s opravdovým esem. Takhle se to dělá, postavy jsou unikátní, působí reálně, vyvíjí se a divákovi na nich záleží. Několik momentů bylo tak intenzívních, že jsem chtěl hned vyskočit a jít to s někým prodiskutovat, bohužel jsem však ještě nikoho nedokázal přesvědčit, aby se na tuhle perlu začal taky dívat. Úplný závěr je skutečně zdrcující a nechává zajímavý prostor pro pokračování v další sérii, snad to nepůjde do sraček. 10/10(24.5.2019)

WOW. Hlavně poslední díly byly strhující a hltal jsem je jeden za druhým. Ten konec...(4.7.2016)

Určitě od druhé serie včetně to nejlepší. Druhá polovina jede výborně. Tvůrcům se hlavně povedlo vychytat, jak cesta do pekel (rasové gangy, úpadek dozorců a celé kultury vězení) je dlážděna malými změnami až se vše totálně zhroutí. Mám ale silné výhrady k poslednímu "limonádovému" dílu - to byl už zase Hollywood. Kdyby skončila serie dvanáctým dílem, tak dávám 5.(9.7.2017)

Začíná se zase přitvrzovat. Je vidět, že soukromý sektor do seriálu vnesl trochu chaosu a akce. ;)(4.11.2019)