Reklama

Reklama

Orange Is the New Black - Série 4

(série)
Drama / Komedie / Krimi
USA, 2016, 13 h 9 min (Minutáž: 55–78 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Hrají:

Taylor Schilling, Natasha Lyonne, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Jackie Cruz, Michael Harney, Taryn Manning, Dascha Polanco, Nick Sandow (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Nové tváře a stará zášť jsou nebezpečnou kombinací, obzvlášť když se z Litchfieldu stává výdělečný byznys. (Netflix)

Recenze (22)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po tom zoufalství, které mi tvůrci předvedli v předchozí sezóně, jsem s takovým kvalitativním skokem vůbec nepočítal, ale stalo se. Asi bych měl brát třetí řadu jako tvůrčí výpadek, protože čtvrtá mě velice bavila, přinesla pořádnou dávku humoru, nezapomnělo se tentokrát ani na kvalitní drama s propracovanou atmosférou, takže mi nehrozila žádná nuda u epizod plných trapné vaty. Fakt jsem se dobře bavil. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá série, která na konci pořádně vygradovala. I když musím říct, že závěrečný díl se trochu vlekl a byl utahanější, než jak jsem zvyklá. Judy King byla velkým přínosem pro tenhle seriál, nová postava, která bavila, ale zároveň jsem proti ní pořád něco měla. Vadily mi ty její výhody. Konec byl emotivní, nečekala jsem, že zrovna tahle postava odejde, byla to jedna z těch rozumnějších postav. ()

Reklama

Sdoom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá série navazuje tam, kde skončila třetí, čili průměrem, chvilkama nudou a řešením banálních záležitostí. Nicméně postupně začíná napětí gradovat a musím souhlasit s mnoha zdejšími uživateli, že poslední 3 díly pozvedly tuto řadu o stupínek výš. Málem ukápla i slzička, osudy některých známých postav, ať nespoiluju, jsou dost kruté. Úplný konec hodně navnadí na další sérii. (Netflix, orig.) ()

silentname 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím povedať, že vďaka posledným trom dielom pridávam ešte jednu hviezdu, lebo tam skutočne nemôžem povedať nič iné, len absolútne fantastické zakončenie. A človeka to súčasne aj nakopne na to, aby sa tešil na ďalšiu sériu. Nebudem dávať spoilery, ale jednoznačne viem povedať, že sú tu najlepšie momenty celého seriálu. Čo sa zvyšku týka, tak poviem najprv svoje negatíva. Nemám rád drsnú Piper, ktorá sa hrá na nejakého bossa väznice. Absolútne nemôžem stráviť postavu Judy King. A musím povedať, že aj tématicky mám pocit, že sa veľmi často motáme v tých istých témach a je to najmä o Marii, ktorá sa chce stať bossom väznice, najmä po tom, čo jej Piper zavarí poriadny problém, vyrovnávanie sa s faktom, že ženy nemajú ako zarábať peniaze a je tam moc väzenkýň. Čo ale funguje na tejto sérii je pribeh Lolly, a musím priznať, že aj Alex ukáže veľkú časť svojho vnútra a spoznáme viac jej príbeh. A sme radi, že na začiatku série neskončí mŕtva. Bolo by jej škoda. Nicky sa vráti a je to super. Terorizmus zo strany bacharov je silný a veľmi sa mi páči story medzi Tiffany a Boo. Sú tu asi najlepšími postavami série. Plus musím povedať, že vzťah Poussey a Soso je veľmi dobre spracovaný a uveriteľný. Možno by som nechcel ísť až tak rasistickou cestou a dal by som tam menej ukážky života celebrity v base, ale celkovo ma táto séria asi brala viac, než posledná. A rozhodne ma navnadila na pokračovanie. Hodnotenie: B- ()

UhLee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4. série - (8/10). Čtvrtá série se kvalitou vrátila na výslunní a já jsem za to hrozně rád. Předvedli vykonstruované drama, které vyvrcholilo posledními díly. Poslední díly patřily k tomu nejlepšímu, co nám zatím seriál nabídl. Já jsem zůstal s ústy dokořán, protože jsem netušil, že tvůrci budou mít na něco takového koule. Ta radost z tak úžasného vývoje je hořkosladká, protože to odnesly moje oblíbené postavy. Dalšími plusy čtvrté série byla dějová linka od Lolly, která byla srdceryvně zakončena. Caputo si zachoval svoje kvality z předchozích sérií a i tady bavil. Mínus vidím v Piper, která měla celou sérii nos nahoru. Díky čtvrté sérii si mě seriál opět získal a já se už nemůžu dočkat páté série. Nejlepší epizoda: Zvířata (S04E12) ()

Galerie (108)

Reklama

Reklama