Orange Is the New Black - Série 7 (série)

Drama / Komedie

USA, 2019, 13 h 42 min (Minutáž: 55–89 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

David M. Dunlap

Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Natasha Lyonne, Laura Prepon, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Nick Sandow, Selenis Leyva, Taryn Manning, Yael Stone, Jackie Cruz, Dascha Polanco, Elizabeth Rodriguez, Adrienne C. Moore, Laura Gómez, Matt Peters, Jessica Pimentel, Dale Soules, Mandela Bellamy, Michael Chernus, Daniella De Jesús, Nick Dillenburg, Beth Dover, Hunter Emery, Nicole Kang, Ruibo Qian, Esteban Benito, Kana Hatakeyama, Bill Hoag, Miguel Izaguirre, Kelly Karbacz, Alice Kremelberg, Laverne Cox, Lea DeLaria, Michael Harney, Diane Guerrero, Jackie Cruz (a.z.), Tracee Chimo Pallero, Maria Dizzia, Amanda Fuller, Susan Heyward, Kathryn Kates, Vicci Martinez, Sipiwe Moyo, Josh Segarra, Emily Tarver, Nicholas Webber, Jason Biggs, Rebecca Knox, Adam Lindo, Christina Toth, Greg Vrotsos, Alysia Reiner, Mary Boyer, Shawna Hamic, Mike Houston, Rosanny Zayas, Branden Wellington, Dana Berger, Marcia DeBonis, Shannon Esper, Mary Louise Wilson, Catherine Curtin, John Magaro, Olga Merediz, Finnerty Steeves, Carla Carvalho, Claudette Lali, Joel Marsh Garland, Berto Colon, Nicolette Pierini, Antonio Ortiz, Adriana Camposano, Karina Arroyave, MaYaa Boateng, Melinna Bobadilla, Marie-Lou Nahhas, Brianna Gonzalez-Bonacci, Isabella Ferreira, Christine Cartell, Donshea Hopkins, Lauren Lapkus, Adam Rothenberg, Lori Petty, Will Meyers, Alicia Witt, Gregory Korostishevsky, Natalie Carter, Kristen Sieh, Samantha Tuffarelli, Deborah Rush, Hend Ayoub, Farah Bala, Laith Nakli, Gloria Sandoval, Samira Wiley, Wakeema Hollis, Pablo Schreiber, Tyler Alvarez, Blair Brown, Lori Tan Chinn, Kimiko Glenn, Annie Golden, Vicky Jeudy, Julie Lake, Emma Myles, Judith Roberts, Abigail Savage, Amanda Stephen, Constance Shulman, Lin Tucci, Meeya Davis, Ian Paola, Taylor Selé, Reema Sampat

Liza Cardinale

Upřímně přiznávám, že jsem čekal katastrofu. K mému obrovskému překvapení jsem se ale po většinu času dobře bavil, i když to občas zaskřípalo. Je škoda, že se tvůrci opět nedokázali vyhnout přehnané hře na city, na druhou stranu je ale pravda, že i v sedmé řadě dokázali přijít s velmi slušným dramatem a nezapomněli ani na humor.(16.11.2019)

Sedmá řada už je hodně slabá. Do posledních tří dílů, do kterých nacpali veškeré postav, nulový děj. Pidliočka mne začíná pomalu ale jistě taky s*át už asi poslední dvě řady a veškeré zajímavé postavy jsou téměř bez scénáře. Už bylo opravdu na místě to ukončit, ač poslední díl byl, jako vždy bývá, emotivní s ohledem na poslední řadu.(28.9.2019)

// "What is it you really want?" "Ice cream. And justice." Další éra je u konce. Díky za ty životní poselství a doufám, že si k holkám v oranžové brzy najde cestu mnohem víc lidí.(10.8.2019)

Posledná séria "Orange Is The New Black". Máme to za sebou. 7 sérii po 13 dielov z ženskej väznice. A musím povedať, že to bola poriadna jazda. Sledovať som to začal, keď boli vonku prvé 4 série a odvtedy som bol vždy zvedavý na to, ako to bude pokračovať. A mám pocit, že záverečná séria nie je len skvelé zakončenie série, ale ide podľa mňa o najsilnejšiu sériu, ktorú sme tu počas tých siedmich rokov mali. Je mi síce ľúto osudov niektorých postáv, no jednoznačne musím povedať, že v tejto sérii asi najlepšie fungovala dráma zo všetkých. A nie všetko skončí happyendom. Ale niektoré veci zase naopak áno. A som tom rád, lebo mi to príde aj zaslúžené. Ale nie všetci jednoducho môžu skončiť šťastní. Tak to v reálnom živote nefunguje. Som rád, že postavy sú stále rovnako skvelé. Mám rád Suzanne. Mám rád Gloriu, takisto aj Alex, Tiffany, Taystee, Joa Capputa a všetkých ďalších. Postavy sú tu skvelé a je skutočne super vidieť kam sa budú v tejto sérii posúvať a čo všetko sa udeje. Dokonca aj Luscheck konečne asi bude mať svoj moment. Možno aj najväčší Mr. "I Don´t Care" nájde v sebe moment, kedy konečne urobí niečo správne. Lorna stále žije na planéte Lorna a bude tu mať pár silných momentiek. Okrem toho si myslím, že dobré momentky si vychytili aj Red a Nicky. Kde séria podľa mňa nie je úplne super sú v dvoch miestach. V prvom rade poviem, že aj keď rozumiem tejto novej Dayi, tak akosi mám ťažké srdce ju prijať, lebo mi príde ako tyran veľmi otravná. A okrem toho mám pocit, že si tu miestami vôbec nevedia ustrážiť roky. Je super, že postavy nestarnú, no ocitajú sa v dobe, ktorá je skôr niekedy v období 2017 - 2018. A to je trošku problém, lebo to viac reflektuje súčasnosť, než čas, kedy by to malo byť, čo by mal byť niekedy rok 2014 alebo 2015. Proste ten čas plynie zle. Lebo niektoré veci vtedy ešte neboli. A séria si to neuvedomila. Ale ak sú to moje najväčšie problémy, tak sa nemám moc čo sťažovať. Ak ste videli všetky série, pozrite si pokojne aj poslednú. Myslím si, že nebudete sklamaní. A tým sa jedna veľká seriálová kapitola uzatvára. Zbohom dámy. Hodnotenie: A(3.8.2019)

není to úplně na maximální hodnocení jako první řady,ale po nepovedené šesté řadě je ta poslední nebe a dudy.Hodně tu dělá i velká dávka nostalgie,kdy divák ví,že jde o loučení a žádná další řada už nebude.Osobně sem rád,že se tvůrcům podařilo solidně uzavřít skoro všechny linie,i když ne vždy to bylo tak jak bych si přál...80% + 10% za to,že mi bude tenhle seriál chybět,což bych po šesté řadě neřekl.(22.9.2019)

• - Spoiler: Hlavní dějovou linkou pro Maritzu Ramos (Diane Guerrero) je v této sérii deportování zpět do Kolumbie, kde se jako malá narodila. Tento příběh je blízký samotné její představitelce, která se v roce 2018 otevřela o deportaci jejích rodičů pod vládou Donalda Trumpa. (hansel97)

• - V úplně poslední scéně celého seriálu, kdy přijede Piper (Taylor Schilling) navštívit Alex (Laura Prepon) do vězení v Ohiu, vidíme jako první dvojici v místnosti pro návštěvy skutečnou Piper i s jejím manželem Larrym. (oli009)