Taystee má schůzku s právničkou. Blíží se zkoušky středoškolského programu a Suzanne povzbuzuje Pennsatucky. Gloria řeší dilema. Alex si to chce vyříkat s Piper. (Netflix)

leo430

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Musíš jen a pouze souhlasit s většinou. Tohle byla výborná předehra před velkolepým finále. Osudy některých postav se už nadobro uzavřely a většina z nich měla konec fakt moc hezký. Nejlepší ze všech jej paradoxně měla Doggetová, která prošla úžasným vývojem charakteru a tohle byla už jenom taková smutná tečka, ale s bradou vzhůru. U Orange se vážně nebojím, že by ten konec podělali jako u většiny seriálů, protože tohle tvůrci umí. ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Sakra práce to je zas jednou emocí v jednom díle. Ta celá věc s Taystee byla jedna z nejsilnějších částí, nevěřila bych tomu, že mě to takhle dostane, hlavně když už pro mě tenhle seriál začínal bejt jenom věcí k dotažení do konce a pak přišlo tohle. Musím taky zmínit Dogettovou, která měla úžasnej vývoj charakteru a z postavy, která mě na začátku strašně srala, se stala jedna z nejlepších postav. Autorka krásně zakončila i příběh Nicky a Red stejně jako Lorny. No a samozřejmě dvojka Fig a Caputo tomu dodávaj tu správnou třešničku na dortu. Hodnocení: 9/10 ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Musím přiznat, že na mě v poslední fázi seriál fakt funguje, tvůrcům se znovu podařilo skvěle namixovat drama s humorem, jen mě v závěru nemile překvapil návrat k Poussey Washington. Myslel jsem si, že se už tuhle kapitolu podařilo uzavřít. Drama každopádně gradovalo s Tiffany Doggett, o humor se mi kupodivu nepostaral Caputo, tentokrát to na sebe vzala jeho cynická partnerka. ()

• Tato epizoda byla věnovaná zesnulé maskérce Karen Reuter, která v lednu roku 2019 prohrála boj s rakovinou. (leo430)