Orange Is the New Black (TV seriál)

Orange Is the New Black

Drama / Komedie

USA, 2013–2019, 90 h 28 min (Minutáž: 50–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, Jason Biggs, Jackie Cruz, Lorraine Toussaint, Samira Wiley, Laverne Cox, Alysia Reiner, Pablo Schreiber, Matt McGorry, Annie Golden, Madeline Brewer, Michael Chernus, Deborah Rush, Teena Byrd, Robert Stanton, Rachel Brosnahan, Beth Katehis, Joanna Adler, Beth Dover, Natalie Knepp, Alexander Flores, Madison McKinley, Bill Hoag, Mary Looram, Robert C. Kirk, Stephanie Andujar, Sabrina Carpenter, Joe Caniano, Sebastian La Cause, Olivia Luccardi, Lauren Lapkus, Ruby Rose, Abigail Savage, Michael Harney, Oona Laurence, Conor Romero, Maria Di Angelis, Marko Caka, Mike Malvagno, Tyler Alvarez, Jamie Denbo, Chris Beetem, Erin Davie, Alexander Wraith, Morgan Spector, Portia Reiners, Constance Shulman, Dominic Comperatore, Lin Tucci, Matt Peters, Dascha Polanco, Norm Golden, Roy Jackson, Miguel Izaguirre, Beanie Feldstein, Maria Dizzia, Elizabeth Rodriguez, Lori Petty, Clare Foley, Amelia Fowler, Justin Morck, Patricia Kalember, Michael Rainey Jr., Tanya Wright, Dionne Audain, Blair Brown, Brad William Henke, Richard Masur, Jolene Purdy, Shannon Esper, John Magaro, Mike Birbiglia, Chris Sarandon, Christopher Clawson, Judith Roberts, Demosthenes Chrysan, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Nick Stevenson, Kathryn Kates, Todd Susman, Beth Fowler, Harold Surratt, Christian Keiber, Jessica Pimentel, Arden Myrin, James McDaniel, David Aaron Baker, Michael Nathanson, Emma Myles, Diane Guerrero, Lea DeLaria, Lindsay Felton, Laryssa Lauret, Dominic Colón, Kim Director, Mary Boyer, Glenn Farnham, Adrienne Warren, Bekah Mulberg, Adrienne C. Moore, Brendan Burke, Lolita Foster, Yvette Freeman, Mckayla Twiggs, Kimiko Glenn, Barbara Rosenblat, Ramón Franco, Oksana Lada, Nina Rausch, Dale Soules, Deirdre Lovejoy, Leslie Lyles, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Mary Steenburgen, Conor Donovan, Selenis Leyva, Michael Buscemi, Laura Ramadei, Andi Matichak, Corey Parker Robinson, Joe Forbrich, Marija Skangale, Eric Zuckerman, Greg Keller, Isabel Shill, Ronen Rubinstein, John D'Leo, William Hill, Molly Gordon, Laura Gómez, Amanda Stephen, Mike Houston, Michael Torpey, Paulina Singer, Olga Merediz, Gameela Wright, Alfredo De Quesada, Victor Pagan, Stephen O'Reilly, Edmund Donovan, Wai Ching Ho, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Andhy Méndez, Esau Pritchett, Brian Haley, Craig Walker, Angel Rosa, Deborah Offner, Genoveva Rossi, Tom Lipinski, Mary Louise Wilson, Olja Zujeva, Ben Konigsberg, Taliyah Whitaker, Anna Suzuki, Daniella De Jesús, Rebecca Drysdale, Emily Althaus, Hunter Emery, Kabby Borders, Sean Ringgold, Pico Alexander, Elizabeth Alderfer, Chris McGinn, Carter Redwood, Raymond Mamrak, Max Talisman, Alison Fernandez, Eden Malyn, Lori Tan Chinn, Asia Kate Dillon, Noah Robbins, Sylvia Kauders, Michael Bryan French, Bill Sage, Michael Cuomo, Blanchard Ryan, Booch O'Connell, Christina Brucato, Jesse Ray Sheps, Morgan Wolk, Danny Ramirez, Madeleine Rose Yen, Charlie Barnett, Matthias Petsche, Shae D'lyn, Josh Green, Maria Rivera, Gabrielle Ruiz, Calvin Dutton, Coleman Lannum, Stephanie J. Block, Jeff Ryan, Natalie Carter, Mia Sinclair Jenness, Kana Hatakeyama, Andy Schneeflock, Jermel Howard, Mugga, Amanda Fuller, Finnerty Steeves, Lovie Simone, Alex Esola, Susan Heyward, Alex Trebek, Nicholas Webber, Michael J. Burg, Curtiss Cook Jr., Josh Segarra, Sipiwe Moyo, Bruce Altman, Michele Hicks, Rebecca Knox, Craig DiFrancia, Annie McNamara, Marcia DeBonis, Elizabeth Cappuccino, Mackenzie Phillips, Gabriel Sloyer, Melanie Iglesias, Shannon Walsh, Brandon Thane Wilson, Method Man, Julie Lake, Rebecca Henderson, Rosal Colon, James McMenamin, Henny Russell, Emily Tarver, Anna Rose Hopkins, Nick Dillenburg, Prudence Wright Holmes, Miriam Morales, Alan Aisenberg, Vicci Martinez, Kelly Karbacz, Shawna Hamic, Francesca Curran, Mandela Bellamy, Evan Hall, Arianda Fernandez, Jamila Velazquez, Nicholas J. Coleman, Faith Logan, Kristen Sieh, Alice Kremelberg, Dena Tyler, Mercedes Griffeth, Gerrard Lobo, Esteban Benito, Austin Crute, Jes Davis, Oscar Pavlo, Nicole Kang, Caroline Kaplan, Sarah Rich, Robbie Tann, Rezeta Veliu, Tequilla Whitfield, Alexa Shae Niziak, Daniel Jenkins, Jimmy Palumbo, Thaddeus Daniels, Ruibo Qian, Lynn Marocola, Marsha Stephanie Blake, Frank De Julio, Rosanny Zayas, Jackie Cruz (a.z.), Tracee Chimo Pallero, Adam Lindo, Christina Toth, Greg Vrotsos, Branden Wellington, Dana Berger, Carla Carvalho, Claudette Lali, Joel Marsh Garland, Berto Colon, Nicolette Pierini, Antonio Ortiz, Adriana Camposano, Karina Arroyave, MaYaa Boateng, Melinna Bobadilla, Marie-Lou Nahhas, Brianna Gonzalez-Bonacci, Isabella Ferreira, Christine Cartell, Donshea Hopkins, Adam Rothenberg, Will Meyers, Alicia Witt, Samantha Tuffarelli, Hend Ayoub, Farah Bala, Laith Nakli, Gloria Sandoval, Wakeema Hollis, Meeya Davis, Ian Paola, Benjamin Thys, Taylor Selé

Komentáře uživatele Griffith k tomuto TV seriálu

Příjemně dospělácké, tvůrci se nebojí nahoty ani úchyláckého humoru, celkově jsem to ale čekal ještě víc břitké, přece jenom tu je například hodně sentimentálních ťuťu ňuňu scének se snoubencem. Taky je to super odvyprávěno, ale nejsem si jistý, jestli to zrovna vypráví o věcech, které mě budou bavit. Postavy a jejich problémy a rozhovory mě zkrátka zatím moc nezaujaly. Taylor Schilling je super. Nudné úvodní titulky s hroznou písničkou. Dám tomu ještě pár dílů a uvidím, co mi to řekne.(29.6.2016)

Když jsem si pouštěl první epizodu, vůbec nic jsem o tomto seriálu nevěděl, ani to, že se děj odehrává v ženském vězení. A říkejte mi Sherlock, ale začíná mi docházet, že Orange Is the New Black bude asi převážně záležitost pro baby. Někdy mě to pobaví, ale na druhou stranu často cítím, jak se mi u toho scvrkávají koule. Super instruktážní scénka na začátku dílu.(29.6.2016)

Byl jsem zvědavý na díl od Jodie Foster, ale jestli jsem čekal nějakou výraznou změnu v režijním rukopisu, tak jsem byl blázen, protože tento díl si drží stejný styl i úroveň jako předchozí dva. Což znamená, že je to super natočeno a odvyprávěno, ale stále mě to obsahově nebere. A už ani nečekám, že se to může změnit. Vychází najevo, že v každé epizodě bude podrobněji představena minulost jedné ze spoluvězeňkyň. Nemůžu říct, že bych byl zvědavý na pohnuté osudy macaté, afektované transky, které jsme viděli tady.(30.6.2016)

Konečně díl, u kterého jsem se doopravdy bavil. Několikrát jsem se zasmál (vždycky je to hlavně díky tomu úchylnému bachařovi), ubylo sentimentálních keců (nebyl tu manžel), naopak jsem u tohoto seriálu poprvé zažil napětí. Dobrá pointa se šroubovákem.(5.7.2016)

Podle mého epizoda plná vaty. Polovinu stopáže hledají slepici? Wtf? Erotickou scénu jsem čekal odvážnější, hlavně vzhledem k tomu, jak si to jinak hraje na dospělácký seriál.(7.7.2016)