Orange Is the New Black (TV seriál)

• Česko

Holky za mřížemi

Orange Is the New Black

Orange Is the New Black

Drama / Komedie

USA, 2013–2019, 90 h 44 min (Minutáž: 51–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, Jason Biggs, Jackie Cruz, Lorraine Toussaint, Samira Wiley, Laverne Cox, Alysia Reiner, Pablo Schreiber, Matt McGorry, Annie Golden, Madeline Brewer, Michael Chernus, Deborah Rush, Teena Byrd, Robert Stanton, Rachel Brosnahan, Beth Katehis, Joanna Adler, Beth Dover, Natalie Knepp, Alexander Flores, Madison McKinley, Bill Hoag, Mary Looram, Robert C. Kirk, Stephanie Andujar, Sabrina Carpenter, Joe Caniano, Sebastian La Cause, Olivia Luccardi, Lauren Lapkus, Ruby Rose, Abigail Savage, Michael Harney, Oona Laurence, Conor Romero, Maria Di Angelis, Marko Caka, Mike Malvagno, Tyler Alvarez, Jamie Denbo, Chris Beetem, Erin Davie, Alexander Wraith, Morgan Spector, Portia Reiners, Constance Shulman, Dominic Comperatore, Lin Tucci, Matt Peters, Dascha Polanco, Norm Golden, Roy Jackson, Miguel Izaguirre, Beanie Feldstein, Maria Dizzia, Elizabeth Rodriguez, Lori Petty, Clare Foley, Amelia Fowler, Justin Morck, Patricia Kalember, Michael Rainey Jr., Tanya Wright, Dionne Audain, Blair Brown, Brad William Henke, Richard Masur, Jolene Purdy, Shannon Esper, John Magaro, Mike Birbiglia, Chris Sarandon, Christopher Clawson, Judith Roberts, Demosthenes Chrysan, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Nick Stevenson, Kathryn Kates, Todd Susman, Beth Fowler, Harold Surratt, Christian Keiber, Jessica Pimentel, Arden Myrin, James McDaniel, David Aaron Baker, Michael Nathanson, Emma Myles, Diane Guerrero, Lea DeLaria, Lindsay Felton, Laryssa Lauret, Dominic Colón, Kim Director, Mary Boyer, Glenn Farnham, Adrienne Warren, Bekah Mulberg, Adrienne C. Moore, Brendan Burke, Lolita Foster, Yvette Freeman, Mckayla Twiggs, Kimiko Glenn, Barbara Rosenblat, Ramón Franco, Oksana Lada, Nina Rausch, Dale Soules, Deirdre Lovejoy, Leslie Lyles, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Mary Steenburgen, Conor Donovan, Selenis Leyva, Michael Buscemi, Laura Ramadei, Andi Matichak, Corey Parker Robinson, Joe Forbrich, Marija Skangale, Eric Zuckerman, Greg Keller, Isabel Shill, Ronen Rubinstein, John D'Leo, William Hill, Molly Gordon, Laura Gómez, Amanda Stephen, Mike Houston, Michael Torpey, Paulina Singer, Olga Merediz, Gameela Wright, Alfredo De Quesada, Victor Pagan, Stephen O'Reilly, Edmund Donovan, Wai Ching Ho, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Andhy Méndez, Esau Pritchett, Brian Haley, Craig Walker, Angel Rosa, Deborah Offner, Genoveva Rossi, Tom Lipinski, Mary Louise Wilson, Olja Zujeva, Ben Konigsberg, Taliyah Whitaker, Anna Suzuki, Daniella De Jesús, Rebecca Drysdale, Emily Althaus, Hunter Emery, Kabby Borders, Sean Ringgold, Pico Alexander, Elizabeth Alderfer, Chris McGinn, Carter Redwood, Raymond Mamrak, Max Talisman, Alison Fernandez, Eden Malyn, Lori Tan Chinn, Asia Kate Dillon, Noah Robbins, Sylvia Kauders, Michael Bryan French, Bill Sage, Michael Cuomo, Blanchard Ryan, Booch O'Connell, Christina Brucato, Jesse Ray Sheps, Morgan Wolk, Danny Ramirez, Madeleine Rose Yen, Charlie Barnett, Matthias Petsche, Shae D'lyn, Josh Green, Maria Rivera, Gabrielle Ruiz, Calvin Dutton, Coleman Lannum, Stephanie J. Block, Jeff Ryan, Natalie Carter, Mia Sinclair Jenness, Kana Hatakeyama, Andy Schneeflock, Jermel Howard, Mugga, Amanda Fuller, Finnerty Steeves, Lovie Simone, Alex Esola, Susan Heyward, Alex Trebek, Nicholas Webber, Michael J. Burg, Curtiss Cook Jr., Josh Segarra, Sipiwe Moyo, Bruce Altman, Michele Hicks, Rebecca Knox, Craig DiFrancia, Annie McNamara, Marcia DeBonis, Elizabeth Cappuccino, Mackenzie Phillips, Gabriel Sloyer, Melanie Iglesias, Shannon Walsh, Brandon Thane Wilson, Method Man, Julie Lake, Rebecca Henderson, Rosal Colon, James McMenamin, Henny Russell, Emily Tarver, Anna Rose Hopkins, Nick Dillenburg, Prudence Wright Holmes, Miriam Morales, Alan Aisenberg, Vicci Martinez, Kelly Karbacz, Shawna Hamic, Francesca Curran, Mandela Bellamy, Evan Hall, Arianda Fernandez, Jamila Velazquez, Nicholas J. Coleman, Faith Logan, Kristen Sieh, Alice Kremelberg, Dena Tyler, Mercedes Griffeth, Gerrard Lobo, Esteban Benito, Austin Crute, Jes Davis, Oscar Pavlo, Nicole Kang, Caroline Kaplan, Sarah Rich, Robbie Tann, Rezeta Veliu, Tequilla Whitfield, Alexa Shae Niziak, Daniel Jenkins, Jimmy Palumbo, Thaddeus Daniels, Ruibo Qian, Lynn Marocola, Marsha Stephanie Blake, Frank De Julio, Rosanny Zayas, Jackie Cruz (a.z.), Tracee Chimo Pallero, Adam Lindo, Christina Toth, Greg Vrotsos, Branden Wellington, Dana Berger, Carla Carvalho, Claudette Lali, Joel Marsh Garland, Berto Colon, Nicolette Pierini, Antonio Ortiz, Adriana Camposano, Karina Arroyave, MaYaa Boateng, Melinna Bobadilla, Marie-Lou Nahhas, Brianna Gonzalez-Bonacci, Isabella Ferreira, Christine Cartell, Donshea Hopkins, Adam Rothenberg, Will Meyers, Alicia Witt, Samantha Tuffarelli, Hend Ayoub, Farah Bala, Laith Nakli, Gloria Sandoval, Wakeema Hollis, Meeya Davis, Ian Paola, Benjamin Thys, Taylor Selé, Michael Devine, Reema Sampat, Nana Mensah, Ali Ahn, Ito Aghayere, Kyle Myhre, Tibor Feldman, Corwin C. Tuggles, Allegra Edwards, Julee Cerda, Emily Maya Mills, Kaipo Schwab, Patricia R. Floyd, Ian Quinlan, Becca Lish

Komentáře uživatelů k TV seriálu (256)

Baví mě, jak se nejen Piper, která se do vězení dostala jakoby omylem, ale všechny charaktery vyvíjí. Baví mě odskakování do doby na svobodě, které strašidelnou ženskou hodí do zcela jiného světla. Naopak mě nebaví momenty, kdy mi příjde můj intr před lety nepohodlnější než tohle vězení. Už nevím, co mě k Oranžový vedlo, ale dneska, jak se blíží konec druhé série, si začínám rozplánovávat porce, protože se ještě nechci s tímhle babincem loučit. Zvláštní je, že hlavní postava mě tolik netáhne, zato vedlejší skoro všechny. Jediný castingový lapsus vidím v obsazení Jasona Biggse - ty Prcičky z něj čiší na sto honů. Kdo se z nich ale dokonale vymanil, je Natasha Lyonne, i když stále je tendence jí obsazovat do rolí silných, trochu obhroublých žen se sklony k nevyžádanému poradenství, ale jinak je to herečka famózní, tady to rozjíždí na celý čáře. Další trefa je v podobě Laury Prepon ze Zlatých sedmdesátek, tentokrát černovlasé a mnohem drsnější. Taky celá černá parta je dechberoucí, nejvíc Lorraine Toussaint jako Vee, co naskočí až do druhé série. Nechybí tu ani náboženská fanatička, buddhistka, transka, ruská šéfkuchařka, svérázná ostraha ... a stejně jako všude se tu drbe, droguje, nenávidí i miluje, sexuje, něco se shání a něčeho se tu zbavuje. Super scénář dovoluje herečkám špičkově odehrát lidi z masa a kostí, ke kterým - teď nevím, jestli bohužel nebo bohudík - si vytvoříte vztah, a v rolích se vyřádit (kde všechny ty úžasný herky vzali?). A že to občas z dáli zavoní telenovelou ... nic nemění na tom, že se jedná o neskutečně vybroušenou a chytlavou záležitost. . PS: neskutečná gradace střemhlav druhou řadou, ale místo třetí série se raději věnujte háčkování, to nebude taková marnost - tohle je škola zlomených srdcí říznutá vyšší dívčí a sešup do rozčarování.(1.8.2014)

Tráva sice skončila, ale Jenji Kohan přichází s dalším vtipným kouskem, který se nese přesně v jejím stylu. Takže o nekorektní a trochu drsnější humor tu rozhodně není nouze. Pilot - 80% Po trochu pomalejším rozjezdu nabírá seriál zhruba ve druhé třetině na obrátkách a s přibývajícími díly se z něj stává takřka čistokrevné drama, kde je sice stále místo pro úsměvné momenty, ale z finále vyloženě tuhne krev v žilách. 1. série - 90% Druhá řada za tou první v ničem nezaostává, vývoj děje i postav je stále parádní. Jistě, fanatické obdivovatelky mrchy Alex pláčou, že tu byla tak málo, ale na ní seriál skutečně nestojí. 2. série - 90%(19.7.2013)

Zásluhou postupného, do detailů jdoucího rozkrývání specifik vězeňského ekosystému, stojícím na stejně nekompromisním teritoriálním chování jako svět venku (kde ovšem mají střety různých ras a náboženství mnohem brutálnější následky), tenhle „character-driven“ seriál nikdy příliš nezabředne do emocionálních stavů a citových vztahů. Na sentimentalitu ve vězení zkrátka není dost času ani prostoru. Také díky tomu je OitNB jedním z prvních feminních (hrdě a do důsledků) seriálů, které dokáží stejně naléhavě oslovit ženy i muže. Více tady. 85% Druhá série: Přerušované vyprávění ve stylu Ztracených je již dost obnošené a navíc zhruba stejně příjemné jako přerušovaná soulož. Vyznívá hlavně jako snaha nějak seriál natáhnout na dalších 13 epizod. Flashbacky jen zřídka současný příběh organicky doplňují. Častěji jen zbytečně odvádějí pozornost, zdvojují informace, připravují nás o moment překvapení (jak se zachová Vee) a nabourávají tempo. Upozadění postavy Piper, resp. bezradnost tvůrců, co si s ní počít, rovněž působí jako nedomyšlené řešení problému, kterak jednu autobiografii rozvést na mnoho hodin děje. Přestože seriál již nemá spád první řady (výjimkou je perfektně semknutá první epizoda), nedokáže vytvořit propojený fikční svět, v němž by všechno svým způsobem souviselo se vším, a chvílemi vaří z vody, stále nabízí mnohonásobně pestřejší paletu ženských postav než většina ostatních televizních počinů, natož filmů. A právě mimořádná rozmanitost a minimální prostor pro běžně vídané ženské stereotypy jsou důvodem, proč zřejmě neodolám ani třetí řadě. 75% Zajímavé komentáře: JFL, Remedy(16.9.2014)

tri serie zhltnute za necely tyzden. to hovori za vsetko.(22.6.2015)

Odlehčené Přítelkyně z domu smutku v oranžovohnědém zámořském podání.(1.10.2013)

Při sledování seriálu Oz (HBO, vřele doporučuju) mě mnohdy napadalo, jak by to asi vypadalo, kdyby se příběh odehrával v ženském vězení místo mužského. Díky za Jenji Kohan, svéráznou scénáristku a tvůrkyni Trávy, která se rozhodla tohle téma prozkoumat ve svém dalším díle. Středobodem všeho je Piper Chapman, privilegovaná blondýnka, která před deseti lety spáchala zločin (drogy, Jenji to očividně baví), a teď za něj musí pykat. Příběh je vyprávěný ve více liniích (obvykle ve dvou, ale sem tam i ve třech), první linie se věnuje aktuálnímu dění ve vězení z pohledu Piper a ostatní se věnují minulosti a zločinu, za který se osoba do vězení dostala. Flashbacky prvního dílu se nepřekvapivě věnují zločinu Piper, v dalších ale zjistíme příběhy ostatních vězenkyň, většinou s překvapivou pointou. Sama Piper je dostatečně zajímavá postava, aby seriál utáhla, ne nepodobná Nancy Botwinové, s pohledem plaché laně, za kterým se skrývá nečekaně vynalézavá (MacGyver by občas záviděl) manipulátorka, ona ho ale sama táhnout nemusí, protože i ostatní postavy prakticky bez výjimky baví, ať už ty sympatické (transgender Sophie) nebo ty úplně nejhorší (nutno poznamenat, že ty se dost střídají, takovou Pennsatucky jsem v první sérii nemohl vystát, ale potom...). Orange má navíc i šťastnou ruku na obsazení, představitelka ústřední role, neokoukaná Taylor Schilling, hraje jak o život, a ostatní jí zdatně sekundují, především Laura Prepon v roli osudovky Alex (byť v některých záběrech vypadá jak po zfušované plastice) a Kate Mulgrew jako drsná ale férová Red. Nemůžu si dokonce stěžovat ani na Prcičkáře Natashu Lyonne (lesbička Nicky) a Jasona Biggse (snoubenec Larry). Zkrátka je to skvěle zahrané, pekelně zábavné, většinu času vtipné (Eggplant!), občas drsné a dramatické, zkrátka... Jenji is back! 90%(29.8.2013)

Every sentence is a story. Geniální oficiální slogan přesně vystihuje, v čem spočívá síla tohoto v zásadě melodramatického seriálu z prostředí ženské věznice. Vyprávění o mladé ženě z vyšší střední třídy, která se kvůli škraloupu ve své minulosti dostane na více jak rok do vězení s minimální ostrahou, představuje pouze východisko pro galerii uhrančivých osudů a osobností dalších vězeňkyň. Seriál bravurně proplétá několik vyprávěcích okruhů počínaje klasickým „fish out of the water“ příběhem, kde se civilně obyčejná hrdinka, jejíž úspěšný titěrný život se doposud točil kolem výběru bio potravin a domácí výroby luxusního mýdla, dostává do vězení, kde je za absolutní onuci a neschopačku. Vedle toho zde máme představování světa vězení s jeho vnitřními pravidly a dynamikou, ale i vztahy mezi vězeňkyněmi, včetně těch milostných. Už samy o sobě by tyto linie byly dostatečně zajímavé, aby udržely pozornost diváků napříč díly, ale když se podaří všechny spojit do jednoho směru, jako například ve famózní epizodě se šroubovákem, dostane Orange Is the New Black diváka na kolena. Vedle bravurního scénáře a autobiografické předlohy je pochopitelně potřeba vyzdvihnout obsazení. Už samotný fakt, že tu máme seriál, kde ženy nejsou vyobrazeny podle klasických stereotypů a představují drtivou většinu postav, zatímco muži jsou odsunuti do vedlejších partů, by byl důvodem k ovacím Ale nevíc zde dostáváme ansámbl skvělých hereček nejrůznějších etnik a fyzických typů, které všechny bez rozdílu dostávají od scenáristů ke ztvárnění fascinující mnohovrstevnaté postavy. Orange Is the New Black přináší skvělé, místy humorné a místy ohromně emocionální, melodrama, které se vyhýbá schématům a klišé, ale zato svět ženské věznice, jednotlivé postavy a lesbické, heterosexuální i netělesné mezilidské vztahy ukazuje s maximální otevřeností, empatií i komplexností.(8.1.2014)

První díl mystifikuje svým vážným a pateticky emočním vyzněním, avšak pokud jej přetrpíte, dočkáte se skvělého a odlehčeného "sborníku" nápaditých, zábavných a barvitě vykreslených charakterů. Jedna zajímavá postava střídá druhou, vyznění zůstává realistické, ale podání je většinou příjemně odlehčené. Je vidět, že Oranžová neaspiruje na druhý Oz - tedy na seriálovou špičku - zdaleka ne každý díl zaslouží plné hodnocení, ale seriál jako celek představující komplexní, funkční mozaiku, přeci jen většinu dnešní vyumělkované, či jiným způsobem odlidštěné/neautentické tvorby nepochybně poráží... 9/10(26.4.2016)

1. Série - 75% - 4*, 2. Série - 80% - 4*(26.4.2017)

Největší devizou Orange Is the New Black nejsou jen postavy, ale zejména pomalý vypravěčský styl. Divák se díky němu stává spolu s Piper novým vězněm a má možnost podobně jako ona postupně poznávat prostředí, pravidla a hlavně ostatní spoluvězeňkyně. Což je velmi zábavné, protože Kohan hned od začátku tlačí na pilu a nutí diváka vytvářet si k jednotlivým postavám sympatie či antipatie, aniž by jim hned dala větší vodítka k jejich poznání. Až postupem času pomocí vedlejších dějových linií objasňuje motivace a životní příběhy jednotlivých postav, což vede ke konfliktu s dříve utvořenými názory. Zároveň se ale ukazuje, že většina osazenstva věznice jsou starostlivé a v nitru hodné ženy, které se dopustily díky naivitě nebo impulzivnosti ve svém životě jednoho, či více chybných kroků. Orange Is the New Black je totiž komediální drama. Kvůli svému žánru se jedná o lehce komediální seriál, který se dotýká vážných témat, ale snaží se je pojímat s odstupem, a jen málokdy jde opravdu hluboko do problematiky. A je to škoda, protože ta vážnější nota mu sluší mnohem více.(11.11.2013)

Výborná záležitost na karanténu. :) Ale začnu negativy: ústřední postava je nejdříve nemastná neslaná, postupem času se z ní stane nesnesitelná kráva, nehledě na to, že tý herečce prostě nic nevěříte, jak je afektovaná. Ačkoliv by si někdo řekl, že je to důvod to zabalit, OITNB má tolik co nabídnout co se ostatních charakterů týče, že je to v závěru jen taková malá vadička na kráse. Připadá mi, že si to i sami tvůrci uvědomují, protože postupně Piper vcelku odsunuli do pozadí. Kdo však dostává víc a víc prostoru (bohužel) je Crazy Eyes, která nejdříve baví, vyvolává lítost, ale po padesátým hysterickým záchvatu během jednoho dílu už prostě člověka šíleně irituje. Občas mi připadá, jako kdyby už taky scénáristé nevěděli co s ní. Podobně to vnímám u těch vylízaných meth heads. :) Nicméně všechny ostatní postavy jsou vymyšlené téměř geniálně. Naprosto jsem si zamilovala černošky a hispánky a jejich slovní přestřelky, kterými občas uhodí hřebík na hlavičku. Miluju ten černý, leckdy rasistický humor. :D Výborný jsou i Red s Friedou nebo Nicky a Lorna. Scéna, kdy Piper hádá, jestli umírá babička prostě nemá chybu. Jen dějově se Orange občas zadrhne a chvíli trvá, než se zase rozjede dál. Ale z dlouhodobého hlediska mě to fakt baví. Škoda změny prostředí v posledních řadách, kvalita tím význačně utrpěla, i když zase přinesla něco jiného v podání dvou znepřátelených sester. Poslední série je však vyloženě depka, podobající se spíš na Wentworth. Škoda, protože u OITNB jsem očekávala hlavně humor.(5.5.2020)

Kdyby tak šlo svoje nejbližší občas zavřít na pár minut do porouchané pračky, abychom si mohli vážně promluvit! OITNB je pro mě na seriálovém poli menší zjevení, kdy po strašně dlouhé době s chutí hltám díl za dílem a nervózně žmoulám palce na rukách po celou dobu.(29.9.2013)

Prijemny prumer, ale vyvoj mezi sezonami potesil natolik, ze jeste stale vyckavam, kdy se zacnu nudit...(19.10.2014)

S knihou to má společného pramálo, divím se, že se Piper Kerman k filmu hlásí. Pátá série je totálně divná. Po propuštění Judy King nebyl žádný důvod, aby se to celé tak zbytečně natahovalo a komplikovalo flashbacky.(15.7.2017)

První série mě moc nenadchla a chtěl jsem se seriálem skončit, nakonec jsem mu dal ještě šanci a nelituju toho. Žádný etrémní zážitek to určitě není, spíš je to pro mě taková vězeňská oddychovka, která občas baví, dokáže být i napínavá, někdy se ovšem řeší kraviny a člověk musí přetrpět některá ta ženská témata. Osobně bych řekl, že sudé série jsou lepší než ty liché (pro mě je prozatím nejlepší sérií série č.2). UPDATE (5. série): Co k tomu říct? Dobré a vtipné momenty se určitě najdou (top je asi Litchfield got talent), bohužel je tu spousta balastu a co je asi nejhorší je to, jak se snaží být hrozně politicky, nábožensky, rasově korektní a sluníčkoví. Černá muslimka? No potěš koště. V této sérii to bylo tak nějak nejvíc do očí bijící. Teď nechci být rasista, ale černé flashbacky jsem prostě musel přetáčet, to se nedalo vydržet, když byly hned v několika úvodních dílech. Další sérii určitě dám, seriál si stále drží solidní úroveň. Tato série byla zajímavá i těmi otočenými rolemi vězeň/bachař.(24.11.2016)

Seriál, při jehož sledování mi je skoro líto, že mi podmínka vypršela bez postihu, tak příjemně v něm je. Chtěla jsem dát před spaním pilot a nakonec jsem si dokázala říct dost až nad ránem, po zkouknutí šestého dílu a to jen proto, že k dalším zatím nebyly titulky. Po dokoukání celé série nemůžu dát míň než pět, ani chvíli jsem se nenudila a hned bych brala nášup. Druhá série šla v mém subjektivním dojmu o dvě třídy níže, ani jeden díl ve mně nevzbudil touhu pustit si hned další. Alex mi většinu stopáže znatelně chyběla. Bez ní je Piper vyloženě průměrná postava. Druhá série za tři. Třetí série se veze na stejné vlně jako druhá, zábavnost jde spíše do kopru, nic významného, co by drželo u obrazovky se neděje, na obrazovce se prostě jenom tak odbourává čas za katrem. Zatímco Wentworth jde sériema kvalitativně výš a výš, jeho známější bráška v oranžových barvách jede přesně opačným směrem. Za třetí sérku 3 hvězdy. Za čtvrtou, pátou a šestou víceméně taky. Není moc na co koukat a neděje se nic, do by nutilo k rychlému zkouknutí další epizody. Což je u seriálu docela průser.(30.8.2013)

další ze seriálů, kde jsou záporné postavy skvělé a hlavní hrdina kráva na entou(11.7.2014)

Od pěti hvězdiček dělí tento seriál pouze několik hluchých míst a občasné nudné pasáže (především se snoubencem Piper). Úžasné je, že se s postavami seznamujeme velmi postupně a některé lépe poznáme dokonce až v posledním díle. Na vězenkyně si uděláme jasný obrázek skrze jejich chování ve vězení, abysme posléze zjistili, jaký vlastně měly život venku. Často proto není nouze o dojemné scény, které jsou leckdy podpořeny opravdu vynikajícím herectvím. Seriálu nechybí ani sofistikovaný humor, vášeň a láska. V hudbě zaujme především úvodní znělka složená a nazpívaná Reginou Spector.(17.10.2013)

// Kdysi jsem napsal, že sledování tohohle seriálu z vás udělá lepšího člověka. Pořád si za tím stojím. Season 1 - 100 %, Season 2 - 80 %, Season 3 - 70 %, Season 4 - 90 %, Season 5 - 90 %, Season 6 - 80 %, Season 7 - 90 % (1.9.2015)

Pilot: Taylor Schilling nám ukáže prakticky celé svoje tělo v plné kráse už v prvních pěti minutách. A to je rozhodně velké plus. A o tom to je? No, pokud máte rádi lesbičky, tak docela jo. Seriál se s tím očividně srát nebude a lízaček ve sprše si užijeme dosyta. Když opustíme první signální, tak o čem to vlastně je? Taylor je poslaná na nějakejch 15 měsíců do vězení za držení drog. Bývala to lesbička a udělala to pro její hot obrýlenou přítelkyni Lauru Prepon. Tu přestala mít ráda a dala se dokupy a pořád ňoumovsky působícím Jasonem Biggsem (Ten herec si nemůže pomoct). Samozřejmě mu o své minulosti nic neřekla. Pak nastal čas jít do vězení, stavidla se prolomila, všechna tajemství musela jít ven. Ani se nenadějeme, legendární prcičkář odváží Taylor (v seriálu Chapmanová) do ženského vězení, a tam nastává její první den... Pilot hodnotím čtyřmi hvězdičkami, čekal sem, že se přece jenom budu trochu víc smát, jeden vypadlej káblík a dementní kontrola strážnejch je trochu málo. Sleduju dál, zaujalo, hodnocení druhýho dílu již brzy...(14.7.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13