Orange Is the New Black

(TV seriál)
  • Česko Holky za mřížemi (více)
Drama / Komedie / Krimi
USA, (2013–2019), 90 h 44 min (Minutáž: 51–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, (více)

Série(7) / Epizody(91)

Piper (Taylor Schillingová) je mladá, půvabná, vzdělaná, má chápavého snoubence Larryho (Jason Biggs). Na první pohled se zdá, že v jejím životě všechno klape jako na drátkách. Jenže Piper udělala chybu. Před deseti lety se pokusila převézt přes hranice kufr plný peněz. Byly to špinavé peníze vydělané za ilegální prodej drog a Piper za to teď tvrdě zaplatí. Musí opustit snoubence a nastěhovat se do svého nového domova ve federálním ženském nápravném zařízení. Naštěstí je to věznice jen s minimální ostrahou a 15 měsíců se přece dá vydržet… Nebo ne? Dozorci Samu Healymu (Michael Harney) je křehké Piper líto, a tak jí aspoň občas radí, jak v neznámém světě za mřížemi přežít. Piper se snaží porvat s nepsanými zákony, jak to ve vězení chodí, ale není to vůbec jednoduché. Čeká ji několik šokujících překvapení! Holky za mřížema jsou slavný komediálně-dramatický seriál nominovaný na několik cen Emmy, který vznikl podle knižní autobiografie skutečné Piper Kermanové. V příběhu, který je stejně humorný jako napínavý, se objevuje mnoho zajímavých a originálních postav – takových, jaké na televizní obrazovce většinou chybí. (TV Prima)

Recenze uživatele KajusaK k tomuto seriálu (36)

Orange Is the New Black (2013)

Dlouho velice dlouho jsem se odhodlávala na seriál dívat. Vzhledem k tomu, že Tráva od Jenji se pro mě stala top seriálem během prvního dílu a pak jsem 4 dny strávila sledováním celého seriálu abych viděla jak to dopadne tak jsem si tenhle seriál chtěla nechat na co nejpozdější dobu, neboť ještě nebyl dotočen. Samozřejmě to dopadlo tak, že jsem se dívat začala (Pilot se mi stále sekal že by náznak at se ještě nedívám?) a dopadlo to jako v případě Trávy. Za jeden den zhlédnutá celá první série, za další dva dny druhá série. 3. sérii jsem si sehnala hned po vydání ale kvůli absenci českých titulek jsem dlouho vyčkávala až jsem si to samou zlostí přeložila sama...ano, já antitalent jsem si přeložila celou sérii... Jako vždy v případě Jenji Kohan zvítězil černý humor, který mi naprosto vyhovuje. Oblíbené postavy: Alex, Nicky, Red, Cindy, Pennsatucky, Gloria, Blanca.. ()

Série 1 (2013) (S01)

Krásnej rozjezd mého 2. top seriálu :) ... Zakončení série vynikající, šokující, tak jako vždy od Jenji Kohan :). ()

Slepice (2013) (S01E05)

O tom kuřeti se básní až do konce seriálu. ()

Krvavá kobliha (2013) (S01E07)

Larry je jednoznačně nejvadnější postava celého seriálu. ()

Den p*čuvzdání (2013) (S01E09)

Jeden z nejlepších dílů série. ()

Série 2 (2014) (S02)

Příchod Vee byl nudnější ale za to zakončení série nejlepší ze všech ()

Objetí mohou klamat (2014) (S02E03)

Soso je pro mě jednou z nejméně oblíbených postav. ()