Orange Is the New Black

(TV seriál)
  • Česko Holky za mřížemi (více)
Drama / Komedie / Krimi
USA, (2013–2019), 90 h 44 min (Minutáž: 51–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, (více)

Série(7) / Epizody(91)

Piper (Taylor Schillingová) je mladá, půvabná, vzdělaná, má chápavého snoubence Larryho (Jason Biggs). Na první pohled se zdá, že v jejím životě všechno klape jako na drátkách. Jenže Piper udělala chybu. Před deseti lety se pokusila převézt přes hranice kufr plný peněz. Byly to špinavé peníze vydělané za ilegální prodej drog a Piper za to teď tvrdě zaplatí. Musí opustit snoubence a nastěhovat se do svého nového domova ve federálním ženském nápravném zařízení. Naštěstí je to věznice jen s minimální ostrahou a 15 měsíců se přece dá vydržet… Nebo ne? Dozorci Samu Healymu (Michael Harney) je křehké Piper líto, a tak jí aspoň občas radí, jak v neznámém světě za mřížemi přežít. Piper se snaží porvat s nepsanými zákony, jak to ve vězení chodí, ale není to vůbec jednoduché. Čeká ji několik šokujících překvapení! Holky za mřížema jsou slavný komediálně-dramatický seriál nominovaný na několik cen Emmy, který vznikl podle knižní autobiografie skutečné Piper Kermanové. V příběhu, který je stejně humorný jako napínavý, se objevuje mnoho zajímavých a originálních postav – takových, jaké na televizní obrazovce většinou chybí. (TV Prima)

Recenze uživatele leo430 k tomuto seriálu (98)

Série 1 (2013) (S01)

1. série - (7/10). Pro začátek bych rád podotknul, že jsem absolutně nečekal, že mě tento seriál chytne. Koukala na něj má přítelkyně a tak jsem si řekl, že to také zkusím. Světe div se, je to skvělé. Není to nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl, ale je to zábava. Sledovat osudy vězenkyň může být kupodivu fajnová popcornová zábava. Mám tady své oblíbené dozorce a vězeňkyně, tak doufám, že to tak s nimi zůstane i nadále. První série měla své horší a lepší chvilky. Nebo možná i horší a lepší polovinu. Tempo se s počtem epizod stupňovalo a ke konci jsem vážně padl na zadek. Je to nápadité a hravé. Doufám, že to vydrží i na další série. Nejlepší epizoda: Šílenost nevyléčíš (S01E13) ()

Nebyla jsem připravená (2013) (S01E01)

Jako začátek celého seriálu to fungovalo parádně. Představil nám hlavní hrdinku a ukázal nám za co tam vlastně je. Uvidíme jak mi tento seriál sedne, ale zatím to vypadá nadějně. ()

Rána do hrudníku (2013) (S01E02)

Nápaditý díl, který nám představil další vězenkyni. Zatím jsem spokojený a těším se na další díl. ()

Lesbická žádost zamítnuta (2013) (S01E03)

Další mírně nadprůměrný díl, který přinesl fůru dalších skvělých nápadů. Poodhalil další závoj vězenkyně. ()

Imaginární nepřátelé (2013) (S01E04)

Zatím nejlepší díl první série. Napětí by se dalo krájet. ()

Slepice (2013) (S01E05)

Zatím asi nejhorší díl.. Nějak mi to nesedlo. Postavy se chovaly divně a ty mexické holky taky moc nemusím. ()

Vězeňská politika (2013) (S01E06)

Jsem rád, že každý díl dokáže nabídnout něco nového. Ani tento díl nebyl výjimkou. ()

Krvavá kobliha (2013) (S01E07)

Pozitivní díl, který mě hodně bavil.. Tomuto seriálu začínám přicházet čím dál víc na chuť. ()

Moskevská pašeračka (2013) (S01E08)

Kvalita se mírně zvedá, ale pořád to není na plný počet. Příběh se nám začíná pomalu ale jistě zamotávat a já jsem za tenhle seriál hrozně rád.. Je to taková nenáročná oddechovka. Tedy prozatím. ()

Den p*čuvzdání (2013) (S01E09)

Čekal jsem, že to jednou přijde.. Ale rozhodně ne, že tak brzo. Mazec. ()

Bora Bora Bora (2013) (S01E10)

Epizoda na mě nezapůsobila emocionálně, ale za odvahu tvůrců a vyvrcholení většiny linek dávám plný počet. ()

Vysoké citlivky (2013) (S01E11)

Když jsem začínal sledovat tento seriál, tak jsem vůbec nečekal, že s hodnocením půjdu takto nahoru. Počítal jsem s průměrem, ale co dostávám poslední epizody je parádní, dramatická podívaná. ()

Podraz mě jednou (2013) (S01E12)

Tvůrci rozhodili sítě a začínají budovat další potencionální zápletky. Celkově to nebyla epizoda ze které bych si sedl na zadek. Spíš šlo o vatu. ()

Šílenost nevyléčíš (2013) (S01E13)

Tvůrci laťku kvality posouvají pořád výš a výš až se bojím, že nebudou mít další série co servírovat. Tohle bylo sakra skvělé uzavření série. ()

Série 2 (2014) (S02)

2. série - (6/10). Z mé strany šlo o dost velké zklamání, protože jsem se prostě a dobře nudil. Během první poloviny série to byla vážně mizérie. Vee mi pila krev a celkově se tam nic moc nedělo. Chápu to tak, že bylo potřeba rozdat karty před velkým finále. Jsem moc rád, že se to začalo po přelomu poloviny série ubírat tím správným směrem. Dialogy začaly být zajímavější, začalo být dusno na všech frontách a Vee začalo téct do bot. Finále nám to trápení vynahradilo i úroky, protože to bylo opravdu parádní. Všechny linky krásně vyvrcholily a došlo i na lámání chleba. Za mě je to díky lepší druhé polovině průměrná série a díky tomu se kouknu na další. Nejlepší epizoda: Zásady slušného chování (S02E13) ()

Žíznivý ptáček (2014) (S02E01)

Tohle vůbec, ale vůbec nebylo špatné. Jako rozjezd druhé série to fungovalo fakt hodně dobře. Moc mi ani nevadilo, že měla většinu prostoru Piper, kterou moc nemusím. Hlášky a vtipy se mi tady zdály teda o třídu lepší než v řadě první a Yoda byl naprosto úžasný. ()

Vypadá modře, chutná červeně (2014) (S02E02)

Tato epizoda srazila moje nadšení trochu dolů. Tady se toho stálo hrozně málo a připadalo mi to jako zbytečná vata. Alespoň jsme se dozvěděli další věci o Taystee. ()

Objetí mohou klamat (2014) (S02E03)

Tenhle díl byl rozhodně lepší než ten předchozí, ale rozhodně to nedosahuje stejné kvality jako první série. Napětí je pryč a my sledujeme pouze lesbičky, slzy a další drama. ()

Úplně jiná díra (2014) (S02E04)

Konečně jsme se dozvěděli jak vypadá snoubenec od Morellové. Nečekal jsem, že to s ní bylo ve skutečnosti takhle. Zábavou se díl točil kolem ženské anatomie a já se dobře bavil. Ohledně Polly a Larryho je mi úplně jasné kam to směřuje. ()

Snadná kořist (2014) (S02E05)

U téhle epizody jsem se příjemně bavil. Byla to taková zábavná oddechovka. ()