Gui ying ji mi

• Čína 诡婴吉咪 (více)

sniper18

Je to nadpriemerná mysteriózna dráma. Má celkom dobrý príbeh o manželskom páre, skladateľovi a jeho žene, ktorí sa nasťahujú do nového domu a tu nachádzajú zvláštnu bábku, ktorú tam nechal predchádzajúci majiteľ a nechajú si ju. Skladateľ sa snaží vytvoriť novú úspešnú pieseň, pričom časom začne spolupracovať aj so sympatickou speváčkou, zatiaľ čo jeho žena otehotnie, no nikto z nich netuší, že bábka má zvláštnu moc, ktorá môže radikálne zmeniť ich životy. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak mám z neho také zvláštne pocity. Spočiatku to vyzerá úplne klasicky, sympatický pár sa nasťahuje do nového domu, tajomná bábka a postava muža, ktorý vie viac, než si ostatní myslia, takže som očakával úplne štandardný priebeh, no to sa nestane. Dej sa pohne iným smerom a zaberá až prekvapivo veľký časový úsek, takže je to viac dramaticky ladené s niekoľkými výraznými postavami, ktoré sa kvôli niektorých novým okolnostiam menia, dosť priestoru má nová pesnička s výraznými účinkami a paradoxne práve samotná bábka mi prišla takmer až nadbytočná, keďže všetko, čo s ňou súvisí, či už načrtnutá minulosť, schopnosti alebo ciele mi prišli také zvláštne a tak by mi vôbec nevadilo, keby tu ani nebola, lebo všetko ostatné mi prišlo zaujímavejšie, hlavne pesnička a speváčka, ktorá vstúpi do života rodiny a práve kvôli týmto prvkom ma to celkom bavilo. A v druhej polovici je to zase o niečo odlišné, už to má bližšie k štandardu, ale už ma to bavilo menej, lebo postava matky mi už prišla až otravná, ale zase pozerať sa na to dá a pár momentov je zaujímavých. Po hororovej stránke tu nie je moc o čo stáť, atmosféra je slabá, napätie som vôbec nepocítil a tých pár scén tiež v rámci hororu vôbec nefunguje, ale zase niektoré mi aj tak prišli zaujímavé. Herecké obsadenie je celkom slušné, sympatický hlavný hrdina, tri príjemné ženské postavy, len manželka ma v druhej polovici vôbec nebavila a ani tých pár výraznejších postáv nie je najhorších. Čo sa týka réžie a technickej stránky, síce je tu až moc digitálnych trikov, ktoré sa tu nehodili a ako horor to vôbec nefunguje, ale inak mi to neprišlo zlé, mal som z toho nadpriemerné pocity. Takže Baby blues je teda dosť zvláštny film, hlavne som dostal niečo úplne iné, ako som očakával. čo samozrejme nie je zápor, ale nájde sa tu viacero nadbytočných, prípadne rušivých prvkov, ktoré ma nebavili. Ale aj tak u mňa celkovo prevládajú nadpriemerné pocity, na jedno pozretie to rozhodne nie je zlé. 62% ()

George Stobbart

Ázijská hororová tvorba stojí v posledných rokoch v podstate za hovno a tento film je toho len ďalším dôkazom. Manželia sa nasťahujú do nového baráku, v ktorom sa však ukrýva zlovestná bábika a tá začne ovplyvňovať ich životy... Nejde síce o Chuckyho, ale aspoň tam zase nelieta vlasatý duch. Ináč je to však iba tradičná nuda s nezaujímavými hercami, ešte menej zaujímavým dejom, za to však obohatené o zdanlivú celkovú nekonečnosť. Budem dobrý a tie 2* dám, ale je to slabota. ()

elanista1

Aj ked som cakal nieco ine, dalo sa to bez ujmy na zdravi pozerat, v pameti mi to vsak dlho neostane. Je tu prilis malo zaujimavych momentov, a ak ma v horore najviac zaujme scena s pohladom na zenske nohy vo vysokych podpatkoch, tak to asi nie je dobry horor. Strach a napatie su na bode mrazu, jedina vec co mozno nazvat hororovym motivom je babika, avsak este som nevidel tak hnusnu a odpudivu babiku. Ostanme teda len pri peknej spevacke, a scene s nohami. ()