Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve filmu se znovu setkáváme s hajným Strakou, který moudře zasvěcuje svého vnuka Vaška do tajů a zákonů přírody. Vašek si znovu užívá prázdnin v dědově hájence. Klid lesa však narušuje neustálé přelétávání helikoptéry, která pomáhá dopravovat materiál na stavbu rekreačního střediska. Ničí stromy a plaší zvěř. Dědu však trápí i to, že má dělat průvodce při lovu muflona generálnímu řediteli. Avšak vždy, když vyjdou na lov, stádo je něčím vyplašeno. Děda zjistí, že to byl Vašek, kdo poplašným signálem stádo varoval. Ale díky Vaškovi dojde ke smíru mezi ředitelem a dědou. Také jeho otec se po dlouhých letech usmíří s dědou, svým otcem… (Česká televize)

(více)

Recenze (121)

duklak2 

všechny recenze uživatele

„Véna nepřijede, zůstal v Praze, protože dostal příušnice.“ Mezitím malej Vašek vylézá z auta za svým dědou. Jo, sice tento zavěrečný díl trochu ztrácí dech, ale pořád je to kvalitní film, který samozřejmě vyzdvihuje Tomáš Holý. Líbil se mi i výkon Václava Sloupa. Je jasné, že takovéto filmy už se bohužel nenatočí. Je to veliká škoda. Nejsou pořádní herci, kteří by se dali obsadit do dětských rolí. „Běžte si to vyříkat za trnkovej keř!“ ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Tretia kapitola je iná než predošlé. Zakladá si viac na vzťahoch, čiže sa v nej narozpráva toľko čo v predošlých dvoch dohromady. Našťastie tu nikto známy nechýba, dokonca nepotatený papík ukáže svoju tvár a Vašek, ten zas kusisko charakterného herectva. Zápletka sa šikovne zakomponuje už do úvodných tituliek, kde miesto symfonického orchestru sa pohľadom na prírodu započúvame do zvuku helikoptéry. Tá ma celým filmom prenášať materiál na stavbu chaty riaditeľa, ktorého podnik zas pozdvihnúť hospodárstvo tamojšieho kraja. Lenže nie všetci budú mať toľké pochopenie ako miestni súdruhovia. Tretí diel mi príde na úrovni toho predošlého, čo naďalej znamená, že ten prvý – jednoduchší, posolstvami a spoločenskou kritikou nie až toľko ambiciózny, zostáva môjmu oku najbližší. ()

Reklama

Gamekeeper77 

všechny recenze uživatele

I když je to dějově moc nic, celé se to pořád točí kolem dokola bez jakéhokoliv posunu, spousta času je někdy až otravně utopena v záběrech na krajinku a živočišstvo, celou dobu se tam pořád někdo s někým hádá a Tomáš už zdaleka neexceluje tak jako dřív, je mi záhadou, že to na mě i přes to množství nedostatků a nezajímavých scén ještě pořád funguje natolik, že na to čumim, když to dávají. 60%. ()

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Poslední díl je asi přece jen nejslabší, chybí zde výraznější dějová zápletka. Ale i tak je to pořád pěkná podívaná. Pokud bych měl děti, tak chci, aby se dívaly na podobné snímky, a ne na nějaké americké kreslené mozkožrouty. Rovněž dávám rozhodně přednost lekci ekologie od Tomáše Holého než od Gréty... ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Tento díl je nejkomunističtější z celé trilogie. Tudíž i nejdospělejší, protože se tu řeší složitější věci než pytlák. Ač se Véna k tomu snaží přistupovat dospěle, scénář z něho dělá retardovaného blbečka, který si myslí, že pana ředitele uplatí dvěma lahváči. Alespoň se snažili trilogii uzavřít nějakým happyendem, protože minulé díly vyzněly do ztracena. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Tomáš Holý (Vašek) se nemusel učit nazpamět texty, stačilo, když věděl, co tam má zhruba být. (cariada)
  • Hájovna je ve skutečnosti Klostermannův dům a nachází se v Srní. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

Reklama

Reklama