Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 5 (2017) (série)

The End (S05E22)

(epizoda)

To všechno směřovalo sem. Talbot posedlý mocí dorazí na místo, kde nastane „konec světa“ (je to Chicago). Tým sužuje nelehké dilema – zachrání lékem Coulsona nebo zastaví Talbota? Mezitím dorazí do Chicaga, kde nastane poslední bitva. Mack, May a Fitz se vydají zachránit Polly a Robin. Zbytek týmu pomáhá evakuovat nevinné oběti. Daisy se na vlastní pěsť vydává Talbota zastavit. (Varan)

BaronMartin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERS! Finálová epizoda páté série je totálně epická věc plná dojemných a emocionálních momentů a velkolepých soubojů. Začněme Gravitonem, který byl v předchozích epizodách skvělý, a tady tomu není vůbec jinak. Talbot je prostě famózní, je hrozně charismatický, jde z něj respekt a strach. Musím pochválit i jeho hudební motiv, který je takový mysteriózní a záhadný a skvěle k němu sedí. A samozřejmě je tu epická bitka s Quake, která je zakončena poměrně důstojným koncem pro Talbota. Glenn mi opravdu bude chybět, byl to vážně skvělý charakter. Z emocionální stránky finále taky funguje výborně, ať už Fitzova smrt, která samozřejmě bude tak nějak zvrácena v příští sérii :D ale je neskutečně dojemná. To samé platí i pro rozlučku s Coulsonem a finální scénu na Tahiti. Posledních 15 minut dílu je zaručeně nejlepších a nejemotivnějších. Upřímně bych se vůbec nezlobil, kdyby tady seriál skončil a nepokračoval by, jelikož to opravdu působí jako završení a konec. Ale je pravda, že třeba takový Deke se na konci vůbec neukázal a je vidět, že si tvůrci šetří jeho osud do další série. Skvělé finále pro mě zatím nejlepší řady Agentů, jsem zvědav na další sérii, která byla zkrácena jen na 13 dílů. Hodnocení: 85% ()

Mr.Nobody

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední díl páté série mně vysloveně zklamal. Celý seriál byl parádní stejně jako první půle tohoto, ale druhá půle dílu byla úplně o ničem. Celý seriál nikdo neuronil ani pořádnou slzu, a najednou slzavé údolí. Tajně jsem doufal, že místo vylívání srdíček na konci přijde třeba nějaké větší zajímavé propojení s nějakým filmem nebo postavou z MCU. Ale marně. ()