Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (144)

Vlastenec (2017) (S04E10)

The Patriot je další, poměrně vycpávková a zbytečná epizoda, ale je fajn. Vrací se nám po několika dílech Talbot, který je super a má skvělé hlášky. Docela problém mám s celou linkou kolem Mace a Patriota, která byla prostě už od začátku docela předvídatelná a podle mě to dost kazí Macův charakter. Kdyby byl skutečně Inhuman, myslím že by jeho postoj a jeho chování v seriálu dávalo větší smysl a užíval bych si ho víc. A určitě tenhle zvrat mohl být lépe vybudovaný a udělaný. Linka s LMD May a Aidou mi ovšem příjde poměrně fajnová. Celkově epizoda dobrá, jenom ten zvrat mohl být prostě lepší ( nebo nemusel být vůbec :D ) a tenhle díl je klasicky výplňková vata mezi těma důležitýma epizodama. Hodnocení: 65% ()

Probuzení (2017) (S04E11)

Wake Up je konečně po několika vatových epizodách solidně našlapaný díl. Celý děj se točí kolem LMD May, která přichází na kloub tomu, co je zač, zatímco její pravá verze odpočívá ve Frameworku. Tahle linka je velice fajn a herecký výkon Ming-Na Wen je taky dobrý. Druhá dějová linie s Daisy, která podepisuje Sokovijskou smlouvu, je taky fajn, hlavně díky Macovi, který je pořád mojí oblíbenou postavou, i přes minulý díl, kde se mi moc nelíbil :D Dozvídáme se taky Mackovu historii a ztrátu jeho dcery. A finální scéna s LMD Radcliffem a nastínění nové postavy Superiora bylo super. Celkově poměrně dobrá epizoda. Hodnocení: 74% ()

Horká bramboračka (2017) (S04E12)

Hot Potato Soup je taková příjemná epizoda. Vrací se nám Koenigové, kteří jsou prostě vtipní a Patton Oswalt je libový :D K dějové lince, ta je podle mě zbytečně moc roztahaná, vlastně jde jen o to, že Radcliffe získá Darkhold a Coulson příjde na to, že May je LMD. A je tomu věnovaná celá epizoda... Každopádně to není špatné, díl vás zabaví a nudit se nebudete. Dostáváme nějaký lore background k Fitzovi a jeho otci, rozvíjí se nám tu vztah Coulsona a May a představuje se nám i postava Superiora, který působí skvěle a charismaticky. Epizoda baví, ale je to takový dost natáhlý díl... Hodnocení: 68% ()

BOOM (2017) (S04E13)

BOOM je jednoduše meh... Takový dost nezajímavý, epizodní příběh, nic se tu pořádně neděje a je to celé takové průměrné. Máme tady Shockleyho, který projde terrigenezí a získá schopnost explodovat. Což je poměrně cool dovednost, má tu jednu docela napínavou scénu, kdy málem odpálí letadlo Zephyr, ale jako postava je strašně nezajímavý a otravný. Taky je zde smrt senátorky Nadeer, která mě příjde taková hrozně náhlá, působí to, jakoby už nevěděli, co mají s touhle postavou dělat, tak ji prostě zabili... Pokud mám něco pochválit, tak je to Mallory Jansen, která hraje Aidu, plus v téhle epizodě hraje postavu Agnes, podle které je právě Aida vytvořená. Tahle herečka je skvělá, je hrozně charismatická, a umí zahrát jak bezcitného androida, tak umírajícího člověka s emocemi. Taky se nám trošku nastoluje Framework, který zatím působí dobře, působí hodně záhadně a buduje se tu celá jeho důležitost. Jinak je ovšem tato epizoda prostě prázdná a nic v ní pořádně není. Hodnocení: 60% ()

Muž za štítem (2017) (S04E14)

The Man Behind the Shield je bohužel další docela meh díl. Prakticky nic zajímavého se celou epizodu neděje, jsou tu nějaké flashbacky na Coulsona a May, které jsou úplně zbytečné a působí to hrozně natahovaně. Která postava mě dost baví, tak to je Superior. Je charismatický, je zajímavý, jeho příběh je taky zajímavý. Jediné, co mě fakt vytáčí, je jaký potenciál emocionálního a epického fightu měl jeho souboj s Coulsonem... který se ve finále vůbec nestal. Aspoň, že konec epizody je zajímavý, kdy začíná celá zápletka kolem infiltrování LMD, která je hrozně cool, škoda jen, že celý tenhle LMD part 4. série se tomuhle tématu nevěnuje víc a místo toho tu máme tyhle zbytečně natáhlé a nezajímavé epizody. Hodnocení: 58% ()

Sebeovládání (2017) (S04E15)

Self Control uzavírá LMD část téhle řady a jedná se o první epizodu 4. série, která je opravdu výborná. Celé téma epizody, kdy jsou jednotliví členové S.H.I.E.L.D.u nahrazení androidem a my postupně objevujeme kdo je android a kdo ne, je naprosto skvělé, napínavé a zábavné a mě jenom mrzí, že se v podobném duchu nenesl celý LMD part. Děj je zajímavý a záživný, Quake má konečně nějaký ten cool souboj, herecké výkony jsou taky skvělé, hlavně Elizabeth Henstridge jako Jemma, tahle herečka je úžasná. Taky tu dostáváme poměrně zajímavé „uzavření“ postavy Radcliffa, které je dost překvapivé. A uzavření v uvozovkách, jelikož samozřejmě bude ještě pokračovat v následující Framework části série. Když už jsme u Frameworku, ten se nám v posledních pár vteřinách epizody konečně ukazuje a je vidět, že s tímhle světem si tvůrci seriálu fakt vyhráli, a nabídne nám spoustu zajímavých momentů a dokonce i pár cameí :D Skvělá epizoda, hlavně díky poutavému a napínavému příběhu. Hodnocení: 80% ()

Co když... (2017) (S04E16)

What If..., první epizoda finálního partu 4. série jménem Agents of Hydra, je velice dobrá věc. Konečně se dostáváme do samotného Frameworku a tahle krutá diktátorská realita s cenzurou na každém kroku, solidně připomínající komunismus, je prostě skvělá. Tvůrci si s ní opravdu vyhráli, je v ní plno nápadů a zajímavých obratů pro nejrůznější postavy. Vypíchnout se musí asi hlavně Fitz, ze kterého se stal Doktor, jeden z hlavních vůdců Hydry, a zrovna pro tuhle postavu je to super svěží změna a hrozně zajímavá. A navíc... spolu s ním se vrací i hudební znělka Hydry, kterou jsme od 3. série neslyšeli, a která je prostě neskutečně dobrá :D Téma alternativní reality s sebou samozřejmě přináší i možnosti pro nějaká ty camea :D Takže se nám v této epizodě objevuje Vijay Nadeer a hlavně, HLAVNĚ je tu Ward, který je... no prostě úžasný :D Je strašně super ho sledovat, když jsme ho tak dlouho neviděli, a jsem rád, že má i poměrně velkou roli. A na závěr tu máme i nastínění Aidy, jakožto Madame Hydra, která taky působí dost fajn. Skvělá epizoda, využívající úžasně potenciál alternativního Frameworku. Hodnocení: 80% ()

Identita a změna (2017) (S04E17)

Identity and Change je poměrně fajn epizodka s naprosto skvělým závěrem. Celkově, posledních asi tak 10 minut je úžasných. Celá scéna, kdy se Madame Hydra s Fitzem dostanou za Radcliffem, je super, od dynamiky mezi Aidou a Radcliffem, až po Fitzovo zabití Agnes, které je nečekané a překvapivé. Když už jsme u toho, Fitz je naprosto fenomenální. Je to ultimátní badass, je správně temný a krutý a je to opravdu super :D Mace na mě taky působil velice dobře. A taky musím pochválit soundtrack. Ať už znělka Hydry, nebo zremixovaná verze S.H.I.E.L.D.ovské znělky, zní to prostě skvěle. Velice fajnový díl. Hodnocení: 75% ()

Bez výčitek (2017) (S04E18)

No Regrets je výborný díl. Od úžasného a napínavého příběhu, přes pár solidních cameí, až po fenomenální závěr a skvělou a emocionální smrt jedné z mých oblíbených postav. Ale hezky postupně. Děj epizody je velice fajnový, je to zábavné a napínavé, Fitz je pořád skvělý záporák a i taková May, která v minulých epizodách poměrně dost strádala, tady dostává nějaký prostor se předvést. Máme tu pár super dialogů, třeba všechno kolem Macka je velice fajn, nebo rozhovor Warda a Simmonsové je skvělý. K postavám, po téměř 2 sériích se nám vrací Trip, který sice nemá moc prostoru, ale bylo bezva ho sledovat. Taky různé easter eggy na předchozí série, třeba zmínka o Bakshim nebo narážka na Whitehalla, ty mě taky bavily. A teď samozřejmě ten úžasný závěr. Maceova smrt je naprosto skvělá, je smutná, emotivní, zároveň ale dává perfektní smysl. Mace vždy toužil být hrdinou, a obětovat se pro své přátele k němu úžasně sedí. Patriot byl jedna z mých nejoblíbenějších postav 4. série a jsem rád, že jeho odchod se takhle povedl. Mimochodem, tomu pomáhá i hudební motiv v dané scéně, který je výborný. Skvělá epizoda. Hodnocení: 80% ()

Všichni madamini muži (2017) (S04E19)

All the Madame's Men je po minulém díle taková trošku přízemnější epizodka. Děj je dobrý, Daisy zde opět dostává schopnosti a její moment, kdy vyhodí Madame Hydru z okna je mega cool :D Doktor Fitz je pořád skvělý, jeho otec taky dostává nějaký prostor a jejich vzájemná dynamika je velice zajímavá. Bakshiho cameo taky potěšilo. Postava, která mě bavila asi nejvíc je určitě Ward. Framework Ward byl prostě skvělý, například jeho finální rozhovor s Daisy v této epizodě je super a celkově tahle epizoda výborně slouží jako rozlučka s postavou Granta Warda. A samozřejmě, highlight celé epizody je finální Coulsonův proslov k světu, který je totálně epický :D Taková pomalejší epizoda, ale dobrá. Hodnocení: 70% ()

Sbohem, krutý světe! (2017) (S04E20)

Farewell, Cruel World! je takové ukončení celé Agents of Hydra části. A velice se povedlo. Epizoda má spoustu emocionálních momentů a celkově celé probuzení postav zpět do reálného světa je skvěle provedeno. Za zmínku stojí určitě Mack, který tu má velice pěknou emoční linku. A pak pochopitelně Fitz. Doktor ve Frameworku je stále boží, je charismatický a jeho dynamika s Radcliffem je skvělá. A jeho probuzení z Frameworku, jeho reakce a pocity, to je prostě výborná scéna. Taky tu máme Aidu, ze které se stal člověk, a jediné co chci zmínit je její hudební znělka, právě ve scéně, kdy získá lidské tělo. Protože z téhle scény hrozně mrazí, hlavně díky hudbě :D Velice dobrá epizoda. Teď už nás čeká pouze finále série. Hodnocení: 80% ()

Návrat (2017) (S04E21)

The Return je předfinálová epizoda a upřímně mě překvapilo, jak moc chillovací je :D Vlastně se tu nic moc nestane a nepůsobí to jako setup na finále. Díl je to ale pořád dobrý. Vrcholem celé epizody je určitě Aida. To je strašně zajímavá postava a třeba její scéna s Fitzem ( asi všichni ví, o které mluvím :D ) je zároveň vtipná, děsivá i emocionální :D Celkově vývoj a chování Aidy je strašně fajn. Fitz, kterého stále trápí Framework, je taky super. Vrací se nám i pár postav, třeba Talbot a samozřejmě Ghost Rider, na kterýho mám docela hype :D Ještě chci zmínit Superiora, který je taky dobrý, a to, jak se furt množí a neustále přibývají jeho LMD kopie, to je takový zajímavý prvek a baví mě to :D Fajn epizoda. Hodnocení: 70% ()

Konec světa (2017) (S04E22)

World's End funguje jakožto finále 4. řady skvěle. Začít můžeme například hromadou emocionálních momentů, přes celou linku Macka a Yo-Yo ve Frameworku, až po Radcliffovu smrt, která byla prostě úžasná. Vrací se nám Ghost Rider, který nemá moc prostoru, ale je prostě super. A jeho závěrečná scéna, kdy vykouzlí portál z Doctora Strange, je taky velice fajn. Akorát je škoda, že už ho v seriálu neuvidíme. Aida jako záporák byla dobrá, Ghost Rider v Coulsonovi byl cool jak prase a celkově prostě strašně dobrá epizoda, skvělé finále a samozřejmě skvělý cliffhanger na konci, který láká na pátou sérii. Za nejlepší momenty považuji již zmiňovanou Radcliffovu smrt, zmizení Hope ve Frameworku a samotný závěr epizody. Každopádně velice dobré finále. Hodnocení: 80% ()

Série 5 (2017) (S05)

Moc nechápu kritiku lidí, ale mně prostě přišla 5. série Agentů naprosto luxusní. Pořád je zde skvělá interakce mezi postavami, nové postavy jsou sice lehce slabší, ale stále si je dokážete oblíbit a užít. Co jsem pochytil, tak dost lidem se nelíbila první část série, která se odehrává ve vesmíru, v daleké budoucnosti, ale mě naopak velice bavila a bylo to příjemné zpestření a změna lokace po předchozí sérii. A také celou tuto část považuji za asi jedno z nejlepších provedení scénáře „ryba na suchu“ v MCU, jelikož se tu všechno postavám neobjasní hnedka, ale dost velká část zůstává záhadou skrz několik dílů, není zde nikdo, kdo by postavám hned vysvětlil, jak to zde chodí a na všechno si v podstatě musí přijít sami. Ta druhá část je na tom lehce hůř, hlavně kvůli aroganci a otravnosti některých postav, kdy se strašně moc charakterů chová fakt stupidně, zároveň tempo na tom není moc dobře, občas se to fakt vleče a je tu i několik úplně zbytečných vycpávkových dílů, ale to je prostě očividně osud Agentů, jelikož tenhle problém mám v každé sérii. Dějově je to dost dobré, jediné co bych ocenil je nějaké větší propojení s MCU filmy, vlastně jsme dostali jenom párkrát vyslovení jména Thanos. Záporáci jsou na tom dost dobře, všichni mě bavili, nejvíc samozřejmě finální padouch Graviton, na kterého bylo teasováno od 3. dílu první série. Je sice dost jiný než v komiksech, ale mě fakt bavil a přišel mi fakt super. Musím pochválit vizuální efekty, a to hlavně ve vesmírné části série, které vypadají prostě famózně a je vidět, že Agenti dostali větší rozpočet. Hudba byla taky fajn, hlavně Gravitonův motiv. Celkově je 5. série strašně dobrá a nevím, proč se to lidem tolik nelíbí. Je to dějově dost nadupané, má to spoustu cool momentů a zajímavé akce, super interakci mezi postavami a nechybí ani velice emotivní finále. Je to prostě výborná série a rozhodně nejlepší z těch prvních 5 řad seriálu. Pro mě určitě vrchol Agentů. Zajímavý děj a lokace, na televizní seriál výborný vizuál a skvělá dynamika mezi postavami. Jenom to tempo občas vázne. Hodnocení: 80% ()

Orientace (1. část) (2017) (S05E01)

První část dvoudílného pilotu Orientation je výborná epizoda. Jedná se o naprosto skvělý start nové série, který nastolí tunu otázek, nedá žádné odpovědi, pomalu nám představí celý nový svět a po jeho zhlédnutí člověk vůbec ničemu nerozumí a je zmatený, ale chce to sledovat dál, aby to pochopil :D Musím pochválit to, jak je každá série jiná. Ještě v minulém díle se řešili roboti a alternativní svět, a hned zde se přesouváme do hlubokého vesmíru. Taky mě strašně baví to, jak divákovi postupně představují tenhle nový svět a nové místo, kam se naše postavy dostali, a to tak, že postupně a pomalu odhalujeme, co se sakra děje :D A tahle zmatenost, to že prostě nevíme, co se děje, je strašně super :D Musím pochválit efekty. Samotný vesmír, různé kosmické lodě, planety, interiéry samotné stanice. Je vidět, že 5. série dostala větší rozpočet, a to CGI vypadá fakt dobře. Taky hudba je skvělá. A samotný závěr epizody, to odhalení samotné, i když bylo lehce předvídatelné, je super a nahání to husí kůži :D Úžasný otvírák. Hodnocení: 85% ()

Orientace (2. část) (2017) (S05E02)

Druhá část Orientation je stále velice dobrá. Pořád se mi líbí, jak seriál divákům postupně a pomaličku představuje ten svět, kdy Kree zotročili lidstvo. Nevyvalí na nás tunu informací najednou, naopak to hezky pomalu objevujeme. A to je dost fajn. K příběhu samotnému, nejvíc mě asi baví linka Simmonsové, která je prostě zajímavá. S ní se nám představuje i záporák Kasius a jeho služebnice Sinara, která má mimochodem skvělý hudební motiv. Samotný Kasius taky působí dost dobře. Celkově poměrně dobrá epizoda. Hodnocení: 73% ()

Život vynaložený (2017) (S05E03)

A Life Spent je už trošku pomalejší díl, ale pořád není špatný. Stále mě baví linka Simmonsové, která slouží Kasiovi a zároveň musí naučit mladou Inhumanskou holčinu ovládat své schopnosti. Tahle dějová linie je super. Zbytek je trošku horší, i když třeba Coulsonovo objevování ve vesmíru mě taky baví, a celá věc kolem Grilla a jak pro něj musí hlavní postavy makat je taky dobrá. Zato například Daisy, ta mě vůbec nebere. Každopádně, snad se v příštích dílech už podíváme na povrch Země, kde to může být zajímavé :D A taky mi docela chybí Fitz, který tomu dodával takovou zajímavou šťávu. Ale epizoda dobrá. Hodnocení: 70% ()

Život získaný (2017) (S05E04)

Epizoda A Life Earned balancuje na rozmezí 4 a 5 hvězd, za ten závěr ale prostě musím dát 5 :D Děj epizody mě velice bavil, a to jak linka Daisy, například její scéna s Kasiem a Simmons je super napínavá, tak linka Coulsona a zbytku crew. Komu začínám přicházet na chuť, tak je Deke, který mě doteď moc nebavil, ale konečně začíná být trochu zajímavou postavou. Záporák Kasius je taky velice fajn. A samozřejmě, ten závěr kdy se nám konečně ukáže Fitz je naprosto epický :D Dost dobrá epizodka. Hodnocení: 80% ()

Přetočení (2017) (S05E05)

Rewind je prostě dobrá epizoda :D Když si to člověk vezme, je vlastně totálně zbytečná, ale je prostě super :D Sledujeme zde Fitze, konkrétně jeho počínání po tom, co byl zbytek S.H.I.E.L.D.u přenesen do budoucnosti. A je to dost fajn, Iain De Caestecker si tuhle postavu strašně dává, Fitz je sympatický a je super ho sledovat. Parťáka mu zde nedělá nikdo jiný, než Hunter, kterého jsme neviděli od jeho odchodu ve 3. sérii a Hunter je prostě pořád stejný frajer :D Dynamika těhlech dvou, jejich vzájemná interakce, jejich humor, to je tahoun téhle epizody a opravdu se to povedlo. Zároveň se dozvídáme i něco o loru celé série, představuje se nám rasa Chronicomů a postava Enoch, který je jednoduše skvělý :D To jak se chová a hlavně jeho totální 100% neutralita v obličeji je neskutečná :D Joel Stoffer si Enocha hrozně užívá a je to na něm vidět. Skvělá epizoda. Hodnocení: 80% ()

Hry a zábava (2018) (S05E06)

Fun & Games je další skvělý díl. Co tuhle epizodu pozvedává opravdu nahoru, je Fitz, který konečně nějak zapadá do celkového děje a působí prostě dobře, dodává celému seriálu takovou zajímavou šťávu :D Jeho dějová linka, kdy musí získat přízeň Kasia, je taky super. Druhá linie o Coulsonovi, Mackovi a Yo-Yo, kteří se snaží ukrýt nového Inhumana Flinta před Kree byla už trošku slabší, ale pořád mě relativně bavila. Taky se dozvídáme trochu Kasiovy historie a představuje se nám jeho bratr. A Enoch je pořád super :D Velice fajnový díl, hlavně díky Fitzovi. Hodnocení: 80% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)