Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (144)

Spolu, nebo vůbec (2018) (S05E07)

Together or Not at All je další dobrý díl. Hodně tomu pomáhá Fitz, bez něho to prostě nebylo ono a nemělo to tu energii a s ním je to najednou mnohem lepší :D Co se mi líbí, tak je budování kolem Kasia, jeho bratra a Sinary. Kasius je zajímavý záporák a Sinara je prostě skvělá. Nějaký prostor dostává i Flint, který je taky fajn. A konečně se aspoň trochu dostáváme na povrch Země, kde to je dost dobré a zajímavé. Fajnový díl. Hodnocení: 73% ()

Poslední den (2018) (S05E08)

The Last Day je zvláštní díl, ale poměrně mě bavil. Má sice takový dost epizodní příběh a kdyby jste ho neviděli, o nic extra nepřijdete, ale je fajn. Linka s Vossem, který se snaží zabránit zničení Země tím, že zabije Daisy, byla fajn, sloužila jako epizodní příběh dobře. To, co je na tomhle dílu opravdu skvělé, jsou flashbacky na dobu po zničení planety, kde sledujeme, co S.H.I.E.L.D. vlastně dělal. Tyhle části jsou super, jsou neuvěřitelně tajemné a matoucí, protože vlastně pořádně na nic neodpoví. Postava Robin taky byla dost super. Celkově velice fajn epizoda, ale snad už se brzy dostaneme do současnosti, jelikož tahle dystopická budoucnost je dost vyčerpávající a náročná na sledování :D Hodnocení: 80% ()

Nejlepší plán (2018) (S05E09)

Blížíme se do finále téhle vesmírné části :D Best Laid Plans je super epizoda hned v několika aspektech. Obě 2 dějové linie jsou skvělé, ať už členové S.H.I.E.L.D.u na povrchu, kteří se snaží vzlétnout se Zephyrem. Tady musím vychválit hlavně CGI efekty, které vypadají úžasně. A samozřejmě souboj Sinary a Daisy, který je taky dost fajn. Druhá dějová linka s Mackem, Yo-Yo a Flintem je taky dobrá. Hlavně scéna, kdy Mack a Yo-Yo potkávají Kasia je úžasná, je epická a na Kasiovi je vidět ta zlost a naštvání. Velice dobrá epizoda. Hodnocení: 80% ()

Minulý život (2018) (S05E10)

Past Life zakončuje celou tuhle vesmírnou část 5. série a je to sakra epické mid-season finále :D Všechno se uzavírá, je to velkolepé a epické, zároveň napínavé a zábavné. Dost zajímavou linku tu má samozřejmě Yo-Yo, která potkává svoji budoucí verzi a tím nám nastiňuje jedno z hlavních témat zbytku 5. série. Nováčci mi budou dost chybět, hlavně Flint a Enoch, a i když se oba dva v jistém smyslu vrátí v 6. sérii, je prostě škoda, že přímo tyhle verze už neuvidíme. Deke byl upřímně taky super. Samozřejmě, máme tu epickou bitku mezi Kasiem a Mackem, která je fajn, jenom mi příjde, že Kasius neměl moc prostoru (hlavně teď ke konci příběhu) a jeho smrt je taková uspěchaná... mohli si ho třeba nechat v záloze a někdy ho ještě nějakým způsobem vrátit. Každopádně, v příští epizodě se konečně opět vrátíme do současnosti na Zemi, kde se S.H.I.E.L.D. bude snažit předejít jejímu zničení. Hodnocení: 80% ()

Veškeré pohodlí domova (2018) (S05E11)

All the Comforts of Home nás konečně vrací zpátky do současnosti na Zemi. Máme tu několik dějových linií a všechny jsou dost fajn. Třeba i ta trošku víc komediálnější a trošku víc zbytečná linka s Dekem mě bavila :D Zbytek S.H.I.E.L.D.u mezitím řeší světla na obloze, tedy první předzvěst konce světa. A musím uznat, finální souboj a scéna, kdy Yo-Yo příjde o ruce, je totálně epická :D Je to provedené strašně napínavě, poutavě a děsivě zároveň, a je to prostě hrozně fajn. Představuje se nám i pár nových postav, hlavně Ruby, která působí zvláštně, ale teoreticky v budoucnu může být i fajn. Rick Stoner, ačkoliv tu byl pouze na video záznamu, taky působil dost zajímavě. A samozřejmě, pár postav se i vrací, ať už Hale nebo třeba takový Absorbing Man. Dost super díl. Hodnocení: 80% ()

Tajná dohoda (2018) (S05E12)

A je to tady :D The Real Deal je 100. epizodou Agentů, tudíž jsme mohli očekávat super příběh, hromadu skvělých scén, pár slušných cameí a několik zajímavých zvratů. A přesně to jsme dostali :D Děj, který pojednává o trhlině vedoucí do dimenze strachu, je dost dobrý, je to zajímavý nápad a i dost dobře provedený. Jediné, co mě vadí, je scéna, kdy se falešný Mike snaží Coulsona přesvědčit, že se celý seriál vlastně odehrává jenom v jeho hlavě. Tohle samo o sobě je dost zajímavá myšlenka, jenom je hrozně rychle spláchnutá a už se k ní seriál nikdy nevrátí. Díl má spoustu skvělých momentů, highlight celé epizody je určitě Coulsonovo svěření se ostatním členům o své nemoci a následný rozhovor s Daisy, a samozřejmě finální svatba Fitze a Simmonsové :D K těm cameím, pár se jich tu najde, máme tu Deathlocka (toho mimochodem vidíme naposled v tomto seriálu), Lashe nebo třeba Hive. Myslím, že tu je docela promarněná příležitost na cameo Warda, které by prostě vždycky potěšilo, ale okej no, přežiju to :D A samozřejmě finální zvrat o rodinném vztahu FitzSimmons a Deka je super. Celkově, hrozně nabušená a zábavná epizoda, jako takový speciál na výročí 100 dílů je to super. Hodnocení: 83% ()

Principia (2018) (S05E13)

Principia je po docela velké hromadě nabušených dílů taková slabší. Vlastně, jestli bych ji měl k něčemu přirovnat, tak hodně působí jako nějaké starší epizody z první série. Příběh je dost jednoduchý, S.H.I.E.L.D. prostě hledá Gravitonium, ale špatný vyloženě není. Druhá dějová linka se mi ale líbila o dost víc. Vrací se Werner von Strucker, který je velice fajn, stejně jako jeho poměrně zajímavá a originální schopnost pamatovat si všechno. Co tenhle díl tahá z lehkého nadprůměru jsou ale hlášky :D Ty jsou prostě boží. Hlavně „Mack Hammer...Can't touch this.“ mě totálně odpálila :D Ovšem jinak je to taková pomalejší a trošku slabší díl. Hodnocení: 60% ()

Ďábelský komplex (2018) (S05E14)

Jestli byl minulý díl slabší, tak The Devil Complex to vynahrazuje neuvěřitelným způsobem. Mluvím samozřejmě o úžasné lince s Fitzem, která už z tak zajímavé postavy dělá ještě mnohem zajímavější postavu. Nebudu nic spoilerovat, ale když jsem ten závěrečný zvrat viděl poprvé, opravdu jsem koukal na obrazovku s otevřenou pusou :D A herecký výkon Iaina De Caesteckera tomu taky dost pomáhá. Zbytek je super, třeba scéna se Simmonsovou a Dekem, ale ta Fitzova linka je prostě tak moc skvělá, že tahá celý tenhle díl do úplně obrovských výšin. Hodnocení: 82% ()

Vstávat a cvičit (2018) (S05E15)

Rise and Shine je fajn :D Nic víc, nic míň. Epizoda se z dost velké části skládá z flashbacků do nejrůznějších dob, například do doby akademie Hydry, kde vidíme mladého Sitwella, mladého von Struckera nebo třeba Whitehalla. Tyhle části jsou dost super, užíval jsem si je, bavil mě i Talbot, který je dost zajímavou postavou. Zbytek je taky fajn, třeba rozhovor Daisy a Fitze je cool. Jinak je to ovšem taková dost vycpávková epizoda, která jenom rozvíjí lore, ale nic jiného moc nenabízí. Hodnocení: 70% ()

Vnitřní hlasy (2018) (S05E16)

Inside Voices jsou další docela super epizodou. Coulsonova linka na základně Hale je dost fajn, hlavně díky Talbotovi, který je skvělý :D Absorbing Man je taky dobrý, jen by mohl trošku častěji používat své schopnosti. Hold si asi veškerý budget série vyplýtvali na ten vesmír v první části série :D Druhá dějová linka v Lighthouse je slabší. Hlavně kvůli tomu, že každá postava se chová strašně stupidně a otravně. Je tu Daisy, která udělá jakoukoliv kravinu pro to, aby se Coulson vrátil, Simmonsová a YoYo, jejichž teorie o tom, že jsou nesmrtelné, je neskutečně iritující a pak je tu Mack, který nevěří prakticky ničemu a i přes očividné důkazy :D Jediný, kdo mě zde fakt baví je May, která má příjemnou chemii s Robin, a Fitz, který je prostě dobrá postava :D Musím pochválit ruce YoYo, které vypadají vizuálně fakt dobře. A epizoda je zakončena cameem Rainy a Quinna, které je sice pěkné, ale totálně zbytečné :D Ale jinak celkově fajn díl. Hodnocení: 70% ()

Líbánky (2018) (S05E17)

Další v pohodě epizoda, která je sice neskutečně roztáhlá a téměř zbytečná, ale je fajn. Linka Simmons, YoYo a Fitze je fakt o ničem, je to bezvýznamné a jenom to natahuje děj :D Ta druhá linie je trošku lepší, hlavně díky Talbotovi, který je prostě super. Je hrozně zajímavá postava. Máme tu pár dobrých momentů, třeba souboj Daisy a Ruby, ten není špatný. Ale prostě, taková vycpávková epizoda. Hodnocení: 60%  ()

Všechny cesty vedou... (2018) (S05E18)

Další taková slabší epizoda. Opět, působí hrozně vycpávkově a zbytečně a vlastně kromě posledních 10 minut se nic extra nestane. Máme tu Talbota, který je pořád dost fajn, máme tu poměrně dost zajímavou linku s Ruby, která absorbuje gravitonium, bohužel se jí seriál strašně rychle zbaví. Pořád je to zábava sledovat, ale už to opravdu působí dost uměle natahovaně. Zachraňuje to trošku Deke a jeho hlášky o citrónech :D Jinak, taková meh epizoda. Snad se to teď trochu zlepší, obzvlášť když se blíží příchod Gravitona :D Hodnocení: 60% ()

Druhá možnost (2018) (S05E19)

Option Two je konečně skvělá epizoda, která po várce slabších dílů opravdu potěší. Konečně se neřeší Hydra, Hale, ani nikdo takový, naopak se nám víc ukazuje Konfederace a Qovas. A to je super, je to takové osvěžující. Děj epizody byl dost dobrý, celý koncept toho, že S.H.I.E.L.D. je zamčen na svojí základně, na kterou útočí mimozemšťané, mě bavil. A samozřejmě ten závěr. Ten epický závěr, kdy se z Talbota konečně po 5 sériích stane Graviton. Tahle scéna je skvělá. Působí to strašně velkolepě, hrozně epicky a děsivě zároveň. A z toho konce prostě běhá mráz po zádech :D Skvělý díl. Hodnocení: 80%  ()

Ten, který nás všechny zachrání (2018) (S05E20)

The One Who Will Save Us All má takové 2 stránky, přičemž každá z nich je úplně jiná :D Začněme tou horší, to je celá část odehrávající se v Lighthouse. Má sice pár hezkých momentů, třeba rozhovor Daisy a Deka, potom tu jsou ale věci jako neskutečně otravná YoYo, totálně stupidní fight mezi YoYo a Daisy, příšerná arogance některých postav a ve výsledku je tahle část hrozná a je strašná bolest ji sledovat :D Úplně to vynahrazuje zbytek epizody, který se odehrává na lodi Konfederace, ten je prostě skvělý. Hlavně díky jedné postavě, kterou je samozřejmě Graviton. Ten je neskutečně charismatický, jde z něj respekt a strach, jeho dynamika s Coulsonem byla taky dobrá. Talbot je prostě totální magor a je strašně super ho sledovat. Sice možná na můj vkus až moc rychle proběhla změna z toho hodného pomateného Talbota na drsného záporáka, ale to je pouze malá vada na kráse. Celkově dobrá epizoda, hlavně díky Gravitonovi. Hodnocení: 72% ()

Síla gravitace (2018) (S05E21)

Předfinálová epizoda je parádní. Opět vychválím to, co jsem vychvaloval u minulých epizodách. Graviton je skvělý, má tu úžasnou scénu s jeho rodinou a celkově působí fakt dobře. Konečně tu YoYo není tak příšerně otravná, takže díl mě bavil o dost víc, než ty minulé. I smrt Absorbing Mana byla dost dobrá. A na závěr tu máme přípravu na obtížné dilema, kdy se S.H.I.E.L.D. musí rozhodnout, zda zachrání Coulsona nebo celý svět. Uvidíme ve finále, na které se dost těším. Hodnocení: 80% ()

Konec (2018) (S05E22)

SPOILERS! Finálová epizoda páté série je totálně epická věc plná dojemných a emocionálních momentů a velkolepých soubojů. Začněme Gravitonem, který byl v předchozích epizodách skvělý, a tady tomu není vůbec jinak. Talbot je prostě famózní, je hrozně charismatický, jde z něj respekt a strach. Musím pochválit i jeho hudební motiv, který je takový mysteriózní a záhadný a skvěle k němu sedí. A samozřejmě je tu epická bitka s Quake, která je zakončena poměrně důstojným koncem pro Talbota. Glenn mi opravdu bude chybět, byl to vážně skvělý charakter. Z emocionální stránky finále taky funguje výborně, ať už Fitzova smrt, která samozřejmě bude tak nějak zvrácena v příští sérii :D ale je neskutečně dojemná. To samé platí i pro rozlučku s Coulsonem a finální scénu na Tahiti. Posledních 15 minut dílu je zaručeně nejlepších a nejemotivnějších. Upřímně bych se vůbec nezlobil, kdyby tady seriál skončil a nepokračoval by, jelikož to opravdu působí jako završení a konec. Ale je pravda, že třeba takový Deke se na konci vůbec neukázal a je vidět, že si tvůrci šetří jeho osud do další série. Skvělé finále pro mě zatím nejlepší řady Agentů, jsem zvědav na další sérii, která byla zkrácena jen na 13 dílů. Hodnocení: 85% ()

Série 6 (2019) (S06)

Šestá řada se rozhodla zkrátit počet epizod z 22 na pouhých 13 a to bylo podle mě dobré rozhodnutí. Tempo téhle série je totiž rychlejší a lepší než u minulých řad, není zde tolik výplňkových dílů a většina epizod je zajímavá a plná důležitého děje pro příběh série. K tomu ději, ten je na tom trošku hůř, a to hlavně u posledních epizod. Ale abych začal pozitivně, prvních 9 dílů je opravdu skvělých. Příběh točící se okolo Sarge, odhalování záhad kolem Shriků a hledání Fitze v hlubokém vesmíru mě hrozně bavilo. Když už jsme ho zmínili, Sarge je výborný záporák. Clark Gregg ho hraje skvěle, je strašně charismatický, jde z něj respekt a strach, opravdu působí jako hrozba, ale zároveň chápeme jeho motivace a proč dělá to, co dělá. Kdyby se celá řada nesla v tomhle duchu, tak je to super. Jenomže po té 9. epizodě přijde několik zvratů, odhalí se nám, co jsou Shrikové a kdo je Sarge, který jde trošku do pozadí, a prostor dostává druhá záporačka Izel, která mě fakt nebavila. Izel je nezajímavá, otravná a nudná postava a kvůli ní trpí celý děj série. Navíc, všechna ta odhalení kolem Sarge a Shriků mi prostě neseděla. Ten nápad s dimenzí tvorů bez forem, kteří se potřebují dostat do našeho vesmíru, mě nezaujal a nijak extra mě nebavil, navíc mi přišel až přehnaně velkolepý na to, jak přízemně působila první půlka série. Taky se v druhé půlce řeší rasa Chronicomů a jejích invaze na Zemi a celá tahle část vůbec nesouvisí se zbytkem děje a je to čistě setup a příprava na 7. sérii. K dalším prvkům řady, efekty jsou dobré, i když jich tu moc není, ale všechny triky vypadají dobře. Hudba je taky fajn a akční scény se mi taky dost líbili. Takže, kdybych to měl nějak shrnout, první část série je skvělá, hlavně díky charismatickému Sargovi, s příchodem Izel jde ale všechno tohle do kytek, dostáváme nudnou záporačku, poměrně nezajímavý děj a tohle už mě moc nebralo. Kdyby se 6. řada soustředila na postavu Sarge, udělala by lépe, jelikož ten je výborný. Bohužel v 2. půlce série přichází na scénu Izel, Shrikové a poměrně nezajímavý děj. Hodnocení: 70% ()

Chybějící díly (2019) (S06E01)

6. série začíná poměrně dobře. Prvních několik minut se sice budete trochu ztrácet, ale potom vás epizoda chytí a děj vás vtáhne. Tempo je opravdu rychlé, série byla zkrácena z 22 dílů na pouhých 13, což je podle mě skvělý krok, aspoň se to nebude tolik táhnout. Mack jako ředitel je skvělý, nová postava Bensona mě strašně baví a celkově to působí hrozně fajn. Druhá dějová linka, kdy se Daisy, Simmonsová, Piper a Davis snaží najít Fitze uprostřed vesmíru, je taky dobrá, hlavně díky úchvatnému vizuálu. Postava Simmonsové mi sice trochu vadí, hlavně tím, jak drsňácká a tvrdohlavá najednou je, ale to nějak přežiju :D Každopádně finální moment epizody, kdy se ukáže záporák Sarge s ksichtem Clarka Gregga, no prostě neuvěřitelně epická scéna :D Mimochodem, Clark si tuto epizodu i zrežíroval, takže to je dost fajn :) Hodnocení: 70% ()

Okno příležitosti (2019) (S06E02)

Druhý díl nám pořádně představuje Sarge a celou jeho bandu a právě tyhle záporáky jsem si užíval na epizodě nejvíc. Sarge je totálně drsňácký, Clark Gregg ho hraje perfektně a i jeho konfrontace s May byla super. A třeba celá sekvence v klenotnictví je prostě skvělá, je strašně atmosférická a napínavá. Docela velkou roli tu má i linka s Fitzem a Enochem, která je taky dost super, hlavně tím, jak je úplně jiná a odlišná, než děj odehrávající se na Zemi. Velice příjemná epizoda. Hodnocení: 72% ()

Strach a hnus na planetě Kitson (2019) (S06E03)

Tahle epizoda s neuvěřitelně dlouhým jménem je poměrně dost fajn a povedená. Co mě hodně bavilo, tak je celá linka s Fitzem, která je strašně dobrá, ať už díky jeho dynamice s Enochem nebo díky zajímavému prostředí planety Kitson. Kdyby epizoda byla čistě jen o něm, asi by díl byl o trochu lepší. Jenže my tu do toho dostáváme tým S.H.I.E.L.D.u, který se je snaží najít a hele, co si budem... zfetovaná Daisy a Simmons jsou fakt divné :D Celá tahle haluz sekvence je sice zajímavá a dejme tomu i originální nápad, o tom, jestli je dobrý bych už polemizoval :D Díky lince s Fitzem je to ale celkem dobrý díl. Hodnocení: 74% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)