Agenti S.H.I.E.L.D.

(seriál)
  • USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
Trailer
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (144)

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013)

Agents of S.H.I.E.L.D. jsou jedním z nejdelších Marvel seriálů, zároveň je to seriál, který se i přes poměrně malou a stále se zmenšující sledovanost v televizi dokázal udržet a zmáknul to na skvělých 7 řad. A já ani moc nevím, co o tom mám celkově říct :D Protože každá série Agentů je totálně odlišná od té předchozí. Jestli ale něco o tomto seriálu můžu říct, tak určitě to, že pokud jste viděli prvních pár dílů a nelíbilo se vám to, vydržte a dejte tomu šanci. Agents of S.H.I.E.L.D. je totiž vzácný případ seriálu, kdy první řada je ta nejslabší a kvalita postupně roste napříč sériemi. Takže se může klidně stát, že vás Agenti pořádně chytnou až u pozdějších řad a byla by vážně škoda, kdybyste tenhle seriál odsoudili a zahodili po prvních několika dílech. Protože je to strašně příjemný seriál. Můžeme začít třeba takovými postavami. Ty se v prvních několika dílech můžou zdát jako strašná klišé, ale když se do seriálu opravdu ponoříte, každá z nich vám přiroste k srdci. A právě interakce a dynamika mezi jednotlivými charaktery je opravdu skvělá, je zábavné je sledovat, seriál má dost fajn napsané a příjemné rozhovory a charakterové momenty. Děj se hodně špatně hodnotí :D Jelikož, jak jsem řekl, každá série je strašně odlišná od těch dalších, takže děj vám prostě může a nebo nemusí sedět. Máme tady sérii o infiltraci teroristickou organizací, povstání androidů, cestování časem a prostorem nebo třeba alternativní reality. Každopádně příběh je většinou dost fajn a zábavný. Agents of S.H.I.E.L.D. byl první seriál, který spadal do světa MCU, takže tu máme hromady referencí, narážek, easter eggů a cameí právě z filmového světa, ovšem to hlavně na začátku v prvních sériích, kdy seriál na těhlech narážkách dost stavěl a chvíli mu trvalo se osamostatnit. A jestli se na tohle chcete dívat jen proto, že uvidíte nějaké známé tváře z filmů, tak to rovnou nemusíte ztrácet čas, fakt nečekejte, že tu uvidíte Avengers :D Seriál je taky dost kvalitní z hlediska vizuálního, hlavně na to, že se jedná o televizní tvorbu, dělanou pro televizi, která prostě nemá takový rozpočet jako filmy. Efekty jsou výborné a na televizní seriál vypadají fakt skvěle. Celkově jsou Agenti prostě dobrý poctivý seriál o jedné tajné organizaci, o jednom konkrétním týmu, ze kterého se postupně stane rodina a je to strašně příjemný seriál. A radím vám, neodsuzujte tento seriál po první sérii, která je rozhodně nejhorší. Dejte mu šanci a dívejte se dál, protože vám říkám, že se to zlepší. 7 sérií je fakt hodně a vím, že to sebere hodně času, ale já osobně jsem rád, že jsem Agenty viděl, jelikož je to opravdu skvělý seriál, příjemná výplň a doplnění k Marvel filmům a povinnost pro každého fandu MCU :D Velice příjemný Marvelácký seriál, kterému sice trvá chvíli se rozjet, ale rozhodně to stojí za to. Je to dobrá zábava a takové doplnění k filmovému světu. Hodnocení: 75% ()

Série 1 (2013) (S01)

Pro mě osobně jsou Agents of S.H.I.E.L.D. fantastický seriál. Bohužel, jejich první série je jen lehce nadprůměrná a pokud bych nevěděl, že se seriál do budoucna mnohem zlepší, po prvních pár dílech bych to asi vzdal. Tím neříkám, že 1. série je špatná, jen je prostě docela průměrná. Největším problémem je celkový styl, jakým je 1. série dělaná. Jde o to, že série je až do nějaké 13. epizody dělaná stylem epizodních příběhů, kdy každý díl má svůj vlastní příběh a na nějaký společný děj série se kašle. To se změní až kolem toho 13. dílu, ale to už je trochu pozdě. Tím nám vzniká další problém a to kolísavost kvality. Tím, že jsou zde epizodní příběhy a díly se stává, že se často střídají díly dobré s průměrnými. Uznávám, že kolem 16. a 17. epizody příjdou jisté zvraty a odhalení, které ze seriálu udělají mnohem zajímavější věc a od téhle doby je kvalita dobrá a konzistentní, mnoho diváků k těmto epizodám ale vůbec nemusí dojít přes nezajímavé úvodní díly. Hlavní postavy jsou fajn, ale někteří členové týmu mají pěkně málo prostoru. Pořád ale interakce mezi nimi je jedna z nejlepších částí seriálu. Phil Coulson hraný Clarkem Greggem je naprosto skvělý a charismatický, to bez debat. Pak tu máme Skye, která není špatná, ale do půlky série je poměrně dost otravná. Když už jsme u otravnosti, Fitz a Simmons jsou také velice otravné postavy a po 5. díle už mě opravdu štvali, naštěstí se ke konci série docela zlepší a dostanou trochu prostoru. May... no, May je takový smutný případ, jelikož je to zajímavá postava, která nemá vůbec, ale VŮBEC žádný prostor. A pak je tu Ward, který je takový zvláštní a taky poměrně nezajímavý, naštěstí v 17. díle s ním příjde jeden dost dobrý zvrat, který z něj udělá dost zajímavou postavu. Vedlejší postavy jsou fajn, ať už Deathlok, Raina, Quinn, Trip, ani jedna z nich není nijak špatná. Příběh série ( teď nemyslím ty epizodní příběhy ) je zajímavý, dost napínavý a záhadný, postavy ho po kouskách objevují a atmosféra umí být strašně dobrá. Lehký problém mám se záporákem celé série. Clairvoyant je dost zajímavý, když zůstává takovým tím záhadný mastermindem, co tahá někde v pozadí za nitky a je celý takový mysteriózní. Jakmile se ovšem odhalí jeho pravá identita ( mimochodem, ten zvrat sám o sobě je dost dobrý ), všechno tohle jde do kopru a je z něj docela nezajímavý padouch, který navíc v posledním díle totálně zešílí a stane se z něj takový typický magorský záporák, co chce zničit svět. Zachraňuje ho herecký výkon, který je super. Jinak, efekty nejsou nejlepší, seriál neměl největší rozpočet a je to vidět. Hudba je dost fajnová, ústřední znělka S.H.I.E.L.D.u je skvělá. Seriál má taky pár dost dobrých cameí, třeba Cobie Smulders jako Maria Hill nebo skvělý Samuel L. Jackson jako Nick Fury. Na závěr, 1. řada Agents of S.H.I.E.L.D. je poměrně zajímavý špiónský příběh, který se bohužel pořádně ukáže až po 14. díle. Do té doby je to docela nezajímavý epizodický seriál plný dost průměrných epizod. Další série jsou lepší, ale tahle první fakt není nic moc. První série Agents of S.H.I.E.L.D. je nadprůměrný seriál s dobrým dějem, který je ale zazděn spoustou průměrných epizod se svým vlastním epizodním dějem, které jsou prostě nezajímavé. Hodnocení: 55% ()

Nový svět (2013) (S01E01)

Pilotní epizoda největšího Marvel seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jménem Pilot je bohužel hrozně průměrná. Kdybych seriál už jednou celý neviděl a nevěděl, že se potom razantně zlepší, tahle epizoda by mě o jeho kvalitě rozhodně nepřesvědčila. Příběh je hrozně jednoduchý, možná až moc, ale to nemám vyloženě za zlé, přece jenom, jedná se o první díl. Problém mám s tím, že je epizoda hrozně prázdná a není v ní nic, co by vás zaujalo. Postavy jsou zatím docela meh, máme tady Coulsona, který je prostě super. Pak je tu Ward, který je takový nonstop vážný drsňácký ksicht, pak je tu May, což je to samé jako Ward, akorát verze žena. Fitz a Simmons nemají moc prostoru a jsou hrozně otravní a Skye je zatím taková bez pořádného charakteru. To samé záporák Mike Peterson, který se později v seriálu přetaví do Deathloka, ale v téhle epizodě je totálně nevýrazný. Plus cameo Cobie Smulders jako Maria Hill potěšilo :D Nejvíc jsem si na epizodě užíval všechny ty reference na filmy, jelikož se to dějově odehrává po prvních Avengers a Iron Man 3, máme tady spoustu různých odkazů, je tady super sérum, Extremis a podobně. A to je dost super. A hudba je výborná. Kromě tohohle ale v epizodě Pilot prostě nic není, je to plné zatím nezajímavých postav, nezajímavého příběhu a celá epizoda působí jako nucený začátek, kdy nevěděli, jak to odstartovat. Hodnocení: 40% ()

0-8-4 (2013) (S01E02)

Druhou epizodu jménem 0-8-4 bych za normálních okolností hodnotil dost průměrně, ovšem oproti první epizodce mi tohle prostě udělalo úsměv na tváři. Příběh je pořád dost jednoduchý, máme tady jakousi zbraň z Tesseractu, po které touží jak naši hrdinové, tak záporáci. Nic převratného. Když už jsme u záporáků, ti jsou taky dost nevýrazní. Co je ale konečně super je to, co by mělo být u každého filmu / seriálu o týmu. Interakce mezi jednotlivými členy. Konečně tu je a jejich rozhovory, hlavně mám teď na mysli dialog Warda a Skye na Busu a všechny rozhovory ve finálních 10 minutách, ty jsem si neskutečně užíval. Pořád je tu totálně skvělá hudba, efekty jsou trošku levnější, ale to zas tolik nevadí, moc jich tu není. Finální scéna se Skye nám nastoluje další epizody a cameo Samuela L. Jacksona je prostě super :D Průměrnější epizoda, která se ale strašně moc poučila z předchozího dílu. Hodnocení: 60% ()

Přínos (2013) (S01E03)

Třetí epizoda The Asset je taková průměrná epizoda. Co opět cením, jsou interakce mezi jednotlivými členy týmu. Hlavně taková Skye a Ward dostávají nějaký backstory a to je fajn. Když už jsme u Skye, její postava se díky přeskakování mezi stranami příběhu stává docela zajímavou. A Coulson v podání Clarka Gregga je stále naprosto úžasný a charismatický :D Problém je opět u příběhu, který je takový plytký a docela o ničem. Máme tady 2 nové postavy. Franklin Hall je hrozně nevyužitý a vzhledem k tomu, že později v seriálu se Gravitonem stane někdo jiný ( v komiksech je právě Hall Gravitonem ), jeho postava působí ještě nevyužitěji. Pak je tu záporák Ian Quinn, který je fajn, ale taky nemá moc prostoru. Ještě chci zmínit digitální efekty, konkrétně Gravitonium, které nevypadá prostě moc dobře. U minulých epizod jsem to nepsal, ale hodně mi vadí, že celý seriál je dost epizodní. Každá epizoda má vlastní příběh a není tu pořádně žádný propojený děj mezi epizodama ( tedy zatím samozřejmě... :D ). Působí tedy hrozně uspěchaně a pro mě ne moc dobře. Ale to je čistě můj problém. Epizoda celkově není špatná, ale není ani ničím extra dobrá. Hodnocení: 55% ()

Kdo se dívá (2013) (S01E04)

Čtvrtý díl Eye Spy je určitě zatím nejlepší epizodou. Dynamika mezi členy týmu je pořád dobrá, tenhle díl se zaměřuje hlavně na vztah Coulsona a Skye, který je skvělý. Ward je taky fajn, u FitzSimmons a May mám pořád problém, že nemají tolik prostoru. Co je ale skvělé, je příběh a hlavní premisa epizody, která je úžasná. Celý děj o tom, že někdo má v oku výbušninu a tak musí poslouchat rozkazy někoho jiného, celé to odhalování kolem toho, které i po epizodě zůstává dost záhadné, to mě hrozně bavilo. Epizoda je zábavná, napínavá a zajímavá. Rozhodně jedna z těch lepších epizod. Hodnocení: 70% ()

Dívka v květovaných šatech (2013) (S01E05)

Pátá epizoda Girl in the Flower Dress je další z mnoha pro mě dost průměrných epizod. Co je super, tak jsou postavy. Hlavně Skye tady dostává zajímavý rozměr a je vidět, že její postava bude ještě důležitá. A její vztahy s ostatními jsou taky dobré. Problém je opět v samotném příběhu, který je zas a znova dost jednoduchý a nevýrazný. Máme tady 2 záporáky, první je samotný Scorch, kolem kterého se točí celá epizoda a ten je ze začátku fajn, je docela sympatický, pak se z něj bohužel stane takový typický záporák, co chce všechny spálit. Pak je tu Raina, podle které je samozřejmě epizoda pojmenovaná, ta zde ještě nemá tolik prostoru, ale už zde je poměrně charismatická a je jasné, že bude mít ještě velkou roli. Hudba je tu pořád dobrá, hlavní znělka S.H.I.E.L.D.u je prostě super. Efekty jsou takové meh, Scorchův oheň vypadá dost pofiderně a je vidět, že seriál neměl zrovna největší rozpočet. A samozřejmě na závěr epizoda láká na budoucí části, kdy se nám nastiňuje hlavní záporák série Clairvoyant. Ale epizoda sama o sobě taková dost obyčejná, ničím zajímavá. Hodnocení: 55% ()

Výboj (2013) (S01E06)

Šestá epizoda FZZT je totálně zbytečná pro celkový děj seriálu, ale je strašně dobrá. Příběh je zajímavý a napínavý, celková premisa o mimozemském viru, který se přenesl na člověka, je strašně unikátní nápad, který se v moc sci-fi filmech / seriálech neobjevuje. Postavy jsou zde naprosto úžasné. Tahle epizoda je hlavně o Fitzovi a Simmonsové, kteří doteď neměli zrovna moc prostoru, ale tady ho konečně mají a je to hrozně fajn. Navíc, tahle epizoda dokáže být absolutně emocionální. Je zde hned několik dojemných a smutných momentů a scén, ať už celá linka s nakaženou Simmonsovou a její dynamika s Fitzem, nebo třeba smrt jednoho hasiče, kterého jsme znali asi 3 minuty, tohle všechno je udělané emocionálně a funguje to. Zatím nejlepší epizoda seriálu, i když nepřináší nic pro celkový děj, jako samostatná epizoda funguje výborně. Hodnocení: 75% ()

Hub (2013) (S01E07)

Sedmá epizoda The Hub je další z řady průměrných a docela zbytečných výplňkových epizod. Příběh je jednoduchý, ale špatný není, zaměřuje se na vztah Warda a Fitze a je to poměrně dobře zpracované ( a pokud víte, co se stane ve finále první série, i docela smutné :D ). Druhá příběhová linka se Skye mě bohužel moc nebavila, Skye je v této epizodě dost otravná postava a neoslovilo mě to. Problém je opět v tom, že pro celkový děj série je tohle docela zbytečné a není tu nic převratného. Akorát finální scéna nám nastiňuje, že s Coulsonovou smrtí v prvních Avengers a následném zotavení na Tahiti asi nebude něco v pořádku. Epizoda je fajn, hlavně skrz již zmiňovaný vztah Fitze a Warda, ale není to žádná skvělá epizoda, co si budete pamatovat. Hodnocení: 56% ()

Studna (2013) (S01E08)

Osmá epizodka The Well je zas a znova velice průměrná. Mezi sedmou a osmou epizodou nám vyšel film Thor: Temný Svět, takže The Well pochopitelně odkazuje na události zmiňovaného filmu. Příběh je jednoduchý, ale nedá se říct, že by byl špatný. Máme tady jakousi Asgardskou hůl, kterou hledají záporáci, a naši hrdinové ji musí získat dřív. Je to jednoduché, ale stačí to. Celá epizoda je hodně věnovaná Wardovi, jeho charakteru a jednomu momentu z jeho minulosti a to je dobré. Představuje se nám postava profesora Randolpha, který je Asgarďan a jeho postava je celkem fajn, i když nemá tolik prostoru. Taky mi lehce vadil závěr ( který teda souvisí se začátkem příští epizody ), kdy se spolu vyspí Ward a May, kteří v seriálu měli nulovou chemii a dialogy, ale jen tak, kvůli jedné společné události v seriálu se vyspí. To je takové divné. A finální scéna z Tahiti, která nám opět ukazuje, že je zde něco sakra špatně, je prostě super. Průměrná epizoda, která extra nenudí. Hodnocení: 57% ()

Škody (2013) (S01E09)

Devátá epizoda Repairs je další z výplňkových epizod ( už asi 4 v řadě :D ), které jsou totálně zbytečné pro celkový děj. Jako samostatný díl to ale vůbec není zlé. Opět musím vychválit interakci mezi postavami, která mě prostě neskutečně baví. A třeba taková finální scéna je hrozná blbina, ale vtipná :D Tentokrát má konečně více prostoru postava May, která v minulých dílech byla takový nonstop poker face, tady konečně dostává aspoň trochu zajímavého backstory. Příběhově je to taky super, epizoda se snaží být trošku horrorová a děsivá, a je to příjemně osvěžující. Taky bych chtěl asi poprvé pochválit efekty, jelikož taková teleportace záporáka této epizody vypadá poměrně dost dobře. Sice zbytečná, ale docela dost dobrá epizodka. Hodnocení: 75% ()

Most (2013) (S01E10)

Desátý díl The Bridge je konečně ( po asi 4 epizodách v řadě ) díl, který nějak souvisí s celkovým dějem seriálu. Bohužel, je to dost průměrná epizoda. Příběhově nejde o nic převratného, opět se vyšetřuje Centipede, vrací se nám Mike Peterson, je tu pár fajn momentů, ale nic extra. Záporáci Raina a Edison Po jsou docela dobří, jsou hodně tajemní a záhadní a působí to dobře. Samozřejmě, nejlepší částí je finále, kdy se nám nastíní pár zvratů do dalších dílů, ale tohle už docela průměrný díl nezachrání. Hodnocení: 55% ()

Zázračné místo (2014) (S01E11)

Jedenáctý díl The Magical Place není špatný, opět se zde řeší hlavní děj série, což vítám mnohem více, než více epizodních příběhů ( škoda, že po téhle epizodě se to zase změní :D ). Problém mám s tím, že sice se zde řeší celkový příběh série, stejně to ale působí hrozně epizodicky. V minulém díle na konci jsme měli zvrat s unesením Coulsona, v tomhle díle se to hned a rychle vyřeší. Byl bych radši, kdyby to bylo trošku detailněji a podrobněji probrané třeba ve 2 dílech. Samotný příběh a honba za Coulsonem není špatná, dozvídáme se tu spoustu informací o jeho smrti a to je opravdu zajímavé. Též se nám víc nastiňuje hlavní záporák Clairvoyant, který pořád zůstává dost tajemný, stejně jako jeho schopnosti a to je dost dobré. Taky mě hodně bavila linka Skye a musím opět pochválit Clarka Gregga a jeho Coulsona, Clark prostě umí skvěle hrát a je neskutečně charismatický. A na závěr se nám trochu nastiňuje Deathlok, což je dost fajn. Epizoda není špatná, ale působí dost zvláštně. Hodnocení: 60% ()

Sémě (2014) (S01E12)

12. epizoda Seeds je bohužel opět epizodní díl, který vůbec nesouvisí s celkovým příběhem série, naštěstí to dost vyvažuje samotná kvalita dílu. Není to totiž vůbec špatné. Příběh je zajímavý, postavy jsou poměrně sympatické. Představuje se nám tu postava Donnie Gill, ze které se v pozdějších dílech seriálu vyklube záporák Blizzard ( a zde jsou jeho schopnosti nastíněny na konci epizody ), a ten je poměrně zajímavá postava. Efekty jsou dosti dobré, celé mražení a ledové efekty vypadají poměrně dobře, oproti minulým dílům zlepšení. Opět se nám vrací Ian Quinn, který zde ale zase nemá moc prostoru. Co má hodně prostoru, tak je minulost Skye, která se tu dost zkoumá a objevovat ji bylo taky super. Celkově jsou Seeds taková obyčejná epizodka, která ale není nijak špatně udělaná. Hodnocení: 70% ()

Vlak (2014) (S01E13)

13. epizoda jménem T.R.A.C.K.S. je velice dobrá. Příběh je zajímavý, ať už celá vlaková sekvence v přestrojení, tak různé vracení a přetáčení událostí, se kterýma si celá epizoda hraje, tak i samotné finále v Quinnově domě. Hlavně již zmiňovaných prvních 15 minut ve vlaku je scéna plná neskutečně vtipných momentů a vlastně celá epizoda je nadupaná dobrými hláškami :D Cameo Stana Leeho taky potěší. A teď až do konce komentáře spoilery na epizodu :) Finálních přibližně 10 minut je velice super. Máme tady postřelení a skoro zabití Skye, které nám nastavuje materiál na další epizody a na závěr dílu se nám tady konečně zrodí Deathlok. Epizoda velice dobrá, plná zajímavých nápadů ( třeba granát „zmrazující v čase“ byl dost zajímavý ) a celkově zábavná a zároveň napínavá epizoda. Hodnocení: 78% ()

T.A.H.I.T.I. (2014) (S01E14)

14. epizoda T.A.H.I.T.I. je další docela dobrá epizoda. Celý příběh o hledání léku pro Skye je napínavý, poutavý a zajímavý, postavy jsou taky dost fajn ( Clark Gregg jako Coulson je samozřejmě jako vždycky totální topka :D ). Máme tu 2 nové a pro příběh v pozdější fázi seriálu dost důležité postavy. Prvně je zde Trip, který v této epizodě nemá prakticky vůbec prostor a není moc výrazný. To ovšem vynahrazuje John Garrett, kterého hraje Bill Paxton, který si to neskutečně dává, je mega charismatický a má totálně libové hlášky :D Opět se zde dozvídáme něco málo o Coulsonově smrti. Každopádně, celá atmosféra epizody je dost taková mrazivá a působí to dobře. Epizoda dost dobrá, hlavně díky Billu Paxtonovi, který si to prostě užívá :D Hodnocení: 70% ()

Služebníci (2014) (S01E15)

Patnáctá epizoda Yes Men je bohužel po několika velice solidních epizodách velký průměr. Příběh vůbec nesouvisí s celkovým dějem série, ale to mi tady tolik nevadí, jelikož alespoň dialogy mezi postavami řeší to, co se minule stalo. Když už jsme u dialogů, ty jsou velice dobré a interakce mezi postavami je fajn. S čím mám problém je ten děj, který není prostě moc zajímavý. Máme tady záporačku Lorelei, která není vůbec zajímavá. Taky je zde Jaimie Alexander jako Lady Sif, která je upřímně dobrá, za to může hlavně to, že ve filmech nemá skoro žádný prostor, takže vidět ji v trochu větší roli je fajn. Ale příběhově je to hrozná zívačka, není tu nic zajímavého a zapamatovatelného a z epizody si nic neodnesete, kromě pár super dialogů. Hodnocení: 50% ()

Konec začátku (2014) (S01E16)

Šestnáctá epizoda End of the Beginning je konečně první epizoda Agents of S.H.I.E.L.D. o které můžu s klidným srdcem říct, že je opravdu skvělá. Taky chci upozornit na SPOILERY k epizodě, které bude celý komentář obsahovat. Příběh dílu je zajímavý, zábavný a poutavý, je sakra napínavý a mrazivý a například během posledních 10 minut jsem měl husí kůži, protože měli naprosto skvělou atmosféru. Interakce mezi všemi postavami je skvělá, vrací se nám zde Garrett, Trip, Hand a Blake a ti všichni jsou zajímavé postavy. Záporáci jsou také zajímaví, máme tady takový zvratový bait s Clairvoyantem a celá tahle linka byla zajímavá. Navíc tu máme Deathloka v plné kráse a ten je taky super, mimochodem, vzhledově vypadá naprosto libově :D A teď to nejlepší na epizodě, to finále. Počínaje zabitím Nashe alá falešného Clairvoyanta, přes celé to odhalení, že Clairvoyant nemá žádné schopnosti, ale je pouze agent S.H.I.E.L.D.u, po finální „zradu“ od May a následný příkaz na zlikvidování Coulsonova týmu od Handové. Tahle celá sekvence je totálně boží, má neskutečně dobrou atmosféru a prostě z ní mrazí. End of the Beginning je zatím nejlepší epizoda, která má skvělou atmosféru a poutavý příběh. Hodnocení: 80% ()

Časy se mění (2014) (S01E17)

Hned na začátek chci říct, že celý komentář je plný SPOILERŮ a u téhle epizody fakt doporučuji si to nevyzrazovat. Sedmnáctá epizoda Turn, Turn, Turn je úžasná, ještě víc než minulý díl. Celý příběh je opět napínavý a zajímavý, celá epizoda je plná zvratů, které opravdu překvapí. Interakce mezi postavami je opět velice dobrá, akční scény jsou taky fajn, ať už Ward vs agenti nebo třeba Coulson, May a Fitz proti Hydře. Mimochodem, hudba je taky skvělá. Co je ovšem totální pecka jsou ty zvraty. Epizoda se odehrává po 2. Kapitánovi Americe, kterého jsem viděl dřív, takže zvrat s tím, že SHIELD byl infiltrován Hydrou mě nepřekvapil, každopádně není špatně udělaný ( i když myslím, že v tom Kapitánovi to bylo zpracované o chlup lépe ). Každopádně zvrat s pravou totožností Clairvoyanta je naprosto luxusní a podle mě i opravdu nečekaný. Jediné, co bych uvítal je, kdyby jsme s postavou Johna Garretta, tedy Clairvoyanta, strávili trochu víc času, aby tento zvrat byl ještě působivější. Každopádně chci pochválit Billa Paxtona, který tuto postavu hraje, ten si to neskutečně dává. A samozřejmě závěrečná scéna a zvrat, který změnil celý seriál a všechny postavy, kdy se ukáže, že Ward byl celou dobu na straně Hydry, je neskutečný a mrazí z něj. Nechápu, jak zde někteří můžou psát, že je to předvídatelné. Turn, Turn, Turn je luxusní epizoda plná zvratů, s dobrým příběhem a atmosférou. Hodnocení: 85% ()

Providence (2014) (S01E18)

18. díl Providence není špatný, jen po minulých 2 skvělých epizodách není tak dobrý. Dost se mi líbí, že epizoda hodně řeší minulé události, líbí se mi, že se tu řeší, že S.H.I.E.L.D. už nebude pro veřejnost tak důvěryhodný, což se třeba v 2. Kapitánovi vůbec neřešilo. Bohužel mě prakticky celá linka o Coulsonově týmu a o tom, jak hledají základnu Providence vůbec nebavila. Coulson mi přišel svým chováním, kdy neustále věří, že Fury žije a že mu něco posílá, spíš otravný než zajímavý a prostě mi to nesedělo. Co mě bavilo, tak je linka o Garrettovi a Wardovi, ta mi přišla dost zajímavá, bohužel nemá tolik prostoru. Máme tu pár nových postav, cameo zde měl Adrian Pasdar jako Glenn Talbot, který samozřejmě mnohem víc prostoru dostane v pozdějších sériích. A taky se nám představuje rodina Koenigů ( zatím teda jenom Eric :D ), kterou hraje Patton Oswalt. A ten mi v této epizodě přišel neskutečně otravný, ale protože ho hraje Oswalt, kterého všichni milujeme, tak mi vůbec nevadil :D Každopádně taková nadprůměrná epizoda, která by se klidně mohla shrnout v 5 minutách. Hodnocení: 59% ()