God Help the Girl

Dievča z Glasgowa menom Eve sa dostalo do nemocnice kvôli svojim psychickým problémom. Dostať sa z toho Eve pomáha písanie textov piesní. Jej záľuba ju privedie k dvom hudobníkom, Jamesovi a Cassie. Ich spoločné leto plné splnených snov sa môže začať. (Tony DiNozzo)

sniper18

Emily Browning si už pár rokov dobre všímam, síce si raz za čas zahrá aj v nejakom obyčajnom blockbusteri, ktorý radšej rovno vynechám, ale medzi nimi stihne viacero malých rozmanitých projektov, medzi ktoré patrí práve aj God help the girl a prakticky nikdy nesklame, čo je aj tento prípad. Na muzikál je to síce úplne komorné a vizuálne štandardné, takže žiadny gýč, no s týmto rozhodne nemám ani najmenší problém, takto mi to sadlo až prekvapivo dobre. Dejovo to nie je ničím výnimočné, ale dokázalo ma to zaujať a bol som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať a rovnako to dokáže vyvolávať potrebné nálady, keďže občas to má optimistickejšie, ale aj také depresívnejšie vyznenie, takže mi to vyhovovalo. A našťastie to nesklame ani po tej hudobnej stránke, žiadne gýčové veľkolepé vystúpenia, ale skôr také jednoduchšie piesne, ktoré vždy správne podporia dej a viaceré z nich sa mi aj dosť páčili. Postavy sú sympatické, zaujímavé a uveriteľné, bavila ma samozrejme hlavne Emily Browning. A ešte aj tá romantická línia pôsobí úplne normálne a vôbec ma nerušila. Takže God help the girl určite nepatrí medzi filmy, ktorému by sa mohlo dostať väčšej pozornosti a to ani od fanúšikov žánru, ale mne to po všetkých stránkach sadlo až prekvapivo dobre, malý a veľmi sympatický film s peknými piesňami. 77% ()

Aljak

Spočiatku som si hovoril, že to vyzerá dosť nádejne. Príbeh o depresiami zmietanej dievčine, ktorá sa rozhodne opustiť liečebňu a vyrovnáva sa so svojimi problémami prostredníctvom spevu a piesní. Základ bol teda dobrý, len potom sa to dostalo do akéhosi prúdu strnulosti a celý film napokon pôsobil nesmierne fádnym dojmom bez nejakej poriadnej zápletky alebo aspoň výraznejšieho deja. Bohužiaľ, nezachránila to ani tá muzikálová zložka. Všetky piesne boli príliš podobné, a spomedzi nich vynikali tak možno 1-2 songy. Ale inak, po sľubnom začiatku dosť sklamanie. ()

uiu

Na film jsem se těšila kvůli oblíbené Emily Browning, ale výsledek je takový nemastný neslaný muzikál, který si už znovu nepustím. ()

fNdEsIECLE

Pokud se podíváte, jaké filmy vévodí žebříčku ČSFD, nemůže vás 56% překvapit. Murdocha podezřívám, že sestavil God Help The Girl, aby se obklopil hezkýma holkama, stejně tak točil film, kde lepí scény, aby z písní udělal příběh, či lepil příběh, aby se do fimu dostaly písně (škoda, že se do filmu nedostaly I'm in Love with City, Stills a Catherine Ireton). A autopsie je také zřejmá. Čekala jsem větší řachandu, God Help Me, je to smutnější a hlubší. So fuck them too! https://www.youtube.com/watch?v=RPVA9ZM0kZg&ab_channel=ghtgofficial ()

Dementra

Děj je na hraně průměru a nadprůměru, písničky ale docela stojí za to. Na muzikál je to ale takové komorní a suché, celkově mám dojem, jako kdybych se dívala na skoro dvouhodinový nezávislý videoklip ()

BUBO26

Dve hodiny trvajúci indie videoklip, kde sa 26 roční herci tvária, že im je zase 16 a snažia sa nájsť si svoje miesto vo svete. Medzi jednotlivými piesňami je pomerne mdlý príbeh, ktorý sa poriadne nezaoberá žiadnou svojou "podzápletkou". Stále čakáme, že sa NIEČO stane a ono nič. Film prejde a vy si poviete, že to bol síce pekný film, že na Emily a Hannah sa veľmi dobre pozerá, ale tak nejak tam nič nebolo. ()

Jadro

Toto je úplne mimo môjho gusta, no pre slečnu Emily Browning a hlavne pre nespavosť, som si na tom zgustol. Veľmi ľahký, príjemný príbeh, ktorý určite žiadnemu divákovi neublíži. Emily podala fakt nezlomný výkon, dokonca ma miestami prebrala. Bol som skôr prekvapený, že to nie je také komerčné, ale určené skôr pre vyjadrenie, ako stráviť radosť a minimálne úskalia v živote. Sledovať milé nevtieravé postavy nemôže určite nikomu uškodiť... ()

elanista1

Až 2 dávam len kvôli tomu, že je to muzikál, ináč by som od nudy zomrel. Asi v polovici som už prestal pozerať film a začal som len počúvať piesne, lebo boli fakt dobré...aj keď boli skoro všetky na jedno kopyto, jedna ako druhá, boli viac ako počúvateľné. ()

ajusinka14

Nevidím dôvod, prečo by som tomu nemala dať plný počet. Hudba bola skvelá, obsadenie tiež - každý herec sa super hodil na svoju postavu. Je pravda, že dialógy sa mi zdali miestami suché a pomalé, ale na situáciu sa mi to hodilo a padli aj super hlášky. U mňa 4,5. ;) ()

Catchless

To je nejaký spin-off Skins, či čo? Hannah by sa na hlavnú rolu hodila viac . Herečka, ktorú vybrali bola úplné nevhodná, podľa deja to mala byť kočka, po ktorej letia, ale chýbala jej nejaká osobnosť. Niečo ako Effy zo Skins. Pesničky podľa mňa strašne detské, texty tiež. Nebola to úplna nuda, ale keďže hodnotím po nejakom čase, je to veľmi zabudnuteľný film. ()

Penta

Tento film ve mě nezanechal vůbec žádný dojem. Pořád jsem čekala co se z toho vyloupne a najednou přišly závěrečné titulky. Dávám jednu hvězdu za Ollyho Alexandera, kterého celým srdcem miluji, ale bohužel ani jeho přítomnost na víc nestačila. ()